TworzymyGłos Regionu

reklama

Kto zwyciężył powiatowe eliminacje PRO ARTE 2023?

Środa, 22 marca 2023 o 15:41, aktualizacja Czwartek, 23 marca 2023 o 14:30, autor: 8
Kto zwyciężył powiatowe eliminacje PRO ARTE 2023?

W środę, 22 marca, w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Muzyki PRO ARTE 2023, organizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry w ramach Programu Twórczości Dzieci i Młodzieży.

To była szansa dla młodych talentów, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne i instrumentalne przed profesjonalnym jury i publicznością, a także zdobyć kwalifikację do etapu wojewódzkiego festiwalu, który odbędzie się w czerwcu w Gorzowie Wielkopolskim.

Wśród 22 uczestników przesłuchań znaleźli się zarówno soliści, jak i zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne. W Radzie Artystycznej zasiedli: Aleksandra Szorc przedstawiciel RCAK, Anna Muszkieta - Sierota przedstawiciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie oraz Sara Powaga przedstawiciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie.

Rada Artystyczna postanowiła nominować do Finału Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2023 w I kategorii wiekowej do 9 lat:

Laurę Chmurę - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie

W kategorii I wyróżnienia otrzymała:
Lea Faliszewska - Samorządowe Przedszkole nr 3 "Wesoła Trójeczka"
Zofia Banach - Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni

Rada Artystyczna postanowiła nominować do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2023 w II kategorii wiekowej 10-12 lat:
Lenę Majewską – Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni
Lenę Papaj Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie

III kategoria wiekowa 13-15 lat nominację do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2023 otrzymali:
Fabian Brożyński
Klara Kmieciak
Wyróżnienia otrzymali:
Łucja Kosińska
Mikołaj Kosiński

W kategorii IV (16 – 20 lat) nominację do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2023 otrzymała
Hanna Kuzimowicz – I LO im. Tomasza Zana we Wschowie
Wyróżnienie trafiło do Marty Fiuk - I LO im. Tomasza Zana we Wschowie

W V kategorii - zespół
Nominację do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki 2023 otrzymał zespół "Siostra i Brat" Łucja i Mikołaj Kosińscy

Wyróżnienie trafiło do Zespołu Muzycznego FORTE prowadzonego przez Łukasza Hilarskiego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie.

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz zaproszenia do udziału w eliminacjach wojewódzkich PRO ARTE 2023.

Organizatorzy eliminacji powiatowych powiatu wschowskiego - Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury z Zielonej Góry - podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w festiwalu i pogratulowali im wysokiego poziomu artystycznego.

Festiwal PRO ARTE jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce, który ma na celu promowanie twórczości muzycznej oraz rozwijanie pasji i talentów młodych ludzi.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Joanna
23.03.2023 08:49

We Wschowie jak zwykle, wygrywa tylko Wschowa. Skład jury złożony z pań z jednej wschowskiej szkoły muzycznej.... żenujące.

avatar
~belfer
23.03.2023 08:56

Faktycznie, jury dyskusyjne i jak widać chyba ukierunkowane na swoich..

avatar
~Urszula Chudak
23.03.2023 10:59

Jak to przy okazji różnych konkursów bywa, zawsze z ich rozstrzygnięć są zadowoleni jak i są zawiedzeni. Wszak są to bardzo subiektywne opinie oraz decyzje. Ale ja przy tej okazji o innym castingu. Otóż Muzeum Ziemi Lubuskiej, organizuje takowy na dziewczynkę, która podobna jest do tej z obrazu wiszącego we wspomnianym muzeum. Tytuł w/w to "Poszukiwana dziewczynka jak z obrazu". Zachęcam nasze małe wschowianki i ich rodziców do spróbowania swoich sił. Być może happy end-u nie będzie, ale kolejne, bezcenne doświadczenie, jak najbardziej. Ps. Co do happy end-u - takowy zespół jednak będzie 16 września, na Wschowskim Kongresie Kobiet - ale o tym już we właściwym czasie.

avatar
~Obserwator
23.03.2023 12:00

Jak zawsze nikomu się nie dogodzi. Do wszystkiego można było by się doczepić... Ogólnie rada artystyczna oceniła sprawiedliwie, stawiając na jakość i styl wykonania. Wielkie brawa dla uczniów ze szkoły podstawowej nr 2 we Wschowie. Widać wielu rozśpiewanych uczniów i wielkie zaangażowanie nauczyciela muzyki!!!

avatar
~Wschowianin.
23.03.2023 23:06

Brawo dla dziewczyn z Zespołu Wokalnego FORTE-świetny występ.

avatar
~Rodzic
24.03.2023 12:30

Brawo Szkoła Podstawowa w Osowej Sieni, a jednak można.

avatar
~brawo
24.03.2023 12:43

Brawo dziewczyny z Osowej Sieni!!! jesteście cudowne

avatar
~Pytanie do Joanny i belfra
26.03.2023 20:42

Pytanie do komentujących: Joanny i belfra: Byliście na przesłuchaniach ? czy tylko tak po prostu piszecie, żeby pisać i wylać jakieś żale ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl