TworzymyGłos Regionu
Dlaczego nie będę głosował na Miłosza Czopka?
obrazek

Nie mogę głosować na osobę, która z wielkim lekceważeniem odnosi się do bardzo dużej części naszego lokalnego społeczeństwa. Przedstawione wydarzenia są suchymi faktami, bez podtekstu negatywnych emocji. To po prostu miało miejsce i w moim odczucie dyskwalifikuje osobę Pana Czopka jako przyszłego burmistrza.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Kw
29.10.2018 12:18

Nie rozumiem ludzi którzy będą oddawać głosy na Pana Antkowiaka. Jakie on ma doświadczenie w samorządzie? Co on takiego zrobił że chce objąć tak ważny urząd w Naszej gminie? Mój znajomy chodził z Nim do szkoły to mówił jaki był z niego uczeń że na koniec roku miał 5 "szmat" i musiał się przenieś do zawodówki a i tam ledwo co przechodził z klasy do klasy. Taki człowiek ma rządzić w Naszej gminie? Ludzie,zastanówcie się dobrze zanim oddacie swój głos. Wszyscy oczerniają tu Czopka a przypominam Wam że obecnym burmistrzem jest Pani Pytalas i to jej zdanie było decydujące w sprawach Wschowy nie Pana Czopka. Będzie można go oceniać i rozliczać jeśli to on będzie pełnił funkcję burmistrza.

avatar
~Racjonalista
29.10.2018 13:54

Co za bzdury pan/pani pisze. To kłamstwa i oszczerstwa. Znam trochę i Pana Czopka i Konrada Antkowiak. I też chodziłem z nim do szkoły. Różnicę między kandydatami widzę przede wszystkim w podejściu do ludzi i budowaniu relacji. Pan Miłosz Czopek zachowuje się z wyższością i lekceważy ludzi. Konrad ma w sobie wiele serdeczności i szacunku do drugiego człowieka. Każdy kto go zna na pewno potwierdzi.

avatar
~do Kw
29.10.2018 14:05

Ja nie mogę, zabrzmiało jak bunt chłopca w piaskownicy, kiedy mama powiedziała, że ma zabrać zabawki i idziemy do domu, bo robi się ciemno. Hahahahahahahahahahahahahahahaaaa Merytoryka gdzieś uciekła. Szacunek dla Pana Guzewicza, za kręgosłup moralny. Nikogo nie popiera, ale mówi o własnych doświadczeniach. Mówi, czego nie zrobi, bo mu sumienie na to najzwyczajniej nie pozwala. I nie chodzi na pewno tylko i wyłącznie o decyzję, ale klimat rozmów ujęty słowem: "lekceważenie" Dobrze, że są jeszcze wśród nas katolików osoby, które potrafią odważnie powiedzieć gdzie brzmi fałsz. Ja również oczekuję od władz wszelkiego szczebla szacunku do drugiego człowieka!

avatar
~Katolik
29.10.2018 12:20

Panie Guzewicz miesza Pan Kościół do polityki ? To może Pan nie powinien uczyć Religi Katolickiej a religioznawstwa ? Nie wiem czy nie podzielił Pan swoją sugestią nas katolików ? A pierwsze przykazanie mówi .Miłuj bliźniego jak siebie samego ? Co Pan wie o Panu Antkowiaku ? Osądza Pan Pana Czopka ? A przecież jest napisane , nie osądzaj bo sam będziesz osadzony ! Z grubej rury powiem jeżeli będzie Pan zabierał głos na mównicy to wychodzę . Miałem Pana za człowieka prawego , nawet mam Pana książkę którą przeczytałem . Nawet nasz Proboszcz nie wypowiedział się ani jednym słowem na kogo mamy głosować ! A Pan zabiera głos w imieniu wszystkich Wschowskich katolików ? Miał Pan autorytet teraz zostanie tylko miał !

avatar
~do Katolik
29.10.2018 13:50

Ty " Katolik " przeczytaj pan jeszcze ze dwa razy ale ze zrozumieniem to co powiedział pan Guzewicz . A ty jak ten maniak ciągle to samo . Ze słów Guzewicza nie wynika aby on sam osobiście ani inni księża pchali się w politykę .Panie to co pan opisujesz to nic innego jak wkładanie w usta komuś co nigdy nie powiedział ani nie miał zamiaru powiedzieć . Myśl pan logicznie co ktoś napisze a nie dodawaj pan słów które nigdy z ust Guzewicza nie zostały wypowiedziane .

avatar
~Wyborca
29.10.2018 12:28

To Pan Guzewicz wypowiada się prywatnie czy w imieniu Kościoła ? Bo jeżeli prywatnie to pojechał po bandzie ? Panie Guzewicz czy Pan jest za PO , N, KOD , Obywatele RP czy za Kościołem ?????

avatar
~Wschowianin myślący pozytywnie
29.10.2018 12:42

To dlaczego nie wyszedł z tą inicjatywą do proboszcza? A dokładniej to chodzi o dom katechetyczny który powstał z pieniędzy i pracy społecznej mieszkańców. Widzę w tym wiele zalet np. Pan Guzewicz i proboszcz miałby blisko z domu aby wszystko doglądać itp. Wiem że zaraz pojawi się odpowiedź że np. Za mało miejsca, na to też widzę rozwiązanie niech proboszcz odda dom katechetyczny w zamiam za bydynek po byłej sp3 i gimnazjum nr1. Jeżeli żadna z tych opcji nie odpowiada, to mam trzecią opcję niech dom katechetyczny zostanie oddany ludziom na mieszkania w końcu to ludzie go ufundowali i napewno nie w celu robienia tam imprez. Dla przykładu kilka lat wstecz w wielki piątek osobiście dzwoniłem do proboszcza z prośbą o ściszenie głośnej muzyki która wychodziła z tego obiektu. Dlaczego Pan Guzewicz nie wypowiedział się nigdy w obronie ludzi którzy wybudowali dom katechetyczny w innym celu niż jest użytkowany? Myślę że na liście odnośnie oddania na mieszkania lub inną działalność dla dobra społeczeństwa znalazło by się więcej podpisów niż zebrał poprzednio. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

avatar
~wyborca
29.10.2018 12:43

Skoro Panu Astowi zależy tylko i wyłącznie na współrządzeniu to w czym problem aby po wygranej Antkowiaka PIS razem z Antkowiakiem i Grabką założyli koalicję ?

avatar
~Zwolennik PIS
29.10.2018 13:39

To chyba Pan Antkowiak i jego wyborcy tego nie chcieli ? Bo to PiS , tylko nie PiS itp itd poza tym nie ma u nas w kraju ani jednego miejsca gdzie rządzi PO i PiS . Koalicja pokazuje że można się porozumieć i wspólnie działać razem . A i co by przeszkadzało gdyby Pan Antkowiak się dołączył ? Skoro wszyscy chcemy dobrze dla Wschowy to połączmy siły ?

avatar
~Anonimus
29.10.2018 12:46

Panie Guzewicz a jak Pan się odniesie do filmu Kler ? Bo Robert Więckiewicz będzie we Wschowie podobno ? Czy odpowie pan prywatnie ? Bo stanowisko Kościoła już znamy . Czekam na odpowiedź

avatar
~ext7
29.10.2018 12:50

Z całym szacunkiem, ale dziwi mnie pańskie poparcie dla tej lewacko-libertyńskiej ekipy. Przecież wiadomo ,ze Miłosz Czopek to KATOL., ale jako wiceburmistrz (władza świecka) musi dbać o interesy całej gminy GMINY-wszak ta złożona jest z wierzących i bezbożników. A teraz pozwolę sobie na pytania: Pierwsze: Czy w tej sytuacji demograficznej widzi Pan miejsce dla czterech szkół podstawowych? Pomijam fakt ,że budynek po GIM nr1 nie spełniał elementarnych warunków co by tam szkołę utworzyć (brak sali gimnastycznej). Odpowiedź jest prosta-cztery szkoły to za dużo i stąd kolejne pytanie: Którą zlikwidować? A jak chodzi o tą działkę ,którą zainteresowana jest parafia, to moim zdaniem sprawa jest otwarta ,ale na sensownych zasadach. Nie ma tak : „ja jestem właścicielem, ty bezpłatnie używasz, a ja ponoszę koszty. Ta publikacja ostatecznie przekonała mnie żeby czwartego Listopada zagłosować na Pana Miłosza Czopka. Być może On arogancki i wredny jest(tego nie wiem, bowiem osobiście tego nie doświadczyłem),ale niczym mój wierny pies pilnujący domu, ON pilnuje interesów Gminy.

avatar
~do ext7
29.10.2018 13:58

Panie Krzysztofie on pilnuje interesów gminy ? . wolne żarty co najwyżej pilnuje własne interesy i swojej rodziny oraz znajomych królika . A zapytaj się pan jego co jego łączy miejscowość Malczyce ? To się przekonasz co on tak naprawdę pilnuje .

avatar
~Autor nieznany
29.10.2018 13:12

Dlaczego nie ma zw.pl zadnej debaty pomiedzy Czopekiem a Antkowiakiem ? W poprzednich wyborach były a teraz nie ma.

avatar
~A1
30.10.2018 20:54

Tv master chciało zorganizować debatę między p. Czopkiem a p. Antkowiakiem - który się nie stawił. Nie chciało mu się, stchórzył? Rozmowa do obejrzenia na stronie tv master.

avatar
~Wschowianin myślący pozytywnie
29.10.2018 13:14

Panie Guzewicz ludzie oceniają pana Antkowiaka np. Po wielu złych wydarzeniach związanych z jego pracą w mieście Wrocław. Zapewniam pana że to też są fakty i chciałbym żeby pan jako ,, wielki autorytet" po zapoznaniu się z nimi też odniósł sie do tego publicznie.

avatar
~Mehi
29.10.2018 17:53

Co oznacza "wielu złych wydarzeniach"? Proszę podać przykłady

avatar
~Wschowianin myślący pozytywnie
29.10.2018 18:51

Proszę poszukać w internecie jest wiele ,, ciekawostek' związanych z osobą Pana Antkowiaka. Zapewniam że niema problemu aby do tego dotrzeć.

avatar
~Do...
29.10.2018 22:47

Myślący pozytywnie? Zwykły troll

avatar
~Do -do
30.10.2018 15:31

Nie troll, nie obrażaj ludzi!!! Ten formuowicz pokazuje prawdę o panu Antkowiaku. A Ty pewnie jesteś od tego " kulturalnego i nie dzielącego" społeczeństwa komitetu. Prawda zabolała?

avatar
~xmieszkaniec
29.10.2018 13:17

Czyli pan Guzewicz nie będzie głosował na pana Czopka bo nie dostał budynku na szkołę wyznaniową i atrakcyjnej działki. A budynek katechetyczny stoi pusty. Czyżby nie nadawał się na szkołę?

avatar
~zorrro
29.10.2018 16:49

jaki pusty?przeciez dawno mieszkaja tam ksieza..a stara plebania jest pusta.....

avatar
~Do Pana Guzewicz
29.10.2018 13:20

Szanowny Panie Guzewicz podchodzę z wielkim szacunkiem do człowieka który napisał i wydał parę książek . Nie omieszkam jednak Panu zwrócić uwagę jako katolik naszej Parafii że chyba nie wypada wypowiadać się w ten sposób o drugim człowieku ? Chyba że pismo święte jest dla Pana tylko książką do czytania a nie kierunkiem życia ? Uczysz Pan Religi to ucz , masz Pan powołanie aby służyć w ten sposób ,brawo . Ale jeżeli się Pan wypowiada to zrób Pan to z rozwagą i mądrością , albowiem jeżeli Pan by to jeszcze raz napisał i zaczął chwalić Pana Czopka ? Ci sami ludzie by Pana ukrzyżowali !

avatar
~do po prostu tak
29.10.2018 13:20

To taki katolicyzm ma być, że przy jednym stole zasiada tylko z katolikami, a inni precz??? Boże chron mnie od takiego "katolibu"

avatar
~Jola
29.10.2018 13:31

Bardzo się cieszę że znalazł sie ktoś kto odważnie narażając sie na komentarze zawistnych żołnierzy czapka powiedział prawdę o obecnym vice .Paniw GUzewicz dodał pan odwagę wielu niepewnym niezdecydowany osoba bardzo dziękuję Mój głos oddam na Konrada

avatar
~mieszkaniec
29.10.2018 13:32

Pytanie do samego wice burmistrza Czopka . Panie Czopek czy po ewentualnej wygranej na burmistrza wróci pan do koncepcji sprzedania długów mieszkańców miasta na giełdzie wierzytelności ? . i co z tymi prawnikami zatrudnionymi między innymi w S.K co przygotowywali dokumenty na tą sprzedaż na giełdzie tych długów . Tyle się napracowali , tyle się na fotografowali tych dokumentów ogólnie mówiąc włożyli tyle pracy na darmo ? . Ci prawnicy co byli tam zatrudnieni w S.K pobierali bardzo wysokie wynagrodzenia i jedynie co im si,ę udało to wdrożyli plan zwolnień pracowników . No kosztowało to spółkę wiele pieniędzy i wstydu na procesach sądowych w Nowej Soli bo ta spółka przegrała wszystkie procesy z pracownikami . Podejrzewam że jakby pan miał jeszcze pieniądze to zapewne sprzedałby te długi mieszkańców na giełdę wierzytelności . No ładne pan miał pomysły na początku swojego urzędowania ale nie przewidział pan jednego że pieniądze które pan ma wyciekły panu na odszkodowania i kary zasądzone i nałożone przez instytucje państwa . Przecież gdyby nie brak kasy sprzedałby pan ludzi jak rzeczy lub koty w workach a pan nam wmawia że oszczędza i dobrze rządzi . Gdzie pan ma ludzka twarz gdzie pańskie uczucie , przecież jakby ktoś kupił zadłużone mieszkanie to byśmy mieli podobnie jak w Warszawie wielką walkę miedzy właścicielem a nabywcą tego długu . Proszę się ustosunkować co do mojego pytania ? .

avatar
~KPINA !!!
29.10.2018 13:40

KPINA!!!, trolli wspierających układ Czopka z Posłem !!!, bowiem po słowach PRAWDY Pana GUZEWICZA ci w stylu "Prawdziwego Polaka Katolika" atakują ! - kogo ?, a no jak przystało na "fałszywego Polaka Katolika" w pierw kościół - ducha winny w tej sprawie, a następnie Pana Guzewicza !!!!. Prostactwo samo przez nich przemawia i nie potrzeba tu dalszego mojego komentarza !!!!. Polaku - Katoliku, kim ty jesteś ???, że nie widzisz u siebie tak prostackich postaw wobec swojego środowiska i osób ogólnie szanowanych we Wschowie ???.

avatar
~Poparzony władzą
29.10.2018 13:43

Bez emocji. Znam wszystkich Panów, o których mowa w postach powyżej. I nie mogę się nadziwić... W pierwszej turze wyborów Pan Gliński dla wielu wyborców był kandydatem, na którego oddali swój głos. Nie zważając na to, że był kandydatem popieranym przez PiS. Wyborcy przymknęli na to oko głosując na nazwisko. Jednak nie wystarczyło tych głosów. Ale to co dzieje się w chwili obecnej, kiedy to Pan poseł Ast w iście partyjnym, warszawskim stylu usiłuje narzucić wschowianom pisowską narrację, zakrawa na oburzenie. Do tego na konferencji prasowej opowiada dalekie od prawdy stwierdzenia, chociażby o "pokojowej" kampanii wyborczej Pana Czopka. Czy Państwa zdaniem styl czopkowej gazetki jest łagodny w tonie??? Myślę, że wschowianie to widzą. Co zatem będzie jeśli do tego wyrachowania dodamy butę aktualnego viceburmistrza? Czy naprawdę chcemy być traktowani jak podmioty gorszego sortu? Wiem, że tak będzie. Burmistrz Czopek ma takie cechy charakteru, że czasem zastanawiam się, czy ma charakter w ogóle....Odbieram aktualną sytuację we Wschowie jako normalny zamach na praworządność i demokrację . Zabrzmiało to może trochę patetycznie, ale takie są fakty. Mam nadzieję, drogi wyborco, że dobrze się zastanowisz, zanim postawisz krzyżyk przy nazwisku Czopek....

avatar
~Do zwolenników Pana Cz
29.10.2018 14:39

Zastanawiam się czy to jedna osoba siedzi wynajęta przez P Czopka i pisze te głupoty!!! Śmieszne to!

avatar
~do ~Do zwolenników Pana Cz
29.10.2018 17:33

Przecież ma swoich zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach z innych miast . Pamiętaj oni walczą o swoje być albo nie być . Nikt im więcej nie da takiego zatrudnienia i takiej kasy jaką oni zarabiają u nas .

avatar
~Do zwolenników p Antkowiaka
29.10.2018 19:14

Mam takie samo pytanie czy to jedna osoba siedzi wynajęta przez p Antkowiaka i pisze te głupoty!!! Śmieszne to!

avatar
~babcia
29.10.2018 14:48

Nie ubierajcie mnie w spodnie,zawsze do kościoła chodzę w sukience ,tylko na rower zakładam spodnie. Pan Guzewicz upewnił mnie że na ta 2 turę nie pójdę...to dla mnie za trudne ...gdzie prawda ... czy lepiej być ?czy mieć? Tu faktycznie trzeba być doktorem,by zrozumieć o co tu chodzi... czy liczy sie prywata...czy dobro ludzi...Zamknę się w swojej skromnej izdebce i kleknę na kolana będę sie modlić niech dobro zwycięży. "Bądź Wola Twoja ".... nawet do koscioła do niedzieli nie pójdę... . O... właśnie otworzyłam Pismo Święte na chybił trawił, Pan Jezus ucisza wzburzone może ,a do rybaków mówi "Czemu bojaźliwi jesteście ludzie małej wiary"...no i mam odpowiedź .... Nie jestem babcią Czopka...

avatar
~do babci
29.10.2018 17:28

I ty babcia widziałaś w Piśmie Świętym że tam słowo które określa akwen wodny pisze się przez ż a nie rz . Coś ty babciu albo niedowidzisz albo w ogóle nie umiesz pisać .

avatar
~Prawy Polak
29.10.2018 15:55

Trzeba bardzo nie lubić swojego miasta , żeby mając do wyboru znanego w swoim środowisku co prawda różnie ocenianego ale przewidywalnego p. Czopka, wybrać partyjniaka z PO przywiezionego w teczce i zupełnie nieprzewidywalnego Antkowiaka. Chociaż można przypuszczać po przynależności do PO czego można od niego oczekiwać. Na pewno nic dobrego

avatar
~do Prawy Polak
29.10.2018 17:14

Panie prawy polak czy czasem panu nie zacięła się panu ta płyta . Właśnie lubimy to miasto więc zagłosujemy na Antkowiaka . Ten co teraz siedzi i nic nie robi doprowadzi miasto do ruiny siedząc dalej jak na tureckim kazaniu . . I wielka prośba żeby więcej pan tych" patriotycznych " banałów nie wygłaszał nam więcej . Może pan nazywa się Prawy Polak ale psychika pańska jest jednak skrzywiona . Daj pan już spokój z takim namolnym i głupim nagabywaniem .

avatar
~Kacper Oborski
29.10.2018 17:26

p.Konrad Antkowiak nie należy do PO

avatar
~sam_na_sali
29.10.2018 16:44

Wypowiedź tego pana tylko utwierdziła mnie, że mój głos oddam na Czopka.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl