TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowscy policjanci podsumowują akcję „Prędkość”: 30 przypadków przekroczenia...

Piątek, 22 września 2023 o 17:11, autor: 1
Wschowscy policjanci podsumowują akcję „Prędkość”: 30 przypadków przekroczenia...

20 września, na terenie powiatu wschowskiego, odbyły się działania „Prędkość”, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Te działania są częścią większej inicjatywy ROADPOL Safety Days, której głównym celem jest osiągnięcie WIZJI ZERO, czyli eliminacji ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Działania Profilaktyczno–Kontrolne

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili szereg pomiarów prędkości w różnych miejscowościach powiatu wschowskiego oraz w całym województwie lubuskim. W sumie przeprowadzono 32 pomiary prędkości. W ramach działań ujawniono 30 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarach zabudowanych.

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie podkreślała, że głównym celem działań była profilaktyka i kontrola prędkości, a także dążenie do eliminacji ofiar śmiertelnych na drogach.

Integracja z Europejskimi Działaniami

Warto zauważyć, że wczorajsze działania były zintegrowane z Tygodniem Mobilności, który jest obchodzony w większości krajów europejskich i koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Takie zintegrowane działania mają za zadanie nie tylko lokalne, ale i globalne zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Działania takie jak „Prędkość” mają na celu uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla ich własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Praca....
23.09.2023 08:29

Proszę się tu nie zastawiać "akcjami" tylko wykazać normalną codzienną pracą jak jest na was Ustawowo Nałożona !!!!. Czy te tak zwane wasze akcje mają wam zapewnić pole zaistnienia w przestrzeni publicznej, bowiem nie jesteście się wykazać codzienną normalna pacą tak jak to czynią inne grupy zawodowe ?????. Praca panowie --- praca .... a nie akcje na pokaz !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl