TworzymyGłos Regionu

reklama

Starosta Wschowski przekazał autobus szkole na Ukrainie

Sobota, 13 maja 2023 o 15:02, autor: 7
Starosta Wschowski przekazał autobus szkole na Ukrainie

Powiat Wschowski nie pozostaje obojętny na potrzeby i trudności, z jakimi borykają się Ukraińcy w obliczu trwającej wojny. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski osobiście przekazał bus jednej ze szkół na Ukrainie. Samochód trafił do Chyrowa. Wcześniej był użytkowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie.

Przypomnijmy, że w styczniu 2023 r. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie trafił nowy 21-osoby mercedes. Samochód został zakupiony ze środków PFRON i Powiatu Wschowskiego. Bus zastąpił wysłużony pojazd marki iveco, który mimo swoich lat nadal pozostawał sprawy.

W związku z tym Powiat Wschowski zdecydował się przekazać pojazd szkole w Chyrowie, która swój dotychczasowy środek transportu oddała na potrzeby wojska, w związku z wojną toczącą się na terytorium Ukrainy. Na potrzeby ukraińskich dzieci nie pozostał bierny Starosta Wschowski Andrzej Bielawski osobiście jadąc do Chyrowa.

- Cieszymy się, że mogliśmy tej szkole pomóc - mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. - Wierzymy że będzie jeszcze im długo służył - dodał Włodarz. 

To kolejny gest wsparcia okazany przez Powiat Wschowski. Pod koniec grudnia do mieszkańców Starego Sambora trafiło 15 agregatów prądotwórczych o łącznej wartości 59.985,01 zł. Sprzęt został zakupiony ze środków pomocy finansowej udzielonej Powiatowi Wschowskiemu przez Województwo Lubuskie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Zainteresowana
13.05.2023 16:18

Starosta Wschowski przekazał....

avatar
~GMINA-POWIAT
13.05.2023 18:17

Super sprawa. Brawa dla powiatu wschowskiego i Andrzeja Bielawskiego. Na tym przykładzie widać różnicę miedzy burmistrzem a starostą. Starosta jest dobry w działaniu, burmistrz dobry w picowaniu, podpisywaniu partnerstwa i pisania listów do Brukseli. Taka mała różnica ** kontra ***.

avatar
~XXXX+
13.05.2023 21:33

Na Ukraine?, Starosta przekazał ???? - NIE Społeczeństwo Powiatu Wschowskiego tylko starosta !!!. Czyli ten starosta - tego powiatu zakupił ten autobus za własne pieniądze i go przekazał jako ON !!!. Jeśli NIE za własne pieniądze, ale za Nasze Publiczne ( czyli jest tu przekłamanie - pytanie: - w jakim celu ???) . Pytanie ; - to za czyje pieniądze zakupiono ten autobus ???? . Jeśli to za nasze wspólne to domagam się sprostowania od zw.pl ., że ten autobus zakupiono za pieniądze PUBLICZNE i to Społeczeństwo Naszego Powiatu przekazało Ukrainie ten autobus !!!!!. Koniec Kropka PRAWDY !!!!.

avatar
~Nie ma slow
13.05.2023 21:59

..nie ma slow

avatar
~MIESZKANIEC
14.05.2023 10:23

Jak długo to jeszcze potrwa? Może sobie drugiej roboty poszukam, aby państwo łupiło mnie na podatkach i abyście mieli z czego rozdawać. Tu jest Polska!!! i macie obowiązki wobec Polaków!!!

avatar
~Tomasz
14.05.2023 21:10

A to jego prywatny autobus, że przekazał? Bo ja jako Wschowianin, Polak nie zgadzam się na takie coś

avatar
~serwisant
15.05.2023 11:27

No to na ładną minę władował Ukraińców ... włożą więcej w to Iveco niż jest warte. Ale za to jak to w mediach ładnie wygląda :D

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl