TworzymyGłos Regionu

reklama

Startują Dni Wschowy 2024. Co czeka mieszkańców podczas święta miasta?

Piątek, 07 czerwca 2024 o 02:31, aktualizacja Piątek, 07 czerwca 2024 o 02:48, autor: 6
Startują Dni Wschowy 2024. Co czeka mieszkańców podczas święta miasta?

Dni Wschowy 2024 rozpoczynają się dzisiaj, 7 czerwca, na Rynku. Pierwszego dnia przewidziano wiele atrakcji, które zadowolą zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców.

Dni Wschowy 2024 - prezentacje, turnieje i występy artystów

Od godziny 15:00 na Rynku będą prezentowane produkty lokalne. Rozpocznie się także turniej koszykówki 3x3, który potrwa do 19:00. W tym czasie na scenie wystąpią młodzi artyści w ramach TalentFest. Biblioteka Publiczna zaprasza na kiermasz książek, a Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprezentuje swoje stoiska promocyjne. Dla dzieci przygotowano plac zabaw przed ratuszem, który działa już od wczoraj. Miłośnicy numizmatyki będą mogli wziąć udział w biciu monet.

Zobacz: Dyktando, kiermasz i śniadanie na trawie. Biblioteka zaprasza na atrakcje z okazji Dni Wschowy 2024

O godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3 odbędzie się prelekcja Bartosza Tietza pt. „Skąd się wzięła ziemia wschowska? Geneza niewielkiej krainy historycznej z zachodnich rubieży Polski”.

W sobotę bijemy Rekord Polski i szalejemy pod sceną!

Sobota, 8 czerwca, zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Na Stadionie Miejskim o godzinie 10:00 rozpocznie się próba bicia rekordu Polski w pilates. Obecny rekord to 249 osób, ale organizatorzy liczą na jego pobicie. Uczestnicy powinni przynieść wygodny strój oraz matę, ręcznik lub koc do ćwiczeń.

Bramki na stadionie otworzą się o 9:30, gdzie sędziowie będą liczyć uczestników. Na miejscu będą rozdawane opaski z numerkami, które wezmą udział w losowaniu atrakcyjne nagrody. Grupy zorganizowane będą mogły wygrać bony o wartości 500 zł, 300 zł i 200 zł na zakup sprzętu sportowego.

Zobacz: Wschowa bije Rekord Polski. Zbierzmy 250 osób na pilates!

Pilates to nie jedyna atrakcja. Na stadionie będzie strefa dla dzieci z animacjami i dmuchańcami, strefa gastronomiczna oraz strefa sportu. Biblioteka zorganizuje warsztaty, a o 10:45 Mateusz Lipowy zaprosi zapisanych na śniadanie na trawie. W południe w Bibliotece Publicznej rozpocznie się Dyktando o Pióro Burmistrza. O godzinie 13:00 i 15:00 Muzeum Ziemi Wschowskiej zorganizuje spacery po Wschowie.

Zobacz: Dni Wschowy już blisko. Jakie atrakcje przygotowało Muzeum Ziemi Wschowskiej?

Barwny korowód i wieczorne koncerty na Dni Wschowy 2024

O godzinie 17:00 z Rynku wyruszy barwny korowód ulicami miasta. Trasa prowadzi przez ul. Rzeźnicką, Plac Farny, ul. Gen. Bema, ul. Klasztorną, ul. Niepodległości, ul. Ks. A. Kostki i ul. Krótką, aż do Placu Kosynierów. Oficjalne otwarcie Dni Wschowy 2024 przez Burmistrza Konrada Antkowiaka nastąpi o godzinie 18:00.

Wieczorem, na scenie koncertowej ustawionej na Placu Kosynierów, wystąpią Orkiestra Maestoso CKIR Wschowa, zespół The Stingers oraz odbędzie się Tina Turner Show. Gwiazdą wieczoru będzie Marek Piekarczyk z zespołem, który zagra o godzinie 22:00. Wieczór zakończy dyskoteka prowadzona przez DJ Diaboa, trwająca do 1:00 w nocy.

Wesołe miasteczko Happy Land LunaPark przy Placu Kosynierów

W ramach Dni Wschowy, Centrum Kultury i Rekreacji zaprasza do wesołego miasteczka Happy Land LunaPark. Miasteczko będzie otwarte w piątek od 12:00 do 22:00, w sobotę od 10:00 do 1:00 w nocy i w niedzielę od 10:00 do 22:00. Na odwiedzających czekają ekstremalne wahadło, autodrom, samoloty-pająk, karuzela dziecięca, pałac śmiechu z krzywymi lustrami, rollery wodne, dmuchańce oraz bujaki.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~FWS
07.06.2024 06:21

Bieda, nic dla młodzieży. Burmistrz duży minus

avatar
~Lal
07.06.2024 12:49

Tina we Wschowie ciekawe jakie miasto taka Tina

avatar
~Urszula Chudak
07.06.2024 14:25

Często można tu znaleźć krytykę imprez w ramach dwudniowych obchodów dni mojego miasta. Ja je oceniam raczej na plus - na szóstkę zaś z wiadomych względów, sobotnie dyktando. Denerwują mnie zawsze takie stwierdzenia jak "takie miasto"? Jakie miasto? Jak większość tego typu, mając na uwadze położenie, liczbę ludności itd. Jest jednak coś, co zdecydowanie nas wyróżnia. Mianowicie zawsze myślałam, że jak cokolwiek się otwiera, to robi się na początku wydarzenia. Kto wpadł na szaleńczy pomysł inauguracji święta w drugim dniu imprezy o godz. 18.00? Właściwie pod koniec wydarzenia, bo niedzielny lunapark, to już takie "poprawiny". Impreza towarzysząca. Mnie bardzo nurtuje to pytanie, a Państwa? Ale znam sposób jak znaleźć na nie odpowiedź, jak ją uzyskam, chętnie się nią z Państwem podzielę.

avatar
~fwwws
07.06.2024 21:22

Porażka.

avatar
~Marko
07.06.2024 22:59

Żenada!co to ma w ogóle być?tina??!która dawno nie żyje.masakra..burmistrzu popraw się!boerz zespoły takie jak zeby można było się naprawdę świetnie bawić,a nie takie które tylko tobie się podobają!popraw się bo na następną kadencję ludzie mogą głosować już na kogoś innego.

avatar
~MONIKA
08.06.2024 13:39

Co to sie stalo ze jest browar ,,perła,,a nie nie tylko ,,edi,, jak to bywało. Cusik nedzne te dni wczoraj zero dzis praktycznie tez nic a jutro klapa

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl