TworzymyGłos Regionu
Dlaczego nie będę głosował na Miłosza Czopka?
obrazek

Nie mogę głosować na osobę, która z wielkim lekceważeniem odnosi się do bardzo dużej części naszego lokalnego społeczeństwa. Przedstawione wydarzenia są suchymi faktami, bez podtekstu negatywnych emocji. To po prostu miało miejsce i w moim odczucie dyskwalifikuje osobę Pana Czopka jako przyszłego burmistrza.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~4 listopada
29.10.2018 10:16

A czy zw.pl wie do jakich metod uciekają się czopkiści? W pierwszej turze mówili wyborcom z okręgu ze nie mogą głosować na innych kandydatów bo to nie ich okręg., co było kłamstwem. Takiego chcecie mieć burmistrza? Antkowiak przynajmniej gra czysto.

avatar
~zawód
29.10.2018 10:21

Do Pana Glińskiego. Panie Przemku tyle osób pana poparło - z tego względu że dawał Pan nadzieję dla Wschowy. Po czterech latach buty arogancji i nienawiści, jawił się Pan jak człowiek z horyzontami i klasą. Wielokrotnie wypowiadał się Pan b. krytycznie o władzy ratuszowej. A ta władza ratuszowa darła sobie łacha z Pana. ( per mundurowy przeciętniak) Co się Panu stało?

avatar
~do wyborców p. Justyny
29.10.2018 10:26

Nie dajcie się wkręcić ratuszowi który ma o was zdanie cytat: wieśniaki są z nami...

avatar
~Wschowianin
29.10.2018 10:27

Bardzo dobre pytania "???" Niech wypowiedzą się kandydaci.

avatar
~Znajomy
29.10.2018 10:27

Z wielkim szacunkiem i podziwem odnoszę się do wypowiedzi dr Guzewicza w tak ważnej dla społecznosći wschowskiej sprawie. Na plakaty powinien trafić cytat: "Pan Antkowiak jest dla mnie czystą, niezapisaną kartą. Mam do niego, wyjściowo, wyprzedzająco, duże zaufanie i szacunek, tak, jak dla każdej osoby. Nie oceniam go i nie przekreślam. Natomiast Pan Czopek utracił moje zaufanie z powodu kilku konkretnych negatywnych zachowań o bardzo szerokim zasięgu i z dużymi negatywnymi konsekwencjami. Osoby mamy rozpoznawać po owocach ich słów i działań. Pan Miłosz Czopek, w moim przekonaniu, wydał wystarczającą ilość owoców mocno szkodliwych". Dziękuję Panie Mieczysławie!

avatar
~Ewangelicznie
29.10.2018 10:29

Ewangelicznie i sprawiedliwie byłoby napisać również o pozytywnej współpracy Pana Czopka z Kościołem bo takowa jest szkoda, że Pan Guzewicz tego nie zauważył

avatar
~ha ha
29.10.2018 10:46

No ciekawe w którym miejscu jest pozytywna? Proboszcz z fary się z Czopkiem nie może dogadać w żadnej sprawie, gwardian tak samo i kaplica tak samo. To gdzie tu współpraca z kościołem? Zejdź na ziemie.

avatar
~czesłąw
29.10.2018 10:45

Jeśli miałem jakikolwiek szacunek dla pana Guzewicza, to teraz go już nie mam. Panie Mieczysławie, gdzie jest katecheta, który wykładał religię. Został obłudnik grający politycznymi kartami.

avatar
~emeryt
29.10.2018 10:49

Pan Czopek stworzył stowarzyszenie którego celem była odnowa samorządu. Na tym polu poniósł chyba największą porażkę w minionej kadencji. Samorząd to wspólnota ludzi którzy działają złączeniu wspólnym celem jakim jest dobro gminy i jej mieszkańców. Za sprawą postawy Pani Patalas i Pana Czopka takiej współpracy nie było w samej Radzie, zamiast współpracy i pozyskiwania mieszkańców do zaangażowania dzielono społeczeństwo i skłócano różne środowiska zawodowe i społeczne. Nie tworzono warunków i klimatu do wspólnych dyskusji i angażowania się na rzecz wspólnego dobra. Dzisiaj Pan Czopek dla zdobycia władzy zawiera sojusz z ugrupowaniem które jest wrogiem samorządności , nie pytając mieszkańców ani swojego środowiska o zdanie. Mam nadzieję, że tę odpowiedź otrzyma Pan Czopek w II turze wyborów burmistrza.

avatar
~qaz
29.10.2018 10:50

Oczywiste że zw.pl krytykuje p.Czopka, w przypadku zwycięstwa p.Antkowiaka w wyborach do rady dostaje się pracownik zw.pl, p.Ziemek.

avatar
~bez komentarza
29.10.2018 11:05

Lepsze to niż "dziennikarz" pan Techman w radzie.

avatar
~kitek
29.10.2018 12:26

Właśnie, czy jeśli pan Ziemek zostanie radnym to przestanie pisać materiały? Czy może będzie udawał "niezależnego"?

avatar
~Jurek
29.10.2018 11:16

Brawo Mieciu powiedziałeś to co oczekiwali mieszkańcy od dawna i powiedziałeś to co myślą księża w naszym mieście na temat współpracy burmistrza z instytucjami kościelnymi Tobie nikt normalny nie zarzuci że mieszasz się do polityki . Pokazałeś nam drogę w jaki sposób wyjść z tego zaklętego kręgu .

avatar
~Ja
29.10.2018 11:20

Brawo!!! To postawa godna naśladowania. Jestem wierząca i dlatego nigdy na Czopka nie zagłosuje.. To ignorant, który nie szanuje ludzi.. Otwórzcie ludzie oczy.. PiS nieodpusci tych wyborów nawet kosztem gminy i poparcia Czopka.. To już nawet zabawne nie jest.. I te plakaty Czopka blisko kościołów, mnie obrażają jako katolika! Ja ludzie wierzący mogą go popierać.. Przyklane "niby" jak się teraz okazuje, ślepo będą wmawiać, że Czopek lepszy.. ŻAŁOSNE

avatar
~Anonim
29.10.2018 11:24

Popieram wypowiedź Pana Guzewicza. Większość z Was umie tylko krytykować w komentarzach i nic więcej. Otwórzcie oczy i zobaczcie co tak naprawdę Czopek nam obiecywał i do tej pory zostały tylko obietnicami..

avatar
~zzz
29.10.2018 11:25

czytajac te komentarze to widac ze pisza je ludzie pana Antkowiaka, i jeszcze mozna wywnioskowac ze chyba ci co licza na prace, komentarze sa bardzo nachalne, /czy tak pisza katolicy o drugim czlowieku,beda wybory niech mieszkancy sami wybiora, nie nazucajcie nikomu kogo maja wybrac, jestesmy wszyscy rozumni/

avatar
~Mieszkaniec Siedlnicy
29.10.2018 11:35

Odnośnie powyższych komentarzy już mnie nie dziwi plakat Pana Czopka na płocie kandydatki na Radną z PiSu. A myślałem, że to ktoś na złość powiesił.. Zadziwiające jest to jak można zmanimulowac ludzi.. Kosztem czego drogi, miejsca w radzie? Wstyd i zdziwienie ogromne! Wierzący ludzie, żyjąc według kręgosłupa moralnego.,chyba jednak posiadają własny rozum? Przykre to jest.

avatar
~do zzz
29.10.2018 12:48

Panie zzz a kto zabrania pisania logicznych i merytorycznych komentarzy na temat Czopka . A stwierdzenie pana że to piszą ludzie Antkowiaka i liczą na pracę u Antkowiaka to już zakrawa na jakieś szaleństwo . Panie zzz musiano by pobudować gmach wielkości Pałacu Kultury w Warszawie żeby ich tam wszystkich zatrudnić . Sam pan widzisz głupota i cynizm z pana strony wychodzi .

avatar
~do anonima
29.10.2018 11:37

ale to wlasnie pan G. krytykuje,a moja rodzina bedzie glosowac na p. Czopka ,nie jest taki nachalny w tych komentarzach,

avatar
~Anonim
30.10.2018 12:55

Nie jest taki nachalny?no nie bo jest brutalny i arogancki

avatar
~Kabaret
29.10.2018 11:41

Należ sobie zadać pytanie kto tu stoi w rozkroku?; - poseł M. Ast, wydawałoby się, że jest człowiekiem ze środowiska katolickiego i jako mieszkaniec i katolik naszego rejony powinien się w 100% orientować w tym co powiedział - przypomniał - nam pan Guzewicz!, a tu proszę żądza pozyskania mało znaczącego stanowiska jakim jest zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa chłopa "zaćmiło" do tego stopnia, że bez żadnych osobistych skrupułów i wstydu wchodzi w partyjny układ z Kandydatem Czopkiem !!!. Co za żenada i wstyd dla całego pisu powiatu Wschowskiego!, ciekawe czy Nowogrodzka mu to wybaczy ???. Małe tego - ponoć również dogadał się w tej sprawie ze Zwyczajnym??? ///czyli będziemy mieli w dalszym ciągu smród, odpady komunalne i naturalne środowisko zanieczyszczone///. Panie pośle M. Ast na ile to jest prawda????. Już sam fakt, że wyciągnął pan jak "królika z kapelusza" zawodowego strażaka do wyborów robiąc go kandydatem na Burmistrza, kandydatem pisowskim, a nie naszego wschowskiego środowiska było wobec nas normalnych mieszkańców SZOKIEM i nie do PRZYJĘCIA kandydatury emeryta mundurowego na tym stanowisku!!!!!. Jak widać FORTEL ze strażakiem był dla nas ciosem poniżej pasa i nie pomogło temu człowiekowi, a już na pewno panu, iż człowiek z grona zawodu społecznie szanowanego stał się PARODIĄ I POŚMIEWISKIEM tegorocznych WYBORÓW !!!!. Dziwi mnie i moich znajomych, że w dalszym ciągu brnie w nieczyste sprawy i stał się w pana rękach " tylko atrapą" . Pan i pana emeryt stoicie w tym momencie w ROZKROKU podejmowanych decyzji, każda kolejna jest co raz bardziej dziwna i ośmieszająca pis, pana i emeryta !!!!!. Dzięki BOGU, że Pan Giezek czuwa i jest w stanie panu przypomnieć, kim jest dla ludzi normalnych, katolików, uczciwych wyborców kandydat Czopek !!!. Szkoda, że pan poseł pisowski nie stoi na straży wartości człowieka uczciwego, człowieka katolika ????

avatar
~Adaś
29.10.2018 11:44

Zapewnienia w ustach p. posła Asta, że przegrany wynik p. Glińskiego jest wynikiem świetnym, że jest sukcesem politycznym PiS, to kolejne walenie w "dzwony" propagandy tak aby skutecznie przełożyć emocje nadziei na kolejnego kandydata o tym samym "zabarwieniu" - p. Czopka . W tych wyborach PiS grał na dwóch "strunach" ( układ przedwyborczy) w osobach Gliński-Czopek lub Czopek-Gliński i to dopiero miało dać posłowi pewność do końcowego raportu na Grodzką . Stawka jest znaczna, to walka o "bilet" do Parlament UE ? Każdy przegrany wynik z pewnością zirytuje prezesa więc poseł niejako utraca rezon , sukces p. Koli i p. Patalas to zbyt mało ...... a propos p. Patalas , jak Ona to zrobiła ? Pan Guzewicz też jest relatywny, ma prawo subiektywnie odnieść się do publicznej osoby ale jedno jest pewne ...... jeśli mowa jest o trywialności to znaczy, że została ona dobrze zapamiętana i strawiona. Zmiana władzy w Szlichtyngowej to rozsądek więc dlaczego my wschowianie mamy odbierać sobie niepohamowania i szczerości w wykluczeniu p. Czopka ? Więzi PiS w osobach p. Czopek-Gliński nie są ziarnem zysku, to zasiew pełen frazesów i stereotypów to upolityczniona forma do kolejnego zatrudniana "rodziny" ........ czy są jeszcze miejsca pracy np. HHZ ? Adaś

avatar
~tylko czopek
29.10.2018 11:44

No to już nie mam wątpliwości, że zagłosuję na Czopka. Kościół pcha się wszędzie, miliony idą na Rydzyka, wszystko w Kościele kosztuje, na ofiarę dużo się placi i jeszcze za darmo chcą Ziemię. Brawo dla Czopka, że potrafił odmówić. Ja tu widzę osobistą zemstę Pana Guzewicza za odmowę. To takie katolickie. Kościół powinien być wolny od polityki, ale oni próbują narzucać swój światopogląd. Co obiecał Pan Antkowiak panu Guzewiczowi( Kościolowi) w zamian na poparcie?

avatar
~? Do,, do anonim,,
29.10.2018 11:49

Czopek może i nie jest nachalny.. Ale za to ludzi nie szanuje.. Niestety miałem tą nieprzyjemności parę razy przekonać się osobiście!

avatar
~do Pana Guzewicza
29.10.2018 11:57

Czyli Czopek nie mógł odmówić Kościolowi? Jako vice nie miał prawa decydować co w budynku gminnym będzie? Skoro pisze Pan, że to LEKCEWAŻENIE - to już nie jest suchy fakt bez emocji , to Pana ocena.

avatar
~Po prostu TAK!
29.10.2018 12:18

Tak panie dr Guzewicz ma Pan moje TAK za 5 lat na objęcie etatu Naszego Burmistrza. Pełen SZACUN ! dla pana uczciwości, szacunku do drugiego człowieka. Proszę nie zwracać uwagi na wpisy / jakże prostackie i chamskie/ tzw. trolli grupy porozumienia się tj. : czopkistów, posła Asta, Zwyczajnych !. Jak Pan zdołał już zauważyć w naszym społeczeństwie jest pewna grupa ludzi dla której nie ma żadnej świętości!!! - mogą z każdym i o wszystkim się dogadać co im przynosi jeno korzyści materialne!!!. BARDZO, ale to BARDZO zawiodłem się na Radnej Pani Kola - jak kobieta - katoliczka - mogła firmować swoim nazwiskiem takie porozumienie ???. Żenada !!!. Szanowna Pani Małgorzato G-K czy pani jako kobiecie - katoliczce nie jest tak po prostu z tego "czynu" po prostu wstyd - z kim pani sie dogaduje ??, z kim pani zasiada do wspólnego stołu ???. Czy załatwienie tak miernego stanowiska / nic nie znaczącego z racji tego kim byłby sam Burmistrz???/ jakim jest zastępca Burmistrza M i G Wschowa i to dla przegranego moralnie i zawodowo emeryta mundurowego jest tego wszystkiego W A R T E ?????. Jest warte ????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl