TworzymyGłos Regionu

reklama

Dni Wschowy 2023. Korowód na rozpoczęcie! (FOTO)

Sobota, 10 czerwca 2023 o 04:18, aktualizacja Sobota, 10 czerwca 2023 o 06:46, autor: 10
Dni Wschowy 2023. Korowód na rozpoczęcie! (FOTO)

Z okazji rozpoczęcia Dni Wschowy z Rynku na Plac Kosynierów przeszedł barwny korowód. Uroczystość inauguracji święta miasta odbyła się pod przewodnictwem burmistrza Konrada Antkowiaka, który przekazał mieszkańcom symboliczny klucz do bram miasta. 

Barwny korowód

Punktualnie o godzinie 17:00 w kierunku Placu Kosynierów wyruszył korowód. W wydarzeniu udział wzięli włodarze, mieszkańcy miasta i wsi, mażoretki "Finezja", Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Meastoso", przedstawiciele klubów sportowych i stowarzyszeń, przedsiębiorcy, seniorzy oraz inne zorganizowane grupy. 

Otwarcie Dni Wschowy 2023 na Placu Kosynierów

Burmistrz Konrad Antkowiak przekazał klucze do miasta mieszkańcom. Następnie odbyły się występy wschowskich mażoretek „Finezja". Dziewczyny zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń. Następnie, na scenie pojawił się Darek Kozakiewicz, polski gitarzysta, kompozytor i wokalista, przez lata związany z zespołem Perfect. Potem do zabawy porwała Sara James. Jej występ przyciągnął tłumy, a piękny głos niósł się po całym placu. Wieczór zakończył zespół After Party, który dostarczył publiczności dawkę energii na cały wieczór.

Zapraszamy na drugi dzień!

W sobotę mieszkańcy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji. Wśród nich było wesołe miasteczko, które cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych uczestników. Poza tym na scenie pojawią się Chłopcy z Placu Broni i Anna Wyszkoni, którzy dostarczą publiczności niesamowitej porcji muzycznych emocji.

W ramach atrakcji drugiego dnia odbędą się różnego rodzaju gry i zawody - Turniej Tenisa Stołowego z okazji 70-lecia Pogoni Wschowa oraz Turniej Brydża Sportowego.

Atrakcje przygotuje również Muzeum Ziemi Wschowskiej, w planach zwiedzanie miasta z przewodnikiem, teatrzyk kukiełkowy i punkt menniczy.

Przeczytaj również: Program Dni Wschowy 2023. Znamy harmonogram wszystkich wydarzeń

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Dodane do SUPER IMPREZY - Brawo Panie Burmistrz !!!!!.
10.06.2023 07:47

Wielkie gratulacje dla Pana Burmistrza Naszej Wschowy i Gminy !!!!. To jedna z najpiękniejszych impreza Naszego Miasta i Gminy po 1990 roku !. Panu jednemu udało się po tych ostatnich ośmiu latach ich rządów ( rządów pis+) połączyć i zjednać nasz Wschowskie społeczeństwo !!!!. Brawo !!!!. Patrzę ci ja i patrzę i oczom nie wierzę iii oczy przecieram na fotografie oznaczone Nr 103, 104 i 128 i kogo widzę ludzi " od nich" , zwłaszcza ich "promowanego emeryta" !!!!. Człowieka, który od ponad roku towarzyszy lokalnej partii pisu i totalnie krytykuje dokonania Naszego Miasta i Gminy , a teraz jest na Naszej Imprezie - Organizowanej przez to Miasto !!!. Pytanie co teraz o tej imprezie ten "sławetny komentator" napisze ?. Paradoksalnie zapytam ; - czemu występuje po "" cywilku "", a nie w swoim stroju z rekonstrukcji ??? i gdzie są pozostali jego "towarzysze" ???. Czyżby swoją obecnością na Naszej imprezie chciał w ten sposób ocieplić swój dotychczasowy negatywny wizerunek ???. Jak to powiadają taki z niego " cwany malowany lis" tej kampanii przedwyborczej ???. Czy cuś tam takiego ???. Co tam jeden emeryt --- BAWMY SIĘ NASZĄ PRZEPIĘKNĄ IMPREZĄ !!!. BRAWO PANIE BURMISTRZ !!!!.

avatar
~Wschowianin
12.06.2023 08:34

Czego zabrakło na festynie ? Ano tego co śpiwali Chłopcy z placu Broni . Wolności !!!!!.

avatar
~@,.(Wschowianin)
12.06.2023 09:23

Jak widać temperatura z twoim mózgiem zrobiła co co zrobiła !!!!. Tego dnia Wschowskie Społeczeństwo po raz pierwszy od OŚMIU lata poczuło Prawdziwy Wiatr Wolności, Solidarności i Sprawiedliwości Społecznej !!!!. NADZWYCZAJNY Przypływ Spontanicznej Zabawy !!!!. Brawo Wschowa !!!. Tylko mierni i bierni z pod znaku ( plus+) tak to widzą z pianą zazrosci jak ten wpis rzekomego ( Wschowianin) !!!!Brrrr

avatar
~Wschowianin odpowiedź
13.06.2023 08:18

Nie wiesz co to wolność ! Jeżeli tak wygląda twoja wolność ? To sam zaprzeczasz sobie . Nigdy nie przyszło Ci o nią walczyć ! nigdy nie dostałeś pałąk przez łeb i nigdy nie siedziałeś na dołku . Umiesz tylko drzeć ryja i obrażać . Naszej Solidarności z lat 80tych nigdy już nie poczujesz ! .

avatar
~Lola
10.06.2023 16:40

Widze wygrana w przebraniu, pan na niebiesko ze zdjecia 18

avatar
~Daltonistka *Lola*
12.06.2023 09:32

Po pierwsze "widzę wygraną* >>>>chyba Pani na niebiesko, a nie pan!. Przy okazji - tylko totalny (plus+) może nam tej spontanicznej, zbiorowej zabawy pozazdrościć !. Brawo Władza Urzędu MiG Wschowa !. Brawo pan Burmistrz !. Zabawa godna nowych czasów naszego miasta !. Jak widać zero rekonstrukcji w stylu opozycji do naszej władzy MiG, zero ustawek w ich stylu !.

avatar
~Ja
10.06.2023 23:11

Komu to potrzebne

avatar
~MY!!!
12.06.2023 09:40

No przecież nie tobie - ( Ja), bowiem ty ( sorry" Ja ") lubisz wasze ustawki, a w tle waszych tzw. " kartonowych czeków " zapracowane tak de facto przez Polskiego Suwerena , a tak ochoczo wręczanych Nam za pośrednictwem waszych propagandzistów totalnej władzy - przy tym zero lokalnego społeczeństwa !!!!!. Patrz i zapamiętaj radość i zabawę naszego Wschowskiego społeczeństwa !!!! - tak się można bawić bez wręczania waszych wyimaginowanych kwot zapisanych na tekturkach !!!!.

avatar
~mieszkaniec
12.06.2023 10:46

Czy na Dniach Wschowy ktoś widział Panią Rafalską, Gośniowską-Kolę, Pana Asta, Bielawskiego, Glińskiego, Wielanda i innych pisowski działaczy? Ja ich nie widziałem może mam słaby wzrok. Pamiętajmy o nich przy okazji kolejnych wyborów, bo ONI o Wschowie przypominają sobie tylko i wyłącznie przy okazji wyborów.

avatar
~do - "mieszkaniec"
13.06.2023 10:11

Dziękuję za informację, nie wiedziałem, że ci działacze też pomijają takie "spotkania" . Jeszcze raz dziękuję i już ich wykreślam myślami z możliwości abym mógł na nich zagłosować.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl