TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie z gminy Wschowa uczcili Dzień Ziemi

Piątek, 17 maja 2024 o 16:18, autor: 1
Uczniowie z gminy Wschowa uczcili Dzień Ziemi

Na boisku sportowym w Przyczynie Górnej odbyły się wyjątkowe obchody Gminnego Dnia Ziemi. Piątkowe wydarzenie zgromadziło delegacje szkół podstawowych z gminy Wschowa, które rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz konkursach wiedzy ekologicznej.

Organizatorem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 2, która przygotowała różnorodne konkursy i zabawy sportowe. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grze terenowej, dzięki której zdobywali wiedzę na temat ochrony środowiska. Impreza była doskonałą okazją do integracji poprzez wspólne działania na rzecz ekologii.

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy zebrali się przy ognisku. Każdy otrzymał upominek, a na zakończenie imprezy wykonano pamiątkowe zdjęcie, uwieczniając wszystkich uczestników.

Prezes Spółki Komunalnej, Krzysztof Kołodziejczyk, wręczył przechodnią statuetkę Lidera Ekologii dla najlepszej drużyny, którą została Szkoła Podstawowa nr 2. Nagroda ta podkreśla zaangażowanie i wiedzę uczniów w dziedzinie ekologii.

Organizatorami wydarzenia byli: Spółka Komunalna Wschowa, Nadleśnictwo Włoszakowice Lasy Państwowe, Gmina Wschowa oraz Straż Miejska we Wschowie. Przedstawiciele Spółki Komunalnej wyrazili wdzięczność wszystkim zaangażowanym: „Dziękujemy wszystkim za udział, w szczególności Panu Sołtysowi Tylewic Ryszardowi Grysowi. Do zobaczenia w przyszłym roku”.

Zobacz: Spółka Komunalna Wschowa tworzy Lokalne Centrum Informacji Ekologicznej

Źródło: SK Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Super
20.05.2024 08:53

Organizowała SP2 ?! Dlaczego uczniowie i rodzice nie byli o tym wydarzeniu poinformowani? Impreza w zamkniętym kręgu dla wybranych dzieci.... tak się nie robi!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl