TworzymyGłos Regionu

reklama

W Lginiu trwają intensywne prace nad parkingiem. „Wszystko zgodnie z planem, aby zdążyć przed latem”

Czwartek, 16 maja 2024 o 12:37, aktualizacja Czwartek, 16 maja 2024 o 13:38, autor: 2
W Lginiu trwają intensywne prace nad parkingiem. „Wszystko zgodnie z planem, aby zdążyć przed latem”

Prace nad przebudową parkingu przy plaży w Lginiu nabierają tempa. Już teraz można zauważyć zazielenioną skarpę oraz schody prowadzące z parkingu w stronę plaży. Realizacja inwestycji zakłada stworzenie 60 nowych miejsc postojowych o łącznej powierzchni 770 m² oraz jezdni manewrowej o powierzchni 600 m².

Lgiń - nowe miejsca parkingowe i stanowiska dla rowerów

Inwestycja prowadzona przez gminę Wschowa ma na celu poprawę komfortu użytkowników tej przestrzeni. Odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców i turystów jest nie tylko zwiększenie liczby miejsc parkingowych, ale także budowa specjalnych stanowisk dla rowerów z wiatą. Projekt ten idealnie wpasowuje się w potrzeby osób aktywnych, planujących w przyszłości korzystanie ze ścieżki rowerowej Wschowa-Lgiń.

Modernizacja i dodatkowe prace

Projekt zakłada nie tylko rozbudowę parkingu. Wykonawcą inwestycji jest firma Instal Głogów Sp. z o.o., która realizuje szereg działań mających na celu poprawę dostępności i funkcjonalności parkingu. W ramach prac przewidziano:

  • Budowę nowych jezdni manewrowych
  • Modernizację sieci energetycznych
  • Montaż nowoczesnego oświetlenia ulicznego
  • Montaż systememu monitoringu
  • Powstanie specjalnych stanowisk dla rowerów z wiatą
  • Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Wsparcie finansowe i dodatkowe inwestycje

Całkowity koszt inwestycji wynosi 898 600 złotych. Znaczącą część tej kwoty, bo aż 250 000 złotych, stanowi dofinansowanie od Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu wsparciu możliwa jest realizacja dodatkowych prac, takich jak rewaloryzacja terenów zielonych i montaż schodów terenowych, co podniesie atrakcyjność i funkcjonalność tego miejsca.

„Wszystko zgodnie z planem, aby zdążyć przed latem” - zapewnia burmistrz Konrad Antkowiak.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Obywatel
16.05.2024 17:18

Na 90% skarpa od strony jeziora obsunie się po długotrwałych opadach deszczu nie ryzykował bym zaparkowania w tym miejscu.

avatar
~asd
17.05.2024 19:16

czas na kanalizację

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl