TworzymyGłos Regionu

reklama

Seniorzy kontra cyberzagrożenia. Policja ostrzega przed oszustami

Czwartek, 06 czerwca 2024 o 01:41, autor: 4
Seniorzy kontra cyberzagrożenia. Policja ostrzega przed oszustami

W środę, 5 czerwca, świetlica miejska w Szlichtyngowej gościła debatę społeczną na temat "Bezpieczeństwa Seniorów" oraz "Cyberzagrożeń". Spotkanie zorganizowane przez lokalną policję miało na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które mogą spotkać starsze osoby.

Edukacja i prewencja

Policja zaprezentowała autentyczne zdarzenia z powiatu wschowskiego, które uzmysłowiły seniorom, jak bezwzględni potrafią być oszuści. Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa wyjaśniała, że prezentacja miała prewencyjny charakter.

„W trakcie spotkania przedstawiono naszym gościom autentyczne zdarzenia, które miały miejsce w ostatnich miesiącach na naszym terenie. Celem naszej prezentacji było działanie prewencyjne mające ustrzec naszych seniorów przed oszustami, którzy wykorzystując łatwowierność swoich „ofiar” pozbawiają je wszystkich zgromadzonych oszczędności,” mówi nadkomisarz Piwowarska.

Zobacz: Sława: Kobieta straciła 44 tys. zł na oszustwie związanym z kryptowalutami

Wspólna dyskusja

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Wspólna dyskusja była istotnym elementem debaty, pomagając zrozumieć, jakie metody stosują oszuści i jak można się przed nimi bronić.

Zobacz: Oszustwo na ponad 180 tysięcy złotych! Ofiarą seniorka z powiatu wschowskiego

Zasada ograniczonego zaufania

Kluczową zasadą, którą podkreślała nadkomisarz Piwowarska, jest ograniczone zaufanie. „Nasze spotkanie miało na celu uzmysłowienie naszym seniorom, że najważniejsza zasada, którą należy stosować to zasada ograniczonego zaufania,” dodaje. Debata społeczna w Szlichtyngowej była ważnym krokiem w walce z cyberzagrożeniami i oszustami, którzy coraz częściej atakują starsze osoby. 

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
07.06.2024 14:53

Osobiście bardzo cieszy mnie fakt, iż pod artykułem zwyczajowo nie pojawiły się negatywne, dot seniorów, komentarze. "Wiśta wio" łatwo powiedzieć z boku. Wczorajsze ogólnopolskie media pokazały sytuację, kiedy seniorka już wrzucała do kosza, na polecenie fałszywych policjantów, oszczędności swojego życia. Tylko szczęśliwe i zupełnie przypadkowe pojawienie się prawdziwych funkcjonariuszy, zapobiegło tragedii. Tak tragedii. Poparciem mojej tezy, niech będą słowa wypowiedziane z płaczem przez niedoszłą poszkodowaną. Brzmiały one tak: "Nie zrozumie tego ten, co nie znalazł się w takiej sytuacji". Święte słowa! Jakże łatwo nam przychodzi krytykować nieraz innych!.

avatar
~do U.Ch.
07.06.2024 22:00

komentarz jak zwykle dojrzały, nawet ten co zawsze stawia pani łapki w dół, dzisiaj odpuścił.

avatar
~do - "do U.Ch."
08.06.2024 11:07

Dni Wschowy, może jeszcze nie włączył kompa, może jeszcze dyszy ale przeczyta i zrobi swoje.

avatar
~"dojrzały hi///"!
08.06.2024 18:32

Dojrzały śmiech na sali !. Dojrzałe to teraz są czereśnie w sadzie - zwykle o tej porze !!. Hi.... !/.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl