TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie teatr połączył pokolenia. Spektakl „Nieco inna opowieść wigilijna” (FOTO)

Piątek, 19 stycznia 2024 o 11:33, autor: 0
W Sławie teatr połączył pokolenia. Spektakl „Nieco inna opowieść wigilijna” (FOTO)

W czwartkowy wieczór, 18 stycznia, aula Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie stała się areną wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Spektakl "Nieco inna opowieść wigilijna", będący owocem projektu "Teatr łączy pokolenia", zgromadził na scenie zarówno seniorów, jak i młodych adeptów sztuki aktorskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie.

Inicjatywa pełna pasji i zaangażowania

Za koncepcję oraz scenariusz przedstawienia odpowiadały Pani Urszula Drożdżyńska oraz Pani Dorota Wierzbicka-Matarelli, aktorka z Wrocławskiego Teatru Komedia. Projekt zainicjowany przez mieszkankę gminy Sława wraz z przyjaciółką, zaowocował współpracą z uczniami ZSP w Sławie, członkami Klubu Seniora w Gminie Wijewo oraz lokalnymi miłośnikami teatru.

Kulturalny most między pokoleniami

Przedstawienie stało się żywym dowodem na to, że teatr może być miejscem spotkań i integracji różnych pokoleń. Wspólne aktorstwo, emocje oraz zaangażowanie uczestników projektu pokazały, że sztuka nie zna granic wieku ani doświadczenia. Na zakończenie spektaklu przedstawicielki samorządu Sławy, w imieniu Burmistrza Cezarego Sadrakuły, wręczyły upominki gościom z sąsiedniej gminy.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl