TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowa remiza dla OSP w Wygnańczycach coraz bliżej ukończenia

Środa, 06 marca 2024 o 14:59, aktualizacja Środa, 06 marca 2024 o 15:13, autor: 2
Nowa remiza dla OSP w Wygnańczycach coraz bliżej ukończenia

Trwają intensywne prace nad nową siedzibą dla Ochotniczej Straży Pożarnej Łysiny-Wygnańczyce, co stanowi istotny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności w tej części gminy. Dotychczasowe warunki, w których funkcjonowała jednostka, nie spełniały już obecnych standardów.

Postępy w budowie nowoczesnej remizy w Wygnańczycach

Projekt budowy nowej remizy dla OSP w Wygnańczycach wchodzi w decydującą fazę. "Mamy już zadaszoną remizę, teraz jest zrobiony wjazd” - komentuje burmistrz Antkowiak, który odwiedził plac budowy."W tym roku chcemy zakończyć budowę, ruszamy za chwilę z drugim etapem” - zapowiada włodarz.

Remiza ma być skończona jeszcze przed odebraniem nowego samochodu gaśniczego, który trafi do jednostki zgodnie z decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego.

Niezbędna inwestycja dla OSP Łysiny-Wygnańczyce

Przeniesienie remizy do nowego obiektu było niezbędne ze względu na nieadekwatność poprzedniej siedziby do dzisiejszych wymogów. Stary budynek nie tylko nie zapewniał odpowiednich warunków dla funkcjonowania strażaków, ale także nie był przystosowany do przechowywania nowoczesnego sprzętu ratowniczego.

Ze środków gminnych i premii frekwencyjnej

Za realizację przedsięwzięcia odpowiada firma AS Bud Sp. z o.o. z Głogowa. Całkowity koszt pierwszej części rozbudowy remizy to niemal 200 000 zł finansowanych ze środków gminnych. Drugi etap możliwy będzie dzięki tzw. premii frekwencyjnej.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Jooo
06.03.2024 16:12

Pieniądze wyrzucone w błoto, jednostka z 4 wjazdami w roku chce mieć wszystko. A jakoś ich nie widać nigdzie. Są inni którzy zasługują

avatar
~Mieszkaniec
07.03.2024 11:39

Masz rację jest dużo ważnych spraw no niestety takiego mamy radnego ale już niedługo mam nadzieję że to się zmieni.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl