TworzymyGłos Regionu

reklama

Ja, Norbert, katolik. Protestuję
obrazek

Od czasu do czasu  publikujemy teksty polemiczne i felietony. Dzisiaj, na naszych łamach, głos zabiera młody człowiek, nasz stały czytelnik i częsty komentator - Norbert Czechowski.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Myślę podobnie
28.10.2020 13:01

W dzisiejszych czasach trzeba mieć jaja, żeby takie coś otwarcie napisać. Gratuluję odwagi.

avatar
~i ja myślę podobnie...
28.10.2020 13:43

Popieram...

avatar
~pacyfik....akcja
28.10.2020 17:48

Jakich dzisiejszych czasach,własnie jest moda żeby takie rzeczy głosic odwaga staniała.Działa efekt stada stojacego nad urwiskiem.

avatar
~Obywatelu RP
29.10.2020 18:43

Bóg to 10 przykazań . Szatan to ciągle zmieniająca się interpretacja tych przykazań . Bóg nie zna pojęcia mniejsze zło . Bóg to nie wygodne życie . Bóg to ciężka praca nad ciałem i duszą . Norbert ty też staniesz przed Bogiem i co mu powiesz ? Że j.....ć kościół ?

avatar
~AS
12.11.2020 11:35

a ja stwierdzam że autor to CHORĄGIEWKA i KATOLIK - ALE

avatar
~Jan Kotwicki
28.10.2020 13:17

Tradycyjnie już Pan Norbert przywala nas tekstem niezwykle obszernym. Można odnieść wrażenie że Pisze sam do siebie a z kazdym słowem nabiera przekonanie do swoich racji. Co z Panem zrobil ten nieszczęsny uniwersytet im. B.Bieruta? Zastanawiam się kto Panu jest bardziej potrzebny, psycholog czy egzorcysta? Wydaje sie że dla skuteczności i powodzenia terapii najlepiej jeden i drugi.

avatar
~do Pana Jana i Pana Norberta ...
28.10.2020 13:55

Panie Janie, spokojnie, Pan stale "jest" w przeszłości, kiedy my żyjemy w teraźniejszości, a trzeba myśleć o przyszłości... Niech Pan skończy z obrażaniem, boję się takich ludzi jak Pan... Panie Norbercie gratuluję odwagi, współodczuwam ...

avatar
~Marta
28.10.2020 15:11

Jeśli zbyt długi tekst, można nie czytać. Nikt nie zmusza.

avatar
~Do: Jan Kotwicki
06.11.2020 07:36

Obserwuję Pana i się zastanawiam: czy Pan jest Katolikiem? Czy jest Pan uczniem Chrystusa? Bo bardzo trudno dostrzec w Panu jego naukę.

avatar
~pacyfik....akcja
28.10.2020 13:22

Masz rozdwojenie jazni?Musisz za czyms się opowiedzieć jednoznacznie i nie odbijac się od ściany do ściany .Zle to wrózy dla ciebie że ulegasz modom ,tak łatwo zmieniasz zdanie.

avatar
~Kobieta
28.10.2020 14:10

Ja tego tekstu tak nie odbieram, ale każde z nas inaczej może go rozumieć. Uważam, że Autor nie zmienia zdania, jest roztrzęsiony rzeczywistością i ma nadzieję... Panie Robercie całym sercem z Panem, ja również głęboko wierzę i mam nadzieję!

avatar
~Mojżesz Winetou
28.10.2020 13:45

Chciałbym zauważyć, że słowa "nienawidzę takiego kościoła", czy nazywanie kościoła prtostytutką, to także słowa przywołanego w tekście księdza Szustaka, takiego internetowego, młodego księdza, idola młodzieży. W tym tekście widać nadzieję, że nie odwracasz się od wiary, oraz że chcesz w niej wytrwać, nawet jeśli ten kościół Ciebie porzuca i dla Ciebie to nie jest łatwie. To powszechna postawa u katolickiej młodzieży dzisiaj. Jednak w końcu coś musi się zmienić. Z całego serca życzę wytrwania.

avatar
~Patrycja Serafin
28.10.2020 13:47

Wspaniały tekst, Norbert. Trzeba głośno krzyczeć o tym, że Nam- ludziom, tak bestialsko odbiera się podstawowe prawa. Brawo!

avatar
~Katolik?
28.10.2020 14:11

Jak na katolika to trzeba przyznać, że wywód Pana Norberta to seans nienawiści. Gdzie miłość?

avatar
~Jack
28.10.2020 14:24

Ja Norbert zdrajcą.

avatar
~Spokojny
28.10.2020 14:26

Trzeba postanowić radykalnie. Wierzyć w Boga, a nie w kościół. Zaprzestać praktykować i nie ma żadnego rozdarcia.Kościół tak naprawdę jest nam niepotrzebny. To mury z kiczem w środku i facetem, który modli się za pieniądze i ciągle mu tych pieniędzy mało. Bóg jest wszędzie, ale najmniej go w świątyniach

avatar
~Katolik
28.10.2020 15:05

Jaki z Ciebie katolik ? raczej zdrajca, a taki juz był .

avatar
~Zofia
28.10.2020 15:23

Panie Czechowski czy nie prościej byłoby napisać jestem młodym człowiekiem o lewackich poglądach wyniesionych jeszcze z domu ,może i trochę zmanipulowanym przez polskojęzyczne media z obcym kapitałem,sympatykiem KODu nienawidzącym obecnej władzy ,dążącym do obalenia jej wszelkimi sposobami a nie jakieś tam dobro kobiet..Jednak najbardziej pana kompromituje jako prawnika fakt,że nie wie pan ,że Kościół w Polsce nie jest trybunałem konstytucyjnym i nie wydaje orzeczeń.Nie może pan także żądać od Kościoła aby nie przestrzegał przykazań nadanych przez Boga min nie zabijaj bo wam się tak podoba.Cały czas totalna opozycja żąda aby kościół' nie mieszał się do polityki'. A pan chce ,żeby Kościól cenzurował co kto ma mówić w mediach.Według pana najlepiej byłoby aby Kościół polecał wiernym ulubione pana polskojęzyczne madia z obcym kapitałem bo tam nie lubią PiSu a i często Kościoła.Panie Czechowski nie wstyd panu uczestniczyć w tych spacerach z ludźmi z tak ubogim i wulgarnym zasobem słównictwa, kobietami ,ktore nie szanują swoich częći ciała tak wulgarnie je nazywając.I na koniec (przepraszam,że tak długo) najbardziej bulwersującą sprawą i całkowicie was pognębiającą jest obecność na tych waszych zadymach tych małych dzieci i młodzieży a szczegolnie malych dziewczynek trzymających w rękach plakaty z treścią niegodną zacytowania.Co te dziewczynki z tego rozumieją i z tego jest pan dumny.Ciekaw jestem czy po tym co pan napisał będzie mógł pan spojrzeć w oczy naszym Proboszczom. Wasze protesty są takie same jak KODu tylko bardziej zdziczałe.A co do niesłuchania pana pism przez różnych adresatów to nie dziwię się jeśli wszystkie były takie jak to powyżej.

avatar
~exx
29.10.2020 15:23

Szanowna pani Zofio , jestem dużo starsza od tego młodego człowieka , uważam tak jak on n......... takiego kościoła , kocham swego stwórcę oddaje cześć Marii, dziękuję Jezusowi za odkupienie naszych grzechów, uwielbiam piękno kościołów podziwiam ludzi którzy to zbudowali, ale nie chodzę na msze bo nie mogę słuchać tego bełkotu opętanych ludzi którzy z głoszeniem słowa Bożego nie maja nic wspólnego.

avatar
~do Zofii
30.10.2020 08:33

Przecież to jest prawacki bełkot pani Zofio . Analizuje pani człowieka zawiedzonego który miał kiedyś inne zdanie . Dlaczego pani nie wspomina o pedofilii w kościele , uników biskupów przed odpowiedzialnością za krycie księży . To są prawdziwe powody od odchodzenia od kościoła a pani z uporem maniaka szuka dziury w całym . Koniec tego jest do przewidzenia wystarczy spojrzeć na Irlandię , Hiszpanię . Poza tym ostrzegają przed tym scenariuszem niektórzy światli hierarchowie bo oczy i uszy mają otwarte i świat postrzegają w sposób naturalny a nie przez różowe okulary . Na postawę taką jak ma pan Norbert kościół a raczej księża zapracowali sobie solidnie . Nawet papież pokazuje to naszym hierarchą w sposób dobitny i otwarty .No cóż ktoś kiedyś powiedział że to nie nasz papież i pani chyba ma też taki pogląd pisząc takie wywody na temat innych którzy jeszcze myślą normalnie .

avatar
~Ajax
01.11.2020 19:12

100/100

avatar
~Hanna
28.10.2020 15:38

Gratuluję Panu Norbertowi tekst bardzo dobry bije z niego odwaga wyrażania poglądów duża wiedzą i rozczarowanie Kościołem. nie Bogiem. Dla mnie Bóg wartością a do kościoła nie chodzę od niedawna nie popieram zachowania biskupów i księży mały duchem prezes wzywa do wojny domowej to tragedia przeżyłam PRL i myślałam że te czasy nie wrócą a teraz....

avatar
~-
28.10.2020 15:46

Ja to po śląsku dupa.

avatar
~x.
28.10.2020 15:57

"Nagle ujrzał zbliżające się do nich światło. Ukazał mu się Pan. Zdziwiony Piotr-Norbert zapytał: „Quo vadis, Domine?”, czyli „dokąd idziesz Panie?”. Na to mu Chrystus odpowiedział: „Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano raz wtóry...”. "Quo vadis" H Sienkiewicz.

avatar
~Michał S.
28.10.2020 15:59

Świetny tekst Norbert, spodziewałem się i z niecierpliwością czekałem na twój tekst. Popieram w stu procentach. Komentarzami dewotów i dewotek nie ma się co przejmować, dla nich wiara to tylko bezkrytyczne akceptowanie wszystkiego co usłyszą z kazalnicy. Pozdrawiam.

avatar
~Jackson Martinez
28.10.2020 16:09

Piękny tekst, napisany idealnie w punkt, podziwiam za odwagę. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.

avatar
~Ka
28.10.2020 16:51

Brawo!!!

avatar
~Adaś
28.10.2020 17:26

Polska jest dzieckiem liberalnego ładu międzynarodowego po rozpadzie ZSRR , ładu, który już od lat ulega rozkładowi i odchodzi w przeszłość. Po 1989 roku nasze elity nie zbudowały ani sprawnego państwa, ani silnej armii, ani innowacyjnej gospodarki z najgorszą demografią w UE . Dzisiaj gdy chyli się liberalny porządek w UE , który Polsce dał niepodległość i niebłahy wzrost dobrobytu, a jej elitom politycznym – trzydzieści lat łatwego jak na standardy ostatnich kilkuset lat rządzenia, nadal myślimy, że jeszcze są jakiekolwiek siły w kraju które to ocalą - kościół i ich mocodawców, którzy są sami w sobie przekonani, że kult do osoby lub doktryny zatrzyma ten proces. Tak już nie będzie, to już jest za nami. Kościół i partia rządząca traci w oczach, trudno aby p. Czechowski tego nie widział ? Adaś

avatar
~pacyfik....akcja
28.10.2020 19:46

właśnie,ale leżącego kopac nie wypada i raczej wyglada to na ...tanie zwycięstwo?

avatar
~Nina
29.10.2020 14:31

Byli już tacy politycy(przez niektórych uważani za zbrodniarzy) ,którzy uważali ,że Kościól traci w oczach i na koniec żywota do kogo się zwrócili? I to jest największa wartość Kościoła i naszej wiary,że nikogo nie potępia i nie odrzuca,każdy się może nawrócić ale też nie zmusza nikogo na siłę aby akceptował i przestrzegał zasad nauki Kościoła.Nie naszym prawem jest aby organizować Kościół pod nasze widzimisie. KOŚCIÓŁ NIE BYŁBY KOŚCIOŁEM CHRYSTUSOWYM GDYBY ZAJĄŁ INNE STANOWISKO W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA POCZĘTEGO trudno aby pan Czechowski panie Adaś tego nie wiedział

avatar
~Kacper Oborski
28.10.2020 17:55

Tekst Norberta, bardzo odważny i mocny, pokazuje na jakim rozdrożu są ludzie młodzi, którzy są wierzący, udzielają się w społeczności katolickiej, ale jednocześnie nie zgadzają się z tym co i w jaki sposób dzieje się w naszej Ojczyźnie. Brak przestrzegania zasad państwa prawa, wielokrotnie pokazywana hipokryzja, obłuda i stawianie się ponad prawem, a to często przy poklasku części kleru, bo przecież PiS to partia katolicka... My, młodzi ludzie chcemy Kościoła, który jest ewangeliczny, który wychodzi do ludzi, który wyznaje zasady "Będziesz miłował bliźniego jak siebie samego" (Mk 12, 31) oraz "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!" (Rz 12, 21). Niestety, hejt i mowa nienawiści są wszechobecne w naszym świecie, a największy zarzut jaki mamy do zwierzchników KK w Polsce, to brak nastawienia się na strzał, życie w swojej rzeczywistości, która zakłada, że ja mówię dobrze i kropka. Brak dialogu opartego na zrozumieniu drugiej strony powoduje tylko sprzeciw i zamknięcie się drugiej strony przez co zaczyna tworzyć się, cegła po cegle, mur którego nikt nie da rady sforsować.

avatar
~Nina
28.10.2020 20:06

Kacper Oborski siostrzeniec radnej katechetki? Powiedz,że to nieprawda.To nie Kościół ma wyznawać zasady tylko wy. Czy ty i pan Czechowski wiecie co teraz robią prawdziwi katolicy?.Modlą się o przebłaganie za przerwaną mszę świętą,za profanację Eucharysti ,która dla katolika jest największą świętością,za kpiny z Matki Najświętszej,za pomalowane świątynie,pomniki św Jana Pawła II za pobitych kapłanów(to jest ta wasza miłość bliźniego?) .Brak przestrzegania zasad prawa co zresztą jest nieprawdą jest winą Kościoła ?.Tą waszą miłością bliźniego to są te wulgarne hasła i wyzwiska min Pana Jarosłwa Kaczyńskiego tylko dlatego ,że ma inne poglądy i inną wizję Polski,którą akceptuje zresztą duża ilość społeczeństwa i jest z tego powodu szczęsliwa .Macie pretensję do Kościoła,że w demokracji ,o którą wy tak rzekomo walczycie społeczeństwo wybrało polityków nie po waszej myśli.A co nie mają do tego prawa .'Ja mówię dobrze i kropka'-nasza wiara jest bardzo prosta ,jest 10 przykazań ,które należy przestrzegać i kropka.Co ma Kościól dyskutować czy je przestrzegać w 1/2 amoże 1/4 .Jesteście bardzo nerwowi niecierpliwi ,nie potraficie pogodzić się z przegraną i poczekać na następne wybory.Uważacie podobnie jak związani z wami wątpliwej reputacji celebryci ,że ludźmi uczciwymi,mądrymi,wykształconymi ,europejczykami są tylko głosujący po waszej myśli.Wszystkich innych należy wyśmiewać,poniżać(nie kupuję u niego bo inaczej głosuje itp itd).Mam wymieniać dalej? Młodzi jesteście i jestem pewien ,że kierujecie tym co wam podpowiadają ale mam nadzieję,że życie pokaże wam jak jest naprawdę i jaką maluczką istotą jest człowiek wobec wielkości Boga.

avatar
~Monia
28.10.2020 19:31

Tekst zagubionego dzieciaka, który nie wie po co ten protest, ale protestuje i pisze bo dziś na to moda. Dzisiaj jest odważny, a jutro spali się ze wstydu. Nigdy nie głosowałem na PiS, jednak za 3 lata zagłosuje, aby powstrzymać kod, bo manipulują dziećmi chcąc zdobyć władzę i popierają atak na kościół.

avatar
~XYZ
29.10.2020 08:30

Monika - gdzie tym byłaś przez ostatnie 2 lata? Jaki KOD. Przecież to jest margines marginesów i młodzi ludzie w większości nie wiedzą co to takiego. Tomy - za Twoja wypowiedzia stoi strach:)

avatar
~Do Norberta
29.10.2020 09:50

To zdrajca sprzedał się za parę srebrników jak Judasz gardzę takimi ludźmi??

avatar
~Tomy
28.10.2020 19:43

Wzruszający tekst. Mam łzy w oczach. Znajdź dobrego lekarza i nie wracaj do Wschowy :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl