TworzymyGłos Regionu

reklama

Wzmożone kontrole na drogach w powiecie. Policjanci przyglądają się kierowcom i pieszym

Czwartek, 09 listopada 2023 o 10:59, aktualizacja Czwartek, 09 listopada 2023 o 11:20, autor: 6
Wzmożone kontrole na drogach w powiecie. Policjanci przyglądają się kierowcom i pieszym

Od wczesnych godzin porannych wschowscy policjanci ruchu drogowego intensyfikują działania w ramach akcji "Bezpieczna powiatowa". Ich głównym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa wśród kierowców i innych użytkowników dróg na terenie powiatu.

Zaostrzona walka z niebezpiecznymi praktykami

Kampania skupia się na eliminowaniu niebezpiecznych zachowań kierowców, którzy lekceważą przepisy. Policja zwraca szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzających oraz ignorujących zasady pierwszeństwa.

Rozszerzone patrole i kontrole techniczne

W działaniach wykorzystywane są zarówno radiowozy oznakowane, jak i nieoznakowane, aby skuteczniej monitorować przestrzeganie prawa. Mundurowi nie tylko reagują na widoczne wykroczenia, ale także przeprowadzają kontrole trzeźwości oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Ma być bezpieczniej

To kolejna akcja mająca na celu eliminację nieodpowiedzialnych kierowców. „Takie działania mają realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na naszych drogach. Mają za zadanie zwiększenie poziomu poczucia bezpieczeństwa wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego” - podkreśla nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa.


Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~:):):):):)!
09.11.2023 11:52

" policja przygląda się" <> Nie pracuje tylko się przygląda , nie pracuje tylko organizuje akcje !. :):):). Pytanie kiedy ta policja będzie wypełniać codzienne zadania wynikające z Ustawy ???.

avatar
~Ddgff
10.11.2023 20:48

No właśnie

avatar
~Zen
09.11.2023 12:39

Tylko kontrole, śledzenie, cenzura, rewizja, nadzór, kuratela, monitorowanie, inspekcje itd. , do cho..y, dajcie nam już spokój !

avatar
~Podatnik
10.11.2023 09:23

Nazywajmy rzeczy po imieniu. Rząd wyprowadza na drogi , Mobilne Punkty Poboru Opłaty Skarbowej.

avatar
~Wschowianin
10.11.2023 10:03

Przypomnę że pieszy ma pierwszeństwo.na pasach ALE ! Zatrzymaj się baranie jeden z drugim aby kierowca miał czas na reakcje kiedy chcesz przejść. Ja zareaguję , samochód potrzebuję paru metrów. Nie ważne że to kierowcy i tak będzie wina , do końca życia będziesz inwalidą jeden z drugim . Zdrowia nikt wam nie zwróci .

avatar
~DO "baranie"
10.11.2023 10:22

Jeśli ty jesteś tym "baranem" ?, to po co taki pisze do Nas ?. Baran, baranowi nie równy i ten co jest pieszym i ten co jedzie samochodem, albo i tak, bowiem ten pieszy może jest i posiadaczem prawa jazdy i ten co jedzie też jest i pieszym !!!!. To który wg ciebie jest tym twoim "baranem" - baranie ?????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl