TworzymyGłos Regionu

reklama

Ja, Norbert, katolik. Protestuję
obrazek

Od czasu do czasu  publikujemy teksty polemiczne i felietony. Dzisiaj, na naszych łamach, głos zabiera młody człowiek, nasz stały czytelnik i częsty komentator - Norbert Czechowski.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Joanna Lewandowska
28.10.2020 19:45

Wszystko co napisałeś Norbercie, nie uroniwszy ani slowa, ani jednego przecinka należy niezwłocznie opublikować i wprowadzić do programu nauczania języka polskiego, historii, wosu. Piękny i poruszający do głębi esej. Trafiłeś w punkt Norbercie. Zwerbalizowałeś odczucia i rozterki wielu z nas. DziekujęTobie za te slowa

avatar
~Studentka III wieku
28.10.2020 20:06

Chyba pan Norbert nie ma za dużo pracy jako prawnik, bo ma bardzo dużo wolnego czasu na takie grafomańskie popisy. Na ale cóż, absolwent renomowanego liceum i renomowanego wydziału prawa nie dał się poznać renomowanym kancelariom, więc musi pisać w renomowowanych portalach lokalnych i tu szukać poklasku dla swoich ................... . Myślę że wschowski uniwersytet trzeciego wieku mógłby panu przyznać za ten tekst doktorat honoris causa.

avatar
~Wow!!!
29.10.2020 14:22

Najwyraźniej "studentka czegoś tam.... " się czegoś tam na tym uniwersytecie - czegoś tam - podszkoliła, że takie mądrości nam tu z rękawa sypie !!!!!!. A tak nawiasem ;; jestem pod wrażeniem Pan Seniorek z Powstania Warszawskiego, które na ulicach Warszawy w dniu wczorajszym CZYNNIE WSPIERAŁY naszą POLSKĄ MŁODZIEŻ, a zwłaszcza te Młode Kobiety w proteście do TOTALNEJ WŁADZY pis+ !!!!!!> Brawo Panie z Powstania Warszawskiego w Was Nasza Duma i Chwała !!!!!> Co tak takie coś jak ta furomowiczka ........ !

avatar
~Ajax
01.11.2020 19:20

Popieram studentkę "3" wieku w całej rozciągłości

avatar
~Paweł Jaworski
28.10.2020 21:20

W sedno

avatar
~Małgorzata i Piotr Sobańscy
28.10.2020 21:28

Norbercie, gratulujemy tekstu, determinacji, kompetencji i odwagi! Jesteśmy dumni!

avatar
~Jan Hochwander
28.10.2020 22:41

Do prostych ludzi trzeba pisać Panie Norbercie krótko i dosadnie. Niestety takie czasy nastały, iż większość męczy przeczytanie złożonego zdania. Ale tekst dobry i pokazujący podziały zarówno w społeczeństwie jak i hierarchii kościelnej. A młodzi muszą wywalczyć własne prawa a nie mieć narzucane przez starców.

avatar
~DO (J,H)
30.10.2020 08:37

Czy chodzi ci o ten "ciemny lud", a którym mówił Jacek K. ...?. To by się zgadzało, bo tego jeszcze w tych szufladach Nowogrodzkiej pochowało, że Ho, Ho...... !. Jego jak wiem to najbardziej NAJPROSTRZEJSZY tekst nie zmieni bo oni mają jedna wiarę w "kult jednostki ", którą może tylko gorące żelazo wypalić, a nie jakeś tam teksty mądre, czy głupie teksty NORMALNYCH LUDZI !!!!!

avatar
~mama katoliczka
28.10.2020 22:45

Panie Norbercie, to bardzo odważny tekst. Niestety wielu z nas katolików czuje dzisiaj podobnie. Na szczęście kościół tworzymy my ludzie, a dobrych ludzi jest więcej. Wielkich mówców i tych zarzucających zdradę, moi drodzy czyny nie słowa. Pokażcie czyny, przekonajcie te młode dziewczyny , że tak to jest kraj gdzie szczęśliwie i godnie można wychować niepełnosprawne dziecko. I uwaga polegniecie, bo zwłaszcza tu we Wschowie nie macie się czym pochwalić.

avatar
~Gość
28.10.2020 22:52

Jakie to przykre, gdy człowiek pozwoli sobie na to, by Go Bóg opuścił!!! Panie Norbercie - zdrada wartości i strata rozumu!!! Marny z Pana katolik. Na nic prezesowanie ministrantom... Na nic poranne Msze... I już nie w przedstawieniu, ale na jawie przybija Pan Jezusa do Krzyża. Powiem po młodzieżowemu - NIECH SIĘ PAN JUŻ OGARNIE - NAJWYŻSZY CZAS!!!!

avatar
~Nauczyciel
29.10.2020 00:21

Katolikiem to Ty byłeś, zanim polityka Ci namieszała w głowie. Kościół nie popiera Twojej partii, więc jest teraz be. Chłopczyk się obraził..

avatar
~Do nauczyciel
29.10.2020 09:05

Chłopczyk z dobrą pamięcią, który się za dużo w życiu naczytał , ale jak w dobrym bigosie wszystko mu się pomieszało.

avatar
~DO - nauczycielki -
29.10.2020 14:25

A ty nadal jesteś jeszcze ta nauczycielką ???, Pytanie ; - od czego ??????. Wstyd mi za takich nauczycieli !

avatar
~Śmieszne
29.10.2020 08:29

Norbert nie zaistniejesz w mediach. Teraz taki wielki katolik, a jakis czas temu czlowiek wielce wspierajacy Pana korwina :D .. nic dodać, nic ująć. Również nie popieram obecnych rządów jak i jestem za protestami.

avatar
~WB
29.10.2020 09:36

Mądry młody człowiek. Gratuluję odwagi i popieram całym sercem.

avatar
~Ela
29.10.2020 10:30

Panie Norbercie tekst bardzo odważny i mądry każdy katolikpowinien go przeczytać i przemyśleć bo wielu jest fałszywych katolików co to w kościele że złożonymi rękami a potem jadem nienawiści w bliźniego i należy przemyśleć jak hierarchowie zniszczyli czysta wiarę na r, ecz stanowisk i opływających w złoto ornatow i kościołów nie szanuje księży ale Bog jest mi bliski i jego przykazania

avatar
~Psalm 1
29.10.2020 10:47

Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą. Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada. Nie tak występni, nie tak: są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata. Toteż występni nie ostoją się na sądzie ani grzesznicy – w zgromadzeniu sprawiedliwych, bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych, a droga występnych zaginie.

avatar
~operetka
29.10.2020 13:30

no cóż - KOLEJNY KATOLIK :"ALUŚ" jestem wierzący ....................... ALE

avatar
~Zofia
29.10.2020 13:59

do Ela Czyli mam rozumieć,że pani jest tą fałszywą katoliczką-złożone ręce a potem je**ać PiS,wypier****ć ?

avatar
~Też Zofia
01.11.2020 13:34

Widzę, że dla ciebie pis = Bóg????...Nie kochana pisokatoliczko???My tylko bronimy Boga , przed pisem,Rydzykiem ... I o tym jest artykuł Norberta.

avatar
~DO POWYŻEJ....
29.10.2020 14:29

Ci co tak krytykują Pana Norberta to zapewne tacy katolicy co to przed 1990 rokiem byli czynnymi komunistami, góra sympatykami, a po 1990 roku pędzili do kościołów i siadali w pierwszych ławkach by pokazać swój "UKRYTY" fałszywy katolicyzm !!!!. To jest ta obecna siła Wschowskiego katolicyzmu ....... !. Cynizm i Obłuda kroczy przed wami !!!!!!

avatar
~Barbara Kajca
29.10.2020 17:50

Zastanawia mnie fakt dlaczego osoby krytykujące Norberta nie podpisują się imieniem i nazwiskiem tylko sobie znanymi pseudonimami. Czyżbyście się Państwo czegoś wstydzili? Młody człowiek napisał to co myśli w taki sposób, że każdy jego wywód zrozumie. Myślę, że należy podziękować mu za to, że podzielił się swoimi rozterkami, że nie wypiera się Boga, tylko zastanawia się czy On chciałby tego, aby ludzie tak postępowali? Czy On chciałby tego, aby ktoś pozbawiał nas wolności wyboru? Czy On chciałby, aby włodarze państwa buntowali ludność przeciwko sobie? Niestety tak się dzieje! Brawo Norbert. Nie obrażając nikogo napisałeś o przemyśleniach wielu ludzi.

avatar
~Do powyżej
29.10.2020 18:24

Proszę spróbować napisać pod własnym imieniem i nazwiskiem coś co nie będzie zgodne z linią przewodniej grupy dawnych towarzyszy.Moi znajomi zrobili to kiedyś i do dzisiaj tego żałują.

avatar
~Zofia
29.10.2020 19:47

Pani Barbaro niech pani posłucha dzisiejszego apelu Pana premiera Morawieckiego i porówna z apelami totalnej opozycji min szefa klubu parlamentarnego PO,posłów lewackich itd.Będzie miała pani aktualną wiedzę kto buntuje ludność przeciwko sobie,no chyba ,że w TVNie tego apelu nie puszczają.Na Twitterze pani wszystko znajdzie i niech pani nie rozpowszechnia nieprawdę.Coraz więcej ludzi z którymi rozmawiam uważa,że tu nie chodzi o kobiety ale o obalenie tego rządu nawet za cenę zdrowia i życia ludzi(covid).Zawiodłam się na pani.

avatar
~Pani Zofio...
30.10.2020 08:58

Czy Pani wymaga kolejnych korepetycji na logicznego myślenia i rozumowania???, o jakich "apelach" pani mówi tego niby premiera od stu zawodach, tylko nie BYCIE PREMIEREM ???. Gdzie pani widzi na ulicach "totalna opozycję" ???, jakim prawem tak jak pani OBRAŻA NASZE DZIECI i WNUKI, którzy w większości za trzy lata przystąpią do do PIERWSZEGO SWOJEGO GŁOSOWANIA na Wolną i Sprawiedliwą POLSKĘ, bez udziału takich jak pani i pani podobnych z codziennym plugastwem na ustach o swoim SUWERENIE !!!!!!!. . O prawdzie jakiej pani pisze to wygłosił kiedyś swoje ZDANIE świętej pamięci Ks. Józef TISCHNER ----- ta trzecia forma jest pani i pani podobnych tą waszą prawda !!!!!!. Niech pani nie poucza ludzi Normalnych o swojej - pisowskiej prawdzie , bowiem nie ma pani zielonego o tym pojęcia --- jakim prawem pani OBRAŻA Ludzi Młodych walczących na ulicy o swoje prawa ????. Kobietą to na pewno pani nie jest, bowiem żadna Normalna kobieta nie wypowiedziałby takich bzdur 1!!!! . Czy pani nie widzi, że się sypią te WIERZE jak te ze Srebrnej --- każdy Judasz kiedyś wypłynie na powierzchnie !!!!!.

avatar
~ext7
29.10.2020 20:00

Bez obrazy ,ale takich bzdur to ja dawno nie czytałem. W tekście tym trudno doszukać się konsekwencji, logicznego myślenia ,etc. Przecież jako KATOLIK powinieneś znać DEKALOG, a tam jak „byk stoi”: PIĄTE”(do tego erraty dobry BÓG” nie dorzucił).Co da wybicie szyb , podpalenie plebani itp. działania? BOŻEGO PRZYKAZANIA nie zmienią, bowiem stanowisko Kościoła determinuje DEKALOG. Jak chodzi o prawo stanowione to to zdeterminowane jest przez KONSTYTUCJĘ, a ta niestety w przedmiotowej sprawie nie przewiduje zabójstwa na życzenie(cyt: prof. Andrzej Rzepliński- aborcja jest zabójstwem).Wiec jeżeli WY, nowocześni, ”wykształceni” chcecie wprowadzić nowe prawo pozwalające na zabijanie(aborcja,eutanazja)to pierwej musicie zmienić USTAWĘ ZASADNICZĄ.

avatar
~fsd
29.10.2020 23:06

lans lans lans

avatar
~DO *ext7*
30.10.2020 08:45

Przykro mi to powiedzieć, ale czy ty należysz do tego ludu co to Jacek- obecnie Czołowy propagandzista - Tuba tvppis+ o was mówił ???. TO nie dziwota, że z takim tekstem masz kłopot !!!!!!. Twój teks dostępny rozumowo to jak dzisiaj wiemy na 100% to PRZEKAZ DNIA z Nowogrodzkiej !!!!!!. A tam nie trzeba niczego rozumieć !!!!!!. My takich waszych BZDUR też już dano nie czytaliśmy i nie słyszeliśmy jak te wasze, ostatnio pełno ich na konferencjach Pierwszego Ministra rządu, jego podwładnych - na czele z jego "przełożonym, ale podwładnym " ..... TO JEST HISTORYCZNA GŁUPIZNA , a la PINOKIO ŚWIATA !!!!!!

avatar
~do ext7
30.10.2020 10:01

A jakoś o pedofilii w kościele jakoś nie wspominasz , dlaczego ? . Czy też musi o tym mówić KONSTYTUCJA ?.

avatar
~Zofia
31.10.2020 10:03

Najmłodsza już nie jestem ale wzrok mam dobry.Może mi się przewidziało ale na ulicach widziałam posłów lewackich , PO min tekturki z napisem Mobilna POmoc Prawna niejaki Sienkiewicz,konferencja Budki,wpis na twitterze Tuska -cała totalna opozycja.Wystarczy ?Trzeba rzeczywiście być ślepym żeby tego nie widzieć a młodzież,która nie pamięta 8 letnich rządów PO-PSL teraz zmanipulowana przez różne TVeny prędzej czy później wam podziękuj w taki sam sposób jak ją teraz nauczycie i wychowacie.

avatar
~ZEB
30.10.2020 00:01

Na takich jak on mówi się pieruński katolik.

avatar
~Maciej Baliński
30.10.2020 19:20

Panie Norbercie podpisuję się pod pana tekstem obiema rękami. A ci "katolicy" co pana hejtują to pewnie z tych co przesypiają mszę ale zawsze w kościele są. No i na pewno muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

avatar
~md
06.11.2020 08:34

Nie będę negować tego co Pan Norbert napisał, bo ma prawo wyrazić to co czuje i warto to z siebie wyrzucić, co by od środka nie gniotło. Ja myślę o czymś innym, istotnym, o czym często zapominamy. Kościół, to my. Jacy ludzie, taki Kościół. To my go tworzymy. Nauczyliśmy się od niego dystansować, oglądać z zewnątrz, krytykować. Zapomnieliśmy, że to my go tworzymy. Jeśli Twoim / Waszym zdaniem Kościół odchodzi od nauki Chrystusa, to kto jak nie jego wyznawcy mieliby ten Kościół czyli nas upominać? Kapłani? Oni wywodzą się z takich rodzin jak my. Są odzwierciedleniem naszego społeczeństwa. Liczycie na to, że oni sami dokonają cudu zmiany? To się nie uda. To musi mieć szerszy wymiar. Jest wiele wspólnot parafialnych, w których dobrze się dzieje. Można znaleźć dobre praktyki. Do dzieła Panie Norbercie. Niech Pan tej rewolucji nie podejmuje sam, potrzebuje Pan mądrego wsparcia. Potrzebuje Pan Wspólnoty. Niech się Pan nie dystansuje. Proszę jednak pamiętać, że zmiany te najtrwalsze, dokonywane są od dołu. Pan i my wszyscy, czy młodzi czy starzy - musimy się nauczyć ze sobą rozmawiać. Tylko wtedy Pan będzie mógł się podzielić swoim świeżym spojrzeniem i tylko wówczas starszy dojrzały i mądry człowiek będzie chciał się podzielić swoją mądrością. Musi się Pan nauczyć mówić tak, że będzie Pan nie tylko słuchany, ale że Pana zrozumieją. To dość mozolna praca, bo musi Pan potrafić wejść w czyiś umysł na tyle daleko, aby szanując to co Pan zobaczy dobrać tak słowa, aby ten człowiek Pana zrozumiał. I myślę, że to sprawi Panu największą trudność.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl