TworzymyGłos Regionu

reklama

Krzysztof Kołodziejczyk Prezesem Spółki Komunalnej we Wschowie

Wtorek, 12 lutego 2019 o 15:15, aktualizacja Poniedziałek, 25 lutego 2019 o 10:48, autor: 82
Krzysztof Kołodziejczyk Prezesem Spółki Komunalnej we Wschowie

Marzena Janik nie będzie już pełniła funkcji prezesa Spółki Komunalnej. Nowa Rada Nadzorcza powierzyła tę funkcję Krzysztofowi Kołodziejczykowi.

Marzena Janik prezesem Spółki Komunalnej we Wschowie była od lutego 2015 roku, kiedy to na wniosek nowej Rady Nadzorczej na stanowisko powołała ją burmistrz Danuta Patalas. Również tym razem przed zmianą prezesa nastąpiły zmiany w Radzie Nadzorczej spółki, która zarekomendowała burmistrzowi Krzysztofa Kołodziejczyka, jako kandydata na nowego prezesa.

- Krzysztof Kołodziejczyk jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie ukończył studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Środowiska oraz studia magisterskie o kierunku Zarządzanie i Marketing o specjalizacji Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Posiada również Świadectwo kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami na terenie RP - przedstawia nowego prezesa p.o. rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy Wschowa Agnieszka Tomczak-  Dotychczas pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu m.in. jako kierownik oczyszczalni ścieków oraz uczestniczył w programach badawczo-rozwojowych w zakresie technologii oczyszczania ścieków oraz technologii uzdatniania wody. W tym czasie uczestniczył zarówno w budowie jak i rozbudowach oraz modernizacjach oczyszczalni ścieków. Ostatnim miejscem zatrudnienia było Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi, gdzie pracował jako kierownik Jednostki Realizującej Projekt i odpowiadał za modernizację oczyszczalni ścieków i pompowni ścieków w Złotoryi.

Zmiany w Radzie Nadzorczej Spółki Komunalnej nastąpiły 4 lutego. 

-  Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Spółki Komunalnej we Wschowie dokonano wyboru nowego składu. Przewodniczącym Rady Nadzorczej została Julita Kostka–Twór, Zastępcą Przewodniczącego – Marta Panicz – Szajnkenig, a Sekretarzem – Andrzej Korzan - informuje Agnieszka Tomczak - 11 lutego 2019 roku skład Rady Nadzorczej Spółki Komunalnej we Wschowie został uzupełniony o przedstawicieli pracowników Spółki Komunalnej we Wschowie – Arkadiusza Karmińskiego i Macieja Pawlaka.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (82)

avatar

avatar
~Widz
12.02.2019 15:36

Dobra zmiana czekamy na wyniki .Proszę podać skład całej rady nadzorczej. Od admina: artykuł został uzupełniony o skład Rady Nadzorczej.

avatar
~JA CIĘ !
12.02.2019 15:44

No to sprawdziły się wcześniejsze przecieki w sprawie tej osoby jako nowego Prezesa SK we Wschowie..... !. Czyli idzie po staremu, bez konkursu, bez konsultacji, wypisz wymaluj w stylu Pana Czopka z przed czterech lat mamy nowy D E S A N T we Wschowie, t.j. Głogowski zamieniony na Wrocławski !!!. A tak miało być po nowemu, tak demokratycznie, tak sprawiedliwie, tak pi...u, pi..u ....., a tu wg stylu a teraz MY.....!!!.

avatar
~do JA CIĘ
12.02.2019 16:12

Nie przesadzaj poprzedni to byli " wybitni " .(...), A inni też nie byli lepsi od niego . Zresztą tylu co się przewinęło przez tą S.K świadczy dobitnie o ich wiedzy i zaangażowaniu w usprawnianiu spółki . " Wybitna " prezes zwana przez jednych brutto netto miała pojęcie o zarządzaniu spółką bardzo mgliste nazywając agregatorem agregator prądotwórczy . Zresztą cały ten zarząd w tej spółce był nastawiony nie na wykonywaniu pracy lecz na wyciąganiu pieniędzy z niej . Jedno można o nich powiedzieć tylko to że inwestycje związane z ich istnieniem były im obce . A sieć niestety jest w opłakanym stanie i wymaga szybkiej interwencji .

avatar
~Do JA CIĘ !
12.02.2019 16:56

Różnica zasadnicza to taka, że tutaj ten człowiek ma wykształcenie i doświadczenie, a Pani Janik (nie obrażając) zielonego pojęcia nie miała o zajmowanym stanowisku.

avatar
~ech
12.02.2019 19:19

"Kierownik Jednostki Realizującej Projekt"-czy to z jakiegoś kabaretu-bo tak brzmi niestety,,,,

avatar
~Gekon
12.02.2019 22:09

T...K...M... Jarosława Kaczyńskiego jest wzorem także dla wschowskiej władzy! Ot taka kolej rzeczy.

avatar
~swoj
12.02.2019 16:13

wreszcie pozytywna zmiana w komunalce !

avatar
~DO -swój
12.02.2019 17:20

To ma znaczyć, że to jest wasza zmiana, TERAZ MY ?. A jak may rozumieć słowa "wreszcie pozytywna zmiana", czyżbyś też należał do tej zmiany, że tak w ciemno walisz nam te soje objawienia o człowieku, który - sorry - nowy Burmistrz przywiózł najwyraźniej w teczce.....?. A może oceniasz faceta z wyglądu - a la agent ABW, a ten wygląd b/źle się kojarzy - oby NIE....?. A!, co z konkursami na tego typu kierownicze stanowiska?, - gdzie ta jawność i uczciwość obecnego Burmistrza wobec SUWERENA?. A co na to pozostali koalicjanci, nie liczą się w tej "teczkowej" grze? - a tylu mamy swoich asów w SLD, PSL, Nowoczesnej, Zwyczajnych >>>>>>> CO Z NIMI ?.

avatar
~Aaa
12.02.2019 17:46

No to zaczynamy ściągać kolegów z Wrocławia a pan sekretarz już nie pracuje w urzędzie ładny awans dostał

avatar
~Miś
12.02.2019 18:04

Krzysiu Krzysiu - część tu Kondziu przy telefonie - słuchaj jest sprawa ... Nie chcesz sobie dorobić ? Jest robota w takiej małej zapyziałej dziurze, powalczymy 5 lat, zarobimy worek hajsu i akurat styknie na szeregóweczkę pod Wrocławiem. Ile zarobisz ? Nie wiem - ile chcesz - ja tam wezmę pół bańki, wmówię ludziom, że odnowie im jedną ulicę , a oni to prości ludzie z prowincji łykną jak pelikany... Za 5 lat wracamy na Wrocław z kasą - mówię Ci - dawaj tu do mnie, good business - lot of money my friend.

avatar
~do Misia
12.02.2019 19:15

No to teraz na tej samej zasadzie jeszcze jakiś desant do umig w ramach pomocy koleżeńskiej. Super!

avatar
~Poparzony władzą
12.02.2019 18:08

I to oczywiście przypadek, że aktualny burmistrz był rzecznikiem prasowym firmy, w której pracował Pan Kołodziejczyk... Dla mnie to trochę za bardzo perfidne.... Ot, kolega koledze.... Mam dość.

avatar
~wschowa
12.02.2019 18:18

Jak czytamy, to Rada Nadzorcza zarekomendowała nowego prezesa burmistrzowi. Zastanawiam się jak Rada znalazła kandydata aż w Złotoryi? Panowie wcześniej się nie znali?

avatar
~Janek Pradera
12.02.2019 18:46

Skoro burmistrz pracował w tej branży to chyba nie dziwne że zna ludzi z branży? Miał wziąć kogoś z gorszymi kompetencjami ale za to ze Wschowy? Ja się cieszę że człowiek który się zna na rzeczy będzie szefował miejskiej spółce. Lepsze to niż kolejny pociotek.

avatar
~Wyborca
12.02.2019 18:51

Chcieliście Antka ! To się cieszcie ! Wrocław będzie rządził Wschową! swoje zgarną i ciemnotę pocisną o pięknych ulicach, deptakach, prawie jak w Monachium ! a naród łyka bzdury totalne! kawa czy herbata przed mieszkańcami? Ludzie ! ile kandydatów potrzeba abyście zaczęli myśleć!

avatar
~do Wyborcy
13.02.2019 08:23

No i ludzie zaczęli myśleć . Pozbyli się tych nieudaczników i karierowiczów i pokazali im gdzie ich miejsce .

avatar
~SUWEREN!
12.02.2019 19:16

Panie Burmistrzu dla kogo i komu ta ŚCIEMA ???. Co pana łączyło i łączy z tym Człowiekiem ???

avatar
~Rozbawiony
12.02.2019 19:16

No to po woli wychodzi skąd ten Wrocławski optymizm i zaangażowanie Wrocławia w wybory ? Żebyśmy tylko na tym nie wyszli jak Śląsk Wrocław ?

avatar
~Ale jaja
12.02.2019 19:23

Rada Nadzorcza spółki, zarekomendowała burmistrzowi Krzysztofa Kołodziejczyka, jako kandydata na nowego prezesa. Na najbliższej sesji proszę radnych o zadanie pytania w trybie dostępu do informacji publicznej, o sposób wyłonienia kandydata na nowego prezesa SK, kto z imienia i nazwiska podał kandydatów na prezesa i kto zaproponował tryb wyboru prezesa ?

avatar
~Do ale jaja
12.02.2019 21:13

Widzę że co niektórym żal ...... ściska!

avatar
~Ja
12.02.2019 20:07

Wystarczy poczytać przebieg kariery zawodowej burmistrza i nowego prezesa na linkedin.com i nie mam więcej pytań. Koledzy.

avatar
~do ja:
13.02.2019 10:21

https://pl.linkedin.com/in/konrad-antkowiak-9983a9143 Fakt - jego doświadczenie zawodowe nie powala... Z resztą - jak popatrzeć na doświadczenie zawodowe p.Grabki czy p.Patalas to bije ich na głowę ale mimo wszystko nic szczególnego. Moim zdaniem to będzie kiepski burmistrz, naobiecuje , nic nie zrealizuje ciekawego, weźmie hajs i wróci na Wrocław.

avatar
~X
12.02.2019 21:16

Pracownicy cieszą się że już nie ma Janikowej ta kobieta nigdy nie powinna prowadzic takiej spółki komunalnej zero słownictwa kultury oraz empatii do drugiego czlowieka oprucz darcia mordy ta kobieta nic nie prezentowała teraz jej przydupasy boją się bo nowy prezes bedzie cos wymagał jeszcze prokurent powinien odejść i inni w trybie pilnym

avatar
~Śmiech przez łzy!
12.02.2019 22:13

Czy się komuś podoba czy nie STAŁO SIĘ!. Wyborca w tych wyborach zaufał li i tylko tej Wielkiej Koalicji, na drugim miejscu z wielkim podejrzeniem o niekompetencję stawiał na obecnego Burmistrza......!. A co mamy po wyborach z tej wielkiej koalicji, ani widu ani słuch, tylko niemrawo stawia pierwsze kroki ich kandydat, obecnie Burmistrz. A to zastępcę sobie wybrał, a to bez Konkursu w "teczce" dostarczył nam Prezesa SK i tak niby ślamazarnie, niemrawo wprowadza swoje rządy tylnymi drzwiami do naszego Urzędu....!. Gdzie jest ta zapowiadana przez liderów tej wielkiej koalicji w kampanii wyborczej transparentność, przejrzystość i jawność w rządzeniu ...?.

avatar
~Adaś
12.02.2019 22:37

A czy nie można by przyjąć, choć raz, tak bez tego fatalizmu, wariant optymistyczny ? No tak aby większość mogła mówić - przyszła normalność - bo jeszcze nie dawno prezes Janik była tylko synonimem rekomendacji podporządkowanej ...... do tego bez wymaganej wiedzy o inżynierii sanitarnej, o opiniach ( Waszych , innych nie czytałem) krytycznych. Konkurs, chyba prawo RN na to pozwoliło więc wykorzystano przywilej "wygranego" ....... no niestety, wygrany bierze wsio. Ja też wolę tam, gdzie pieniądze podatnika (budżetówka) jak jest stosowana publiczna otwartość....... to ciągle jest trudne do wykonania ? No ale już w końcu jest, ten "oczekiwany" - czy ktoś ma do tej formy zastrzeżenia ? - jest człowiek z należytym wykształceniem i doświadczeniem, no taki jaki powinienem być , no taki, że teraz można mu postawić poważne zadania techniczne i przynajmniej liczyć ( jeśli będą pieniądze) na realne wykonanie modernizacji poważnie wyeksploatowanej oczyszczalni i sieci wodociągowej. Teraz jest to możliwe , z b. prezes Janik było to jedynie beletrystyką w raportach ? A że to kolega ....... a może i dobrze, zna go , wie co umie i jakie ma możliwości, co może wykonać dobrego, będzie przy tym lojalny i trzymał ( myślę, że uczciwej?) linii polityki permanentnego naprawiania " nicości" w SK. Co za różnica kto mnie leczy i skąd pochodzi, co za różnica, że z Wrocławia, dzisiaj to nie problem dojechać, ma za dobre pieniądze wykonać dobrą robotę i być oceniany. Radni nie mogą być w tym bierni, obserwatorami za należną dietę, muszą/powinni czynić zadaniowość ...... wobec burmistrza i prezesa SK. I teraz...... czy to jest wykonalne ! Adaś

avatar
~Szkoda
12.02.2019 23:04

Szkoda tylko, ze nie da sie juz naprawic tego co "Janikowa" zepsula. Jak traktowala ludzi... SK nie miala gorszego prezesa.

avatar
~DO-Adaś-Szkoda!
13.02.2019 08:15

Adaś jak zwykle pisze o kimś jak by to był ktoś z jego rodziny, to jest dopiero fatalizm do potęgi....... Panowie Adaś-Szkoda coś/kogoś wychwalają na zasadzie awansowania jak tzw. Pisiewiczów i Misiewiczów przez obecnie rządzących i jak to się skończyło każdy widział i słyszał !!!. Gdzie pan widzisz to doświadczenie u tego człowieka?, pragnę zauważyć, iż komunalka to nie tylko zarządzanie ODPADAMI i WODOCIĄGI - a z tym wykształceniem mamy już nadmiar ludzi na wodociągach i to by wystarczyło ! - ale również zarządzanie nieruchomościami/ gminne i wspólnoty miejskie/ co jest podstawą tej firmy, oczyszczanie miasta i remontówka, usługi pogrzebowe, itd. .... Tak więc panowie bez tego HURA !!! waszego optymizmu - na tym etapie to kupujemy KOTA w WORKU, który jest przywieziony jak to ktoś już zauważył metodą typu "teczka", ew."kolesiostwa" I TYLE !. Czy taki "koleś" będzie dobrym organizatorem w zarządzaniu całą działalnością Spółki Komunalnej Wschowa to się dopiero OKAŻE !!!. Panowie Adaś-Szkoda jak by nie było nasze WODOCIĄGI do tej pory mają swoich ekspertów i działały/działają do tej pory bez zastrzeżeń i nie wydaje mi się, że ktoś taki coś więcej może tam zrobić i zmienić!!!!. Martwi mnie, że tacy jak wy bezczelnie i oficjalnie potraficie lekceważyć naszych mieszkańców i ich zdolności do zarządzani takim "ZAKŁADZIKIEM" !!!. Wstyd !!!. Wskazuję i zwracam uwagę że poprzednicy również próbowali nam UDOWODNIĆ, iż zatrudnienie PRAWNIKÓW z Wrocławia cudownie uzdrowi nasz Urząd i Spółkę Komunalną I JAK TO SIĘ DLA NICH i DLA NASZEGO URZĘDU nie mówiąc Spółki Komunalnej SKOŃCZYŁO to każdy widzi i czuje. Ta tak zwana wielka koalicja na czele z obecnym waszym Burmistrzem krytykowała, wytykała poprzednikom, iż zatrudniają OBCYCH w tym z Wrocławia i Głogowa.... A wy co robicie?, No co ? - wstyd!. Jeszcze dobrze nie usiedliście w tych Urzędowych Fotelach, a już ŚCIĄGACIE pseudo ekspertów, a to z Nowej Soli, a to z Wrocławia !!!! Jak możecie tak lekceważyć naszych mieszkańców, naszych zdolnych ludzi i ekspertów - to my was na te stołki posadziliśmy, my wam płacimy, a wy w ten sposób przyczyniacie się do zwiększania bezrobocia w naszym mieście, rejonie !!!!! WSTYD, za który drogo zapłacicie i oby to się dla was nie skończyło tak jak dla waszych poprzedników ?!> DO-Adaś-Szkoda - Szkoda jest, ze mamy takich mieszkańców jak wy i wam podobnych co prace dają dla obcych !!!!!!!!

avatar
~do do- Adaś -Szkoda
13.02.2019 08:44

Czyli to co teraz piszesz to szwaczka która " zarządzała " S.K miała pojęcie o zarządzaniu i zarządzała tymi zasobami S.K w sposób prawidłowy ? . Chłopie ochłoń i wsadź swoją głowę do zimnej wody .

avatar
~do Adasia
13.02.2019 08:22

A gdzie twój patriotyzm lokalny? Przedtem przy każdej, ale to każdej okazji piałeś, że swoim nie daje się zarobić. Chyba że już sięgnąłeś do barku i jest ci wszystko jedno. A tak przy okazji, ty wszystko opijasz?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl