TworzymyGłos Regionu

reklama

Finał WOŚP we Wschowie. Co przygotował sztab CKiR?

Czwartek, 25 stycznia 2024 o 09:48, aktualizacja Czwartek, 25 stycznia 2024 o 10:49, autor: 4
Finał WOŚP we Wschowie. Co przygotował sztab CKiR?

Wschowa przyłącza się do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 28 stycznia na ulicach miasta będzie można spotkać kilkudziesięciu wolontariuszy z puszkami WOŚP. Tego samego dnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbędą się koncerty i liczne licytacje. Początek wydarzenia o godzinie 15:00.

Licytacje pełne atrakcji

Uczestnicy wschowskiego finału WOŚP będą mieli wyjątkową okazję wylicytować szereg atrakcyjnych przedmiotów i usług. Na licytację trafią tradycyjne gadżety od Fundacji WOŚP, takie jak koszulki, kalendarze, termosy, magnesy, czy breloki. Miłośnicy sztuki będą mogli zdobyć przedmioty przekazane przez Burmistrza MiG Wschowa Konrada Antkowiaka - obraz lokalnego grafika ze Wschowy oraz książkę „Układ” Piotra Kościelnego z autografem. Miasto i Gmina Wschowa przekaże zestawy upominków i pamiątek. Do wylicytowania będzie również wkrętarka sieciowa od Spółki Komunalnej Wschowa oraz upominki od firmy Stena Wschowa. Uczestnicy będą mogli też zdobyć vouchery na usługi od Debora Drukarnia Wielkoformatowa, restauracji „SMAKI” oraz inne atrakcyjne przedmioty, w tym dekoracje i rękodzieła od uczestników Dziennego Domu Pobytu Senior+. Miłośników muzyki i motocykli ucieszą zaproszenia na Festiwal – Rock Blues i Motocykle w Łagowie Lubuskim. Literackie doznania zapewnią książki o Wschowie od Czas ART oraz „Kronika Wschowy” i inne pozycje. Nie zabraknie także regionalnych produktów z Lubuskiego, tortów od Cukierni Jolanta Kasperska oraz unikalnego drewnianego zegara ściennego od Workspace Głogów. To tylko część atrakcji, które czekają na uczestników aukcji, a wylicytowane kwoty wesprą szczytny cel WOŚP.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Koncerty i występy podczas finału WOŚP we Wschowie

Wydarzenie umilą koncerty lokalnych artystów i zespołów. Na scenie CKiR wystąpią Emilia z zespołem działającym przy Fundacji Centrum Sztuki Integracji, Zespół Morris, Hanna Kuzimowicz oraz Zespół „Na Koniec”. 

WOŚP w lokalnych szkołach

Już teraz, od 25 stycznia, rozpoczęło się kwestowanie WOŚP w lokalnych szkołach, dając młodym mieszkańcom Wschowy szansę na wsparcie akcji. Wolontariusze odwiedzą Szkołę Podstawową nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, Szkołę Podstawową nr 2 im. Bohaterów Wersteplatte, Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II, Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicacha, także I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie.

Aukcje Allegro dla WOŚP Wschowa

Dodatkowo wystartowały aukcje na platformie Allegro, które potrwają aż do 9 lutego. Wśród licytowanych przedmiotów znajdują się m.in.: wiertarka udarowa od Spółki Komunalnej Wschowa, voucher na weekendowy pobyt od Polne Zacisze, kurs pierwszej pomocy czy koszulkę Mariusza Wlazłego z autografem"Przedmioty, które trafiły na nasze aukcje, to prawdziwe perełki, które czekają na nowych właścicieli. Każda złotówka, którą przekazujecie, pomaga w tworzeniu pozytywnych zmian w życiu wielu ludzi" - podkreślają organizatorzy.

Zobacz: 31. Finał WOŚP we Wschowie (RELACJA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Obserwator
25.01.2024 11:03

Kwestowanie w szkołach ? Nazwę to wprost. To nic innego jak " wyłudzanie " kieszonkowego przekazanego przez rodzica dla dziecka na zakup kanapki czy też bułki.

avatar
~Urszula Chudak
25.01.2024 18:52

Pozwolę sobie [oczywiście szanując Pana zdanie] mieć zupełnie inny punkt widzenia. A czyż to nie jest głęboko wychowawcze, jeżeli młody człowiek odmówi raz sobie czegoś wrzucając do puszki? Czy taki datek nie jest liczony podwójnie? Nie bez powodu biblista mówił o "wdowim groszu". W tym konkretnym przypadku pasuje "jak ulał".

avatar
~Urszula Chudak
25.01.2024 12:57

W związku z niedzielną akcją, cieszą mnie bardzo dwie rzeczy - to, że będę z moją przyjaciółką kwestować oraz to, że telewizja publiczna na fali zmian, włącza się w tę piękną ideę. Pamiętamy, że rok temu poświęciła dwa, beznamiętne zdania Orkiestrze. Pamiętamy też wymazywanie serduszka z marynarki jednego w tym dniu gościa. Posła KO. A to jasne, że sprzęt zakupiony ze zbiórek, służy wszystkim bez wyjątku. Bez patrzenia na barwy polityczne. W sieci można odszukać wywiad przeprowadzony z Dyrygentem Orkiestry dawno temu przez Danutę Holecką. Wówczas osobiście dziękowała mu za możliwość skorzystania przez jej syna, z dobrze wyposażonego inkubatora z naklejonym serduszkiem. Nie musimy sięgać daleko pamięcią by sprawdzić, co mówiła pani Danuta ostatnimi czasy na temat Orkiestry. I cieszę się jeszcze z trzeciej rzeczy - w niedzielę ma być ładna pogoda. Do zobaczenia w takim razie na ulicach naszego miasta!

avatar
~Adaś
25.01.2024 16:17

Ad- "Obserwator" forumowiczu...., widzę to tak, dajże raz swemu dziecku nie piątala a dyszkę (lub wielokrotność) i na kanapkę starczy i na "wrzutę " do puszki. Raz w roku Panie, raz ..... a wspomnij ile żeś przed żoną utajnił kasy a przy "spowiedzi" czerwieniłeś się mocno ? Wiem sam jak jest, my chłopy tak mamy, nie marudź/dzę tylko wrzucę i po temacie. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl