TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława: Kobieta straciła 44 tys. zł na oszustwie związanym z kryptowalutami

Wtorek, 25 kwietnia 2023 o 11:13, autor: 3
Sława: Kobieta straciła 44 tys. zł na oszustwie związanym z kryptowalutami

W miniony piątek do Komisariatu Policji w Sławie zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa związanego z inwestycjami w kryptowaluty. Oszust wykorzystując zaufanie pokrzywdzonej, wprowadził ją w błąd co do posiadanych przez nią środków finansowych. W celu weryfikacji jej danych osobowych wyprowadził z jej rachunku bankowego 44 tysiące złotych.

Perypetie pokrzywdzonej

Młoda mieszkanka gminy Sława postanowiła zainwestować swoje oszczędności na giełdzie kryptowalut około 3 lata temu. Na początku kwietnia 2023 roku skontaktował się z nią mężczyzna, który poinformował ją o tym, że na jej rachunku kryptowalut zgromadziła się przez ten czas kwota 60 tysięcy złotych. Pomimo tego, że wcześniej nie zainwestowała, uwierzyła, że samo wypełnienie formularza kilka lat temu spowodowało aktualizację konta na giełdzie.

Mężczyzna wzbudzając zaufanie pokrzywdzonej polecił zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na komputerze, żeby mieć ułatwiony kontakt i pomóc jej w przelaniu tej kwoty na jej rachunek bankowy. W celu weryfikacji trzeba było wykonać przelewy z rachunku osobistego na inne rachunki bankowe. Oszust spowodował, że kobieta dokonała przelewów w sumie na 44 tysiące złotych.

Jak uchronić się przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty?

Przypadki takie jak opisana powyżej sytuacja nie są odosobnione, dlatego warto zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania swoich pieniędzy. Szczególnie kryptowaluty są narażone na oszustwa, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach.

Sprawdź, czy giełda, na której chcesz inwestować, istnieje

Zanim zdecydujesz się na inwestowanie swoich pieniędzy, sprawdź, czy giełda, na której chcesz to zrobić, istnieje. Nie daj się nabrać na nieznane, podejrzane strony, które oferują szybki zysk. Warto wybrać renomowaną giełdę, na której handluje wiele osób i która jest znana na rynku.

Nie podejmuj decyzji pod wpływem emocji

Inwestowanie swoich pieniędzy może budzić wiele emocji, szczególnie jeśli zobaczysz, że cena kryptowaluty rośnie w oczach. Nie podejmuj jednak pochopnych decyzji pod wpływem emocji. Przemyśl każdy ruch i nie inwestuj więcej, niż jesteś w stanie stracić.

Nie ufaj osobom, które oferują szybki zysk

Oszuści często wykorzystują ludzką chęć szybkiego wzbogacenia się. Nie daj się nabrać na osoby, które obiecują szybki zysk i sugerują, że musisz działać natychmiast. Pamiętaj, że inwestowanie to długoterminowa gra, a nie skok na kasę.

Zabezpiecz swoje konto

Zabezpiecz swoje konto na giełdzie kryptowalut. Używaj silnych haseł i dwuskładnikowej autoryzacji. Nie udostępniaj swoich danych osobowych, a zwłaszcza danych do kont bankowych. Oszuści często wykorzystują te informacje do wyprowadzenia pieniędzy z twojego konta.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~inwestor
25.04.2023 16:46

Podstawowa zasada: Nigdy nie trzymaj srodkow na gieldzie! Portfel sprzetowy to podstawa przy crypto. Not Your Keys, Not Your Crypto.

avatar
~kiki
30.04.2023 12:09

Naprawde idzie na tym zarobic?

avatar
~Grab
25.04.2023 17:28

Pani ma szczęście, że za głupotę nie karają..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl