TworzymyGłos Regionu

reklama

Do powiatu wschowskiego trafią dwa nowe wozy strażackie. Na liście są druhowie z...

Sobota, 07 października 2023 o 13:56, autor: 20
Do powiatu wschowskiego trafią dwa nowe wozy strażackie. Na liście są druhowie z...

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego zatwierdziło listę Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP), które otrzymają nowe samochody pożarnicze w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027. Decyzja ta została podjęta podczas posiedzenia, które odbyło się 2 października 2023 r. Na liście znajdziemy jednostki z terenu powiatu wschowskiego.

Wykaz OSP zatwierdzonych na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych:

 1. OSP Łośno, gmina Kłodawa, powiat gorzowski,
 2. OSP Bobrowice, gmina Bobrowice, pow. krośnieński,
 3. OSP Kęszyca Leśna, gmina Międzyrzecz, pow. międzyrzecki,
 4. OSP Popowo, gmina Bledzew, powiat międzyrzecki,
 5. OSP Murzynowo, gmina Skwierzyna, powiat międzyrzecki,
 6. OSP Studzieniec, gmina Kożuchów, powiat nowosolski,
 7. OSP Grzmiąca, gmina Cybinka, powiat słubicki,
 8. OSP Zwierzyn, gmina Zwierzyn, powiat strzelecko-drezdenecki,
 9. OSP Bronowice, gmina Strzelce Krajeńskie, powiat strzelecko-drezdenecki,
 10. OSP Krzeszyce, gmina Krzeszyce, powiat sulęciński,
 11. OSP Torzym, gmina Torzym, powiat sulęciński,
 12. OSP Żelechów, gmina Łagów, powiat świebodziński,
 13. OSP Podła Góra, gmina skąpe, powiat świebodziński,
 14. OSP Łysiny-Wygnańczyce, gmina Wschowa, powiat wschowski,
 15. OSP Krzepielów, gmina Sława, powiat wschowski,
 16. OSP Nowogród Bobrz., Gmina Nowogród Bobrz., powiat zielonogórski,
 17. OSP Świdnica, gmina Świdnica, powiat zielonogórski,
 18. OSP Zawada, m. Zielona Góra,
 19. OSP Wichów, gmina Brzeźnica, powiat żagański,
 20. OSP Żary Kunice, miasto Żary, powiat żarski.

Lista rezerwowa:

 1. OSP Smardzewo, gmina Szczaniec, powiat świebodziński,
 2. OSP Kije, gmina Sulechów, pow. zielonogórski,
 3. OSP Mostki, gmina Lubrza, powiat świebodziński,
 4. OSP Lubiszyn, gmina Lubiszyn, powiat gorzowski.

Wykaz OSP zatwierdzonych do projektu na lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze:

 1. OSP Leszno Górne, gmina Szprotawa, powiat żagański,
 2. OSP Konin Żagański, gmina Iłowa, powiat żagański,
 3. OSP Kargowa, gmina Kargowa, powiat zielonogórski,
 4. OSP Lipinki Łużyckie, gmina Lipinki Łużyckie, powiat żarski,
 5. OSP Nowe Kramsko, gmina Babimost, powiat zielonogórski.

„Przystępujemy do sporządzenia wniosku do Instytucji Zarządzającej środkami UE. Gratulujemy i cieszymy się, że 25 nowych samochodów trafi do naszych OSP. Pracujemy dla Was” - piszą członkowie Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

Źródło: Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Mieszkaniec.
07.10.2023 23:43

To jest jakiś śmiech na sali. Samochód trafi do jednostki która nie ma ani remizy ani nie jest w KSRG? Będzie stało auto za ponad milion pod gola chmurką i wyjedzie raz lub 2 razy do roku do wyjazdu. A nie przepraszam pewnie panowie będą Sobie tym autem jeździć na obozy do Lginia bez zgłaszania tego gdzie kolwiek.

avatar
~Władza rządzi-władza decyduje !
08.10.2023 10:32

To jest tak zwane CENTRALNE ZARZĄDZANIE znane nam z czasów słusznie mienionych jak to władza zwana komuną chciała pozyskać do swojej współpracy "DOŁY WYBORCZE" !!!!. Socjalizm wraca za rządów tej władzy do naszych wsi, miasteczek i miast tylnymi drzwiami !!!!. Ręczne sterowanie - rozdawnictwo sprzętu, talonów tekturowych i klepanie Suwerena po plecach w kampanii wyborczej .... władza stara się pokazać nam "Ludzką twarz" i wyciąga do nas banana jak człowiek w ZOO do małp !!!!.

avatar
~4427018074
10.10.2023 19:09

To nie , że oni nas chronią, a oni nas doją. Cwaniacy jeszcze dostają dodatki do emerytur.

avatar
~Mieszkaniec 2
08.10.2023 11:35

Buahahaha Jednostka od dożynek i zawodów z bliską zeru ilością wyjazdów na rok dostaje 3 auto w ciągu ostatnich 3/4 lat? To są naprawdę nieśmieszne żarty które stają się po prostu żałosne. Niech zobaczą ile musieli walczyć druhowie innych jednostek aby dostać JEDNO auto i ile pracy wkładali w pozyskiwanie sprzętu. Widać to zresztą na stronach tych jednostek. A co do OSP krzepielów, wielkie gratulacje! Należy wam się ten samochód za wkład w bezpieczeństwo naszego powiatu.

avatar
~Xxx
08.10.2023 12:14

Wybitna ta jednostka, w ciągu 2-3 lat dostaje trzeci wóz nie będąc w KSRG, dostaje dotacje na remizę której nie ma, wyjeżdza tylko na stacje benzynową, chyba lekkie POPiSy.

avatar
~Bezradni
08.10.2023 16:49

Ale przekupują

avatar
~emeryt
09.10.2023 05:36

Ludzie to wszystko jest z Waszych Podatków !!!!. Kiedy to zrozumiecie, że teraz marnują Wasz ciężko zapracowany grosz w tym świecie finansów centralnych na te duperele ---a tym czasem Wasze Zdrowie i Życie jest zagrożone, bowiem Służba Zdrowia w Naszym Kraju Leży na Łopatkach ---- Szpitale Totalnie przez nich zadłużone - leżą i kwiczą --- a oni w tej swojej kampanii wyborczej karmią cię tymi ochłapami jak małe dzieci szeleszczącymi cukiereczkami !!!!!> Ludzie czy aż tak jesteście przekupni ????. Nie dbacie o swoją przyszłość, swoich dzieci i wnuków ????. Co Was tak zaślepiło w tym Totalnym rozdawnictwie ????. Gdzie Wasza Godność i Honor ????. Jak mniemam - wszyscy nie załapiecie sie na listy wyborcze tej partiiiiiiii !. Wystarczy im jak widać jeno ich Mejza i emeryt mundurowy !>/. ? . Czas otworzyć oczy 0- 15.10 !!!!!!!

avatar
~Florian
09.10.2023 07:34

To jest jakiś śmiech na sali osp łysiny Wygnaczyce 2/3 wyjazdy w roku dostali 2 samochody stara i iveco i jeszcze teraz nowy nie mają remizy a Pan Morowski to wypity znawca wiedzy pożarniczej inne jednostki są bardziej aktywne np Wschowa Ligiń Osowa Sien Koradowa Siedlnica

avatar
~straż
09.10.2023 20:20

To są jakieś jaja jednostka posiada dwa wozy bojowe ale bez garażu ale za to dostają trzeci

avatar
~CZYTELNIK
10.10.2023 11:43

Brawo i jeszcze raz brawo. Beda mieli czym na zakupy jechac bo wlasnie dzis do intermarche podjechaly dwa wozy strazackie i poszli do bankomatu po kase a za chwile do sklepu na zakupy

avatar
~Gosc
10.10.2023 14:31

Dzis o godz 11 we wtorek strazak podjechal wozem strażackim pod intermarche podszedl do bankomatu wybral kase i poszedl na zakupy . Czy to jest normalne co na to przelozony we wschowie

avatar
~DO ( zakupu OSP)
10.10.2023 20:00

To tylko zakupy <> tak się im paliło !!!!. Jak tej partii pisu w tej kampanii wyborczej <> walą na front polityki społecznej ile wlezie aby zaistnieć u wyborców <> co to ich ich Klasyk polityczny , cytat nazwał kiedyś, CYTAT >>>>""" ciemny lud to kupi...."""" <> I jak widać co niektórzy to kupują!!!!. Nie ważne, ze to wszystko za Nasze Pieniądze co to oni sie na nich uwłaszczyli !!!!!!.

avatar
~Do gosc i innych
11.10.2023 19:30

A co strażak to robot czy człowiek? Nie mogą iść na zakupy żeby zrobić obiad ? Wy ludzie jesteście normalni? Kto nigdy służbowym autem nie podjechał na zakupy po pracy lub w trakcie bo czasu mało niech pierwszy rzuci kamieniem! Być może po zakończeniu wykonywania swoich obowiązków służbowych w drodze powrotnej podjechali na zakupy aby coś zjeść, może po wodę? To są ludzie jak każdy z nas. Ludzie co z wami nie tak? Jesteście normalni? Radzę abyście zajęli się swoimi rodzinami i swoim kawałkiem podwórka a komentowanie zostawcie bardziej poważnym osobom.

avatar
~NIENORMALNYplus
12.10.2023 07:54

DO <> (~Do gosc innych) <> czy ty aby jesteś normalny ?, o zdrowym umyśle?. Ty jeździsz - jeśli taki masz - samochodem służbowym po zakupy, po dziecko do przedszkola, do szkoły, wozisz zone do kosmetyczki ?????. Czy pisząc to jesteś o zdrowym umyśle???. Czy czasami ci się czasy z komuna nie pomyliły , gdzie tacy jak ty i jak widać dzisiaj ci kierowcy samochodu Straży Pożarnej traktują mienie państwowe <> mienie społeczne jak swoje : - to za komuny traktowano wszystko co państwowe jak swoje, i mówiono czy się stoi, czy się leży dniówka się należy !!!!. Czyli w tobie i w nich tych strażakach drzemie SYNDROM POSTKOMUNISTYCZNY.... Tylko tego panuje, że kierowca PKS , Tira państwowego będą podjeżdzać z rodzina na śniadanie do restauracji , czy na basen ...... albo po te zakupy ,,, itd. !!!. Przypominam , że okradanie mienia społecznego miało się skończyć z upadkiem KOMUNY !!!!!, a wy nadal to czynicie !!!!!. Chora postawa <> i ty jesteś ta poważna osobowość do komentowania tego nagannego czynu - Hihaha - to jest kradzież !!!! <> człowieku z syndromem komunistycznym !!!!!.

avatar
~Do kolegi powyżej
12.10.2023 13:43

Wyciągnij kija z 4 liter, weź głęboki oddech i uspokój się bo trochę wstyd za takich jak ty

avatar
~DO ~~specjalisty od kija X4~~
12.10.2023 15:33

~jak masz taka wprawę i stosujesz do tego ten swój kij to nam go na zw.pl zademonstruj !!!. Kolego od kija !!!. Najwyraźniej to ty masz ten syndrom postkomunisty i tego jak oni i ty chcesz teraz wykorzystywać Państwowy Sprzęt !!!. To jest prawie jak kradzież społecznego mienia, na który my wszyscy się składamy !!!!

avatar
~Kolega do kolegi powyżej
13.10.2023 07:05

Drogi Panie, Kolego, Zwykły przechodniu. Moim zdaniem obserwując państwa wymianę zdań w komentarzach śmiem twierdzić że coś jest nie tak. Straszna agresja przejawia się w panu (specjalnie z małej) ciągłe nawiązania do minionych lat i czasu który już minął. Bardzo mnie to niepokoi tym bardziej to jak wypowiada się pan o tych którzy dbają o nasze bezpieczeństwo bo dbają, to nie pan codziennie naraża swoje życie w tej ciężkiej służbie, i tak sam doświadczyłem tej pomocy i wschowskim strażakom jestem ogromnie wdzięczny, zawszę gdy wyje syrena na ratuszu wiem że ruszają z pomocą bez względu na okoliczności. I to powinien pan docenić.

avatar
~DO POWYŻEJ!!!
13.10.2023 12:30

Drogi Panie Kolego !!!!>< o jakiej ty pomocy ty tu mówisz ???. Tu chodzi o wykorzystywanie mienia Państwowego - Społecznego dla celów prywatnych !!!!.Tyle i aż tyle !@!!!. Służba to służba - każdy wybiera to co lubi i Ustawowo ma to wykonywać czego się podjął --- ZA TO MU PŁACĄ tak jak w innych zawodach i proszę cię nie mydli nam tu oczy , że to " jest ciężka służba " !!!!!. Zejdź na ziemie i trzymaj się faktów !!!!. UŻYWANIE pojazdu służbowego dla celów prywatnych w każdej dziedzinie to jest ( zapamiętaj to sobie ) prawie jak kradzież mienia społecznego !!!!. Ty swoją prywatna wdzięczność mylisz z służbowym nadużyciem !!!!. Masakra jaką masz wyobraźnie o poszanowaniu mienia społecznego !!!!!. To nie komuna co wszyscy kradli mienie państwowe ile weszło !!!!!-?????.

avatar
~Okej
13.10.2023 17:38

To w jaki sposób mają zakupić produkty do przygotowania obiadu? Prywatnym samochodem podczas służby nie można sobie ot tak jeździć więc jadą bojowym. W razie zgłoszenia są odrazu gotowi do niesienia pomocy a po twoich wypowiedziach mniemam że jesteś smutną osobą zamkniętą w swojej błędnej bańce

avatar
~ktoś
16.10.2023 21:39

Do kom powyżej jak niewiadomo oco chodzi to bol okase. Tszeba sie bedzie podzielic a to was boli. A co do wyjazdow to jak sie dyskryminuje tych żeby wyjezdżali swoi. No cuż kasa musi zostac w domu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl