TworzymyGłos Regionu

reklama

Spółka Komunalna Wschowa tworzy Lokalne Centrum Informacji Ekologicznej

Wtorek, 30 kwietnia 2024 o 16:23, autor: 0
Spółka Komunalna Wschowa tworzy Lokalne Centrum Informacji Ekologicznej

We wtorek, 30 kwietnia, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, miało miejsce podpisanie ważnej umowy. Panowie Krzysztof Kołodziejczyk, prezes zarządu Spółki Komunalnej Wschowa, oraz Pan Mirosław Glaz, prezes zarządu Funduszu, podjęli decyzję o dofinansowaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej.

Środki na ten cel pochodzą zarówno z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jak i z Wojewódzkiego Funduszu w Zielonej Górze. Dzięki nim możliwe będzie uruchomienie projektu, którego celem jest propagowanie świadomości ekologicznej w lokalnej społeczności. 

Spółka Komunalna, starając się o wsparcie, zaproponowała stworzenie „Lokalnego Centrum Informacji Ekologicznej” wraz z kompleksowymi działaniami edukacyjnymi. Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe, mające na celu adaptację pomieszczenia na potrzeby centrum. Planuje się, że od czerwca ruszy nowy program edukacyjny, adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych mieszkańców gminy. Program ten będzie skupiał się na tematach związanych z ochroną środowiska, promując zrównoważony rozwój oraz praktyki proekologiczne.

Źródło: SK Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl