TworzymyGłos Regionu

reklama

Oszustwo na ponad 180 tysięcy złotych! Ofiarą seniorka z powiatu wschowskiego

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 o 10:28, aktualizacja Poniedziałek, 11 grudnia 2023 o 10:53, autor: 13
Oszustwo na ponad 180 tysięcy złotych! Ofiarą seniorka z powiatu wschowskiego

Oszuści nie mają skrupułów - mieszkanka powiatu wschowskiego przekonała się o tym w najgorszy możliwy sposób. Kobieta padła ofiarą manipulacji i straciła ponad 180 tysięcy złotych w gotówce i złocie. Policja ostrzega: nie dajmy się nabrać na wymyślone historie!

Użyli metody „na policjanta”

Oszustom udało się przekonać niczego nieświadomą kobietę do przekazania ogromnej sumy pieniędzy. Wykorzystując metodę "na policjanta", przekonali ją, że jej córka wraz z przyjacielem była uczestniczką zdarzenia drogowego i potrzebuje 400 tysięcy złotych na kaucję. „Chwilę po skończonej rozmowie zadzwonił dzwonek do drzwi. Mężczyzna podając się za policjanta odebrał przygotowaną przesyłkę. Dzwoniąca „funkcjonariuszka” prosiła, aby kobieta nikomu o tym nie mówiła”, relacjonuje rzeczniczka wschowskiej policji.

Ofiara, uwierzywszy w kłamstwa, przekazała złodziejowi, podszywającemu się pod funkcjonariusza, 150 tysięcy złotych i biżuterię wartą 32 tysiące. 

Alarmujący brak czujności

Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa podkreśla: „Pamiętajmy, że policjant czy prokurator nigdy nie będzie żądał od nas żadnych pieniędzy. Nie dajmy się nabrać na wymyślone historie!”. Przestępcy stosują coraz to nowe sposoby, by wzbogacić się kosztem innych. Ofiara, zorientowawszy się w oszustwie, skontaktowała się ze swoją córką, która cały dzień spędziła w domu, demaskując kłamstwo przestępców.

Ostrzeżenie dla seniorów

Policja apeluje, by rozmawiać z najbliższymi, zwłaszcza z seniorami, o takich zagrożeniach. Seniorzy stanowią łatwy cel dla oszustów. W przypadku wątpliwości należy niezwłocznie kontaktować się z policją i omawiać takie sytuacje w rodzinie, aby zapobiec kolejnym ofiarom.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Zenon
11.12.2023 11:42

Mi by było wstyd coś takiego zgłosić na policję. Jak można tak łatwo oddać tyle kasy oszustom?!

avatar
~Czytelnik
11.12.2023 12:18

Skąd oszusci wiedza do kogo zadzwonic czy to nie jest podejrzane ? A moze mają wtyki w bankacg ze stary czlowiek ma kase a po drugie dobrze takim seniorom bo sluchaja godzinami radia maryja

avatar
~Ja
11.12.2023 16:01

Akurat ta pani nie słucha radia Maryja. Gdyby słuchała to może nie dała by się nabrać, bo w takich radiach często ostrzegają ludzi. I skąd niby bank ma wiedzieć ile kto ma kasy w domu? Naucz się czytać ze zrozumieniem.

avatar
~Urszula Chudak
11.12.2023 12:55

Musisz być bardzo młodą osobą Zenonie, skoro składasz takie deklaracje. Jeżeli tyle się o tym mówi, a mimo wszystko oszustom się udaje, to znaczy, że robią to perfekcyjnie. Przetestowałam to na własnej skórze. Otóż lata temu [prawie prehistoria] prowadząc sklep, prowadziliśmy skup kawy od powracających z zagranicy. Ludzi pełno, podszedł do mnie cwaniak mówiąc, że mąż kazał dać pieniądze a on zaraz tę kawę przyniesie. Oczywiście "wyczyściłam" kasę, którą dałam mu wraz z siatką na przyniesienie kawy. Dopiero po chwili zorientowałam się, długo czekając na tę kawę, że zostałam oszukana - ale straciłam tylko pieniądze, bo siatka leżała w koszu przed sklepem. Reasumując - oszuści są tak przekonujący, że najczęściej osiągają cel. To tak jak nieraz się dziwimy, że w teleturnieju zawodnik nie zna odpowiedzi na proste pytanie. Psycholog kiedyś to wyjaśniał. Stres jest tak duży, że taka amnezja się pojawia. Po tym przydługawym wstępie mam prośbę - nie oceniajmy zbyt pochopnie takich przypadków jak powyższy... i innych również! Bo jeszcze nie wiemy, co nas może spotkać.

avatar
~Pytek ; ?
11.12.2023 15:01

Szanowna pani U . Ch. czy pani z racji na taka aktywność w lokalnych mediach czyni to w ramach jakiś dyżurów społecznych ???. Pragnę zauważyć, że pani pseudo aktywność w dużej mierze ;polega na mijaniu się z tematyką - to tak jak ten pseudo puchar pracownika UMiG Wschowa !. Dziwne, że i pani i ten pracownik UMiG macie takie samo parcie na bycie w kręgu zainteresowania Naszych Mieszkańców !!!. Czy w ten sposób dajecie nam znać, że bierzecie udział w prekampani. ?????.

avatar
~zza winkla
11.12.2023 12:58

Powinno się powiedzieć - naiwnych nie szkoda a głupich należy nie żałować ale to było jednak bandyctwo przeciwko tej kobiecie więc współczuję Pani. Z jakiego miasta lub wioski ta poszkodowana osoba ?

avatar
~ZYTA
11.12.2023 13:37

NA ELCE NAPISALI, ŻE TO MIESZKANKA KRÓLEWSKIEGO MIASTA

avatar
~...
11.12.2023 13:04

Bogata seniorka...

avatar
~do powyżej
11.12.2023 13:28

Do Twojej wiedzy, w powiecie wschowskim jest bardzo dużo milionerów i nie sugeruję, że to złodzieje, broń boże. Jest tak wielu zaradnych, pracowitych i bystrych w prywatnym biznesie, że stany kont z paroma milionami na dzisiaj nie sensacja. Są wszędzie i w różnym wieku, dookoła nas ale to nie znaczy aby ich okradać.

avatar
~Gosc
11.12.2023 13:36

Zamiast dac dzieciom czy wnukom ciułala ale w sklepie kupuje taka stara padline i twierdzi ze jest biedna

avatar
~do "Gość"
11.12.2023 14:54

A czy ją znasz, że tak piszesz ?

avatar
~,,,do do powyżej
12.12.2023 14:42

Szkoda gadać ....faktycznie -złapię cię za słówko -bystrych))) Bardzo bystra...

avatar
~Uka
11.12.2023 17:03

Jeśli Policja pomyśli to ich namierzą. Ale coś czuję, że nie będzie im się chciało.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl