TworzymyGłos Regionu

reklama

Kiedy pojedziemy rowerem na plażę w Lginiu? Trwają prace nad nową ścieżką (FOTO)

Poniedziałek, 20 maja 2024 o 14:49, autor: 7
Kiedy pojedziemy rowerem na plażę w Lginiu? Trwają prace nad nową ścieżką (FOTO)

Trwają intensywne prace nad budową ścieżki rowerowej, która połączy Wschowę z Lginiem. Inwestycja, która ma wzbogacić lokalną infrastrukturę rowerową, jest obecnie na etapie prac ziemnych oraz stawiania obrzeży wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku Wschowa-Hetmanice.  „Już niedługo na plaże w Lginiu pojedziemy na dwóch kółkach” – obiecuje burmistrz Konrad Antkowiak.

Ścieżka rowerowa Wschowa-Lgiń coraz bliżej

Projekt budowy ścieżki rowerowej, wart 4 833 516,73 zł, rozpoczął się w kwietniu 2024 roku i potrwa około 12 miesięcy. Gmina Wschowa otrzymała na ten cel 4,5 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą zadania jest firma Exalo Drilling Spółka Akcyjna z Piły.

Ścieżka będzie przebiegać w bezpiecznej odległości od jezdni, w otoczeniu malowniczych lasów, co zapewni komfort i bezpieczeństwo rowerzystom. Aktualnie prowadzone prace dotyczą odcinka Wschowa-Hetmanice, a w przyszłym roku mają objąć także dalszą część trasy.

Korzyści dla mieszkańców i turystów

Budowa ścieżki rowerowej Wschowa-Lgiń to nie tylko poprawa infrastruktury rowerowej gminy, ale także rozwój lokalnej turystyki i aktywności fizycznej mieszkańców. Inwestycja ta jest szczególnie ważna w kontekście niedawnych projektów w Lginiu, takich jak budowa zespołu pomostu oraz parkingu przy plaży, gdzie powstają również specjalne miejsca na rowery.

Nowa trasa rowerowa umożliwi mieszkańcom oraz turystom komfortowy i bezpieczny dojazd na plaże w Lginiu, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego w regionie. Gmina Wschowa stara się również o dodatkowe środki, które pozwolą na kontynuację prac i dokończenie ścieżki aż do Lginia i dalej, do granicy województwa.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~asd
20.05.2024 22:23

a odcinek Hetmanice- Lgiń?

avatar
~Elwis
21.05.2024 11:41

Pytanie do przedstawicieli powiatu. Kiedy będzie ścieżka (czy jest może planowana) do Sławy po nieczynnej lini kolejowej? Jakoś w Nowej Soli można było zrobić.

avatar
~Mieszkanka
21.05.2024 22:13

Cieszę się na ścieżkę. Potrzebna od wielu lat. A jest projekt jak ta ścieżka będzie przebiegała przez wioski Nową Wieś i Hetmanie?

avatar
~Elwis
22.05.2024 08:32

Pewnie chodnikiem.

avatar
~mieszkaniec
22.05.2024 12:01

w Lginiu trwa przebudowa drogi budowa ścieżki rowerowej a w pod zostaje rura wodociągowa z azbestu !!!!!!!!!!

avatar
~Ktos
23.05.2024 11:04

Cieszy, że wreszcie coś w tym temacie ruszyło się. Widzę jednak, że prace obejmują najbardziej "oczywisty" odcinek, a mnie ciekawi, jakie są plany na odcinek rondo-Nowa Wieś (obecnie leśna ścieżka), Nowa Wieś (obecnie chodnik) i Hetmanice (tam to już w ogóle miejscami jest zagadka, gdzie zmieści się sensowna ścieżka rowerowa). Oby ostatecznie wyglądało to tak, jak w Tylewicach (nawierzchnia i szerokość), a nie jak w niektórych miejscach de facto postawiony znak na wąskim chodniku z kostki i kombinuj rowerzysto).

avatar
~Ja
29.06.2024 19:09

Zaczęli od najłatwiejszego odcinka.Budowę dziesięciopiętrowego budynku nie zaczyna się od 6 piętra.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl