TworzymyGłos Regionu

reklama

Sala widowiskowa w Sławie uroczyście otwarta. Burmistrz Sadrakuła: „Spełniło się moje marzenie”

Środa, 06 marca 2024 o 17:14, aktualizacja Czwartek, 07 marca 2024 o 21:54, autor: 28
Sala widowiskowa w Sławie uroczyście otwarta. Burmistrz Sadrakuła: „Spełniło się moje marzenie”

Sława świętuje otwarcie długo oczekiwanej sali widowiskowo-teatralno-kinowej, stanowiącej nowy rozdział w życiu kulturalnym miasta. Inwestycja o wartości ponad 10,5 miliona złotych przynosi mieszkańcom nowoczesny obiekt, który ma stać się centrum artystycznych wydarzeń i społecznych spotkań.

Sławski obiekt kulturalny otwarty

W uroczystym otwarciu sali widowiskowo-teatralno-kinowej w Sławie wzięli udział zaproszeni goście. Gospodarze obiektu, burmistrz Cezary Sadrakuła oraz dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński z entuzjazmem opowiedzieli o znaczeniu nowego obiektu dla rozwoju kulturalnego i integracji społeczności lokalnej. Burmistrz Sadrakuła podkreślił, że inwestycja ta realizuje długoletnie marzenia o stworzeniu przestrzeni, która umożliwi prezentację sztuki na najwyższym poziomie: "To, czego doczekaliśmy się w Sławie, jest naprawdę produktem z najwyższej półki".

Obiekt z potencjałem kulturalnym

Nowa sala, z widownią na prawie 300 osób, wyposażona w nowoczesną scenę, systemy nagłośnieniowe i oświetleniowe, ma zapewnić mieszkańcom dostęp do wysokiej jakości wydarzeń kulturalnych. Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, Tomasz Krzymiński, zapowiedział, że już niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się koncertami, spektaklami i seansami kinowymi: "Ruszamy z kopyta, bo już w niedzielę mamy koncert kwartetu smyczkowego z okazji Dnia Kobiet."

Finansowanie

Całkowity koszt realizacji projektu, obejmującego zarówno salę widowiskową, jak i przyszłą siedzibę Domu Kultury oraz Biblioteki Miejskiej, wyniósł 13,7 miliona złotych. Znacząca część środków pochodziła z dofinansowania rządowego, dotacji regionalnych, natomiast pozostała część to wkład własny gminy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

avatar

avatar
~***Syndrom Barei***
06.03.2024 19:21

Obrazek jak ze słusznie mienionej komuny, przecinania taśmy NA POKAZ i na swoją radość i uciechę, bo nie dla NAS !. Prowizorka wyborcza ...!.

avatar
~Joanna
07.03.2024 07:26

Poważnie? Zawsze uroczyście otwierane są takie inwestycje i nikt nie robi z tego problemu. W Sławie nikt nie musi robić prowizorki wyborczej. Burmistrz Sadrakuła nic nie musi robić, a tym bardziej na pokaz, a społeczność gminy i tak go wybierze na kolejną kadencję, bo to dobry Burmistrz. I nie musi na pokaz niczego robić. Efekty jego rządów widać na co dzień.

avatar
~do/Joanny
07.03.2024 08:38

Zwracam uwagę, że coś takiego ( medialna propaganda) jest niczym innym jak " publiczna propaganda sukcesu co było stałym elementem ówczesnej komuny.....itd" To jest nic innego jak medialne udawanie i pokaz --- podobnie to czynił nadgorliwie z udziałem Powiatowego politycznego Starosty w Kampanii do SEJMU i SENATU oraz z udziałem kandydatów lokalnego pisu . Pytanie ; - dlaczego to czynił i w czyim imieniu jak jest burmistrzem Sławy???. Czy to było uczciwie wobec innych kandydatów wyborów 15.10.2023r. UCZIWOŚĆ się liczy p. ( Joanno" !!!. Uczciwość, a nie fałsz i medialna obłuda !!!. Cos w tym jest, bowiem taka osoba jak pani pisze taki tekst i próbuje cos nam UDOWADNIAĆ ! . Co NIE ...?.

avatar
~mar
06.03.2024 20:45

teraz przez kilka tygodni będziecie chodzić dumni jak pawie rozdawać imienne zaproszenia a jak kurz opadnie to zostanie szara rzeczywistość- czyli utrzymanie tego molocha przy gminie niespełna 10 tys osób, gdzie w Głogowie (70 tys mieszkańców) jest multipleks też prawie pusty. Jego głównymi "klientami" są dzieci i młodzież przychodzące na seanse w ramach godzin szkolnych. Ale o takich sprawach w tej zapyziałej dziurze nikt nie myśli. A np przedszkole samorządowe niedługo się zawali...

avatar
~Zdrowy rozsądek
08.03.2024 10:34

Po co nam kino jak mamy w Berlinie

avatar
~Ktoś
06.03.2024 20:47

Wschowa może tylko pozazdrościć Sławie. Gratulacje !

avatar
~Ja
06.03.2024 23:05

We Wschowie jest potrzebny taki burmistrz jak w Sławie. Jest to idealny burmistrz, który potrafi ściągnąć do miasta pieniądze na ważne inwestycje, buduje drogi, słucha mieszkańców i liczy się z ich zdaniem.

avatar
~Obcy<> do "ja"
07.03.2024 08:23

Proszę się nie ośmieszać !, jakie " potrafi ściągać do miasta pieniądze ....." ???. Czy chodzi ci to ostanie pięć lat podporządkowania się staroście z pisu i przyjmowanie tzw. " papierowych czeków " w świetle fleszy i lokalnej propagandy sukcesów na koszt wyimaginowanych kwot PUBLICZNYCH , kosztem innych lokalnych samorządów , którym ówczesna totalna władza pisu takie środki ograniczała ( chociażby prze ograniczenie dochodów z podatków PIT i CIT >.....). Tak więc NIE rob nam WODY z mózgu i NIE ośmieszaj się !!!. Wschowa ma super uczciwego Burmistrza, który nie poddał się naciskom ( lokalnego pisu) i nie przyjmował wyimaginowanych kwot " papierowych czeków " - UCZCIWOŚĆ się liczy a nie OBŁUDA i FAŁSZ !!!. Pan Burmistrz Wschowy jest jedynym burmistrzem Powiatu Wschowskiego, który może chodzić DUMNIE , iz BUDUJE Wschowę i Gminę kosztem własnych przychodów i mieszkańców - co czyni ta jako jedyny sprawnie z sukcesami jako pierwszy od 30 lat. Na ten czas osób stojących w rozkroku ideologicznym, prawnym, społecznym i , a la Judaszy i lizusów Wschowie nie potrzeba !.

avatar
~@<>( Ktoś -ty)
07.03.2024 08:30

Kogo ma Wschowa pozazdrościć ?- chyba nie takiego jak wasz burmistrz, który przez ostanie lata służył, ale staroście z pisu organizując mu w kampanii do Sejmu i Senatu medialne ustawki z udziałem ich kandydata - emeryta mundurowego !. I ty śmiesz coś takiego przedstawiać jako pozytyw i imputować te swoje pokrętne sugestie !!!. Zostaw sobie tego waszego burmistrza i obserwuj co obecnie będzie wyczyniał za rządów K15P i w tej kampanii wyborczej !!!. Wschowa ma Dumnego, Niezależnego,,,,, Pana Burmistrza ! . Pana Burmistrza !. ( te 8 łapek to tylko świadczy o pixxiokracji totalnej opozycji do Pan Burmistrza Antkowiaka) > Pa..!.

avatar
~szuria
06.03.2024 22:45

I tak doczekaliśmy momentu, że spełnienie marzeń jednego człowieka stało się nadrzędnym celem aktywności urzędników gminnych. Nic to, że dotychczasowy DK przy ulicy zionął pustką, życie kulturalnie praktycznie nie istniało, ważne było postawienie kolosa, z pominięciem społecznych konsultacji i bez zwracania uwagi na potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

avatar
~A la "kult jednostki"?.
07.03.2024 08:11

To przypomina mi " syndrom wodza" , ew. " kult jednostki " w zarządzaniu Waszym Miastem przez obecnego burmistrza ?. Do - "szuria" !. Tak się dzieje jak ktoś na stanowisku publicznym zasiada tak długo, ze powoduje to u niego takie przedziwne zjawisko " bycia panem nad wszystkim jak nad prywatna własnością , a la ja...ja...ja....ja - i tylko ja ! ".

avatar
~Joanna
07.03.2024 10:37

~szuria Życie kulturalne nie istniało???DK zionął pustką??? Poważnie???????????????????? Twoja wypowiedź świadczy o tym, że nie masz o działaniach kulturalnych w gminie zielonego pojęcia!!!

avatar
~TOM
07.03.2024 10:22

A gdzie jest Pan Tomasz Kłosowski !!!!

avatar
~DO ( TOM)
07.03.2024 14:46

Tak !!!, To jest dopiero afera " Afera Roku 2023" ta propaganda z kandydatem pisu z udziałem w wyborach "Jesień 2023 r" obecnego pana burmistrza - Pytanie ; czy nie powinna powstać specjalna Miejska Komisja z udziałem radnych do zbadanie tego wszystkiego ???>

avatar
~Joanna
07.03.2024 10:39

Generalnie widać po komentarzach, że walka o fotel Burmistrza Sławy zaczyna się, niestety od wylewania jadu! Słabe to.

avatar
~Pani Joanno;
07.03.2024 14:43

To nie żaden JAD tylko prawda o tej prawdzie i aktualnym burmistrzu - czas na zmiany i normalność w tym mieście , bez obłudy i matactw ideologicznych i kumania się z li i tylko jedną partią, która przez te ostatnie 8 lat - jak wykazują Audyty i Komisje Śledcze jest sprawcą tych setek afer !!!!!. Dość tej obłudzie Pani Joanno - to nie żaden jad !!!!!. Prawda i tylko prawda !!!!

avatar
~buhahahaha
07.03.2024 12:50

Wschowa ma super uczciwego Burmistrza, który nie poddał się naciskom ( lokalnego pisu) i nie przyjmował wyimaginowanych kwot. Ja pamiętam że Antkowiak jednak się uginał przed PISem i przyjął 20 tysięcy miesięcznie wypłaty na swoje prywatne konto. Pamiętacie jak "uczciwie" to wytłumaczył ? Oto cytat; "Moim zdaniem podwyżki dla wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków i radnych, to cyniczna, przebiegła gra polityczna, która ma nas włodarzy skłócić z mieszkańcami naszych małych ojczyzn oraz naszymi współpracownikami." https://zw.pl/burmistrz-antkowiak-o-podwyzkach-w-samorzadach,146823 Brzydził się ale biorą z Kraśnym do dziś.

avatar
~Jahahahahaha ..!
07.03.2024 16:35

Żal mi cię " buhaha...." , być tak ograniczonym w tym co piszesz i próbujesz tą swoja cyniczna ciemnotę interpretacyjną wciskać takim jak ty. Na twoim przykładzie ; - jeśli otrzymasz podwyżkę od swojego chlebodawcy to jaki jest przepis prawny, abyś ją oddał ????. Każdy Dzban to zrozumie tylko jak widać nie ty. Brawo panie Antkowiak za UCZCIWOŚĆ i RZETELNOŚĆ w swoim postępowaniu - nie sięgną Pan po te wyimaginowane czeki , które rozdawał pis w kampanii wyborczej ----- I TO SI Ę LICŻY , a nie te lokalne szczujnie wobec Pana !!!!!.

avatar
~Marek
07.03.2024 13:37

Wschowa ma Dumnego, Niezależnego,,,,, Pana Burmistrza ? Pan burmistrz Wschowy pozyskał w latach 2019-2023 na 1 mieszkańca 2379 PLN. w tym samym okresie Szlichtyngowa 7491 PLN , a Sława 9861 PLN. Dane z portalsamorzadowy.pl Czego nie rozumiecie, że Wschowa tak wygląda ?

avatar
~DO(Marek)
07.03.2024 16:28

Dziękuje ci za ten przykład i tą wyliczankę , kartonikowych dotacji dla burmistrza Sławy i Szlichtyngowej !!!! ze strony pixxiokracji tych ostatnich totalnych rzędów pisu w Naszym Kraju i rozdawaniu " papierowych czeków w kampanii wyborczej 2023 do Sejmu i Senatu !!!!. Tak forumowiczu - PARADOSALNIE - jak to już powyżej podkreślono : Wschowa MA DUMNEGO, NIEZALEŻNEGO BURMISTRZA, który nie poddał się pixxiokracji !!!. I to się liczy UCZCIWOŚĆ i CZYSTE RĘCE !!!!!. Jeśli już tak porównujesz, to czym ta Szlichtyngowa może się pochwalić jeśli chodzi o jakość i pożyteczność inwestycji dla swoich mieszkańców w stosunku DO NASZYCH WSCHOWSKICH ?/!. Czego ty nie rozumiesz "Marku" ???. DUMNY i NIEZALEŻNY !!!! <> To się liczy " mały człowieczku " , a nie lizusostwo !.

avatar
~Ktoś
07.03.2024 16:30

Uderz w stół, a nożyce odezwą, hahahaha. Więcej opanowania i spokoju zalecam, hahaha. Pozdrawiam.

avatar
~Zdrowy rozsądek
07.03.2024 20:34

Szanowni komentatorzy! Burmistrz Sławy jest od wielu kadencji na swoim stanowisku. Przez te lata rządziła prawica, lewica i liberałowie i inni.. Jego obowiązkiem jest budować siłę i dobrobyt Gminy w wielu obszarach. Dlatego niezależnie od tego kto rządził w Polsce występował o środki na inwestycje służące społeczeństwu. Środki, o które występował nie były własnością żadnej partii. Były to pieniądze wszystkich podatników. A występowanie o nie było zwykłym obywatelskim obowiązkiem. Dziś odmawiacie zasłużonemu samorządowcowi 5 minut radości przy otwarciu ciekawej inwestycji. Odmawiacie , bo nigdy w życiu nic nie osiągnęliście. i nigdy nie będziecie mieli satysfakcji jak burmistrz ze Sławy przy kolejnych oddanych inwestycjach. Panie Burmistrzu do przodu po zwycięstwo. cytat <<Psy szczekają karawana idzie dalej>>

avatar
~Kuba
07.03.2024 23:41

To mówiłem Ja ... Jarząbek

avatar
~LITOŚCI.pl
08.03.2024 07:55

"Zdrowy rozsądek" - to tak jak np. pis rządził dwie kadencje - i co z tego mamy ?. Prosiłbym ten wasz "zdrowy rozsądek" o AUDYT tego panowania ?.

avatar
~mieszkaniec
08.03.2024 08:23

7 kwietnia Wschowa podziękuje DUMNEMU, NIEZALEŻNEMU BURMISTRZOWI, który nie poddał się pixxiokracji !

avatar
~Zdrowy rozsądek
08.03.2024 10:11

Co mamy? Setki milionów zł z 500+ które pracowały i zoały w biednym powiecie. Powiat pozyskał również ok.70 milionów na inwestycje .

avatar
~DO<>(mieszkaniec)
08.03.2024 15:34

Hiha.....! Nie twoje doczekanie !. Tylko Pan Antkowiak Burmistrzem Wschowy na kolejną kadencję !!!!Tylko Pan Antkowiak !!!. Pixxiokracja - czas rozliczyć się z tych afer i z tego totalnego uwłaszczenia się na mieniu Publicznym !!!!.

avatar
~Tak
08.03.2024 11:45

Autor wpisu zdrowy rozsądek, pewnie jest zdrowy ale rozsądku to mu brakuje. Oburza się na to, że ktoś inny niż obecny burmistrz Sławy chciałby coś osiągnąć i mieć satysfakcję. Burmistrz Sadrakuła spełnił swoje marzenia i czas na to , żeby innym dać szansę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl