TworzymyGłos Regionu

reklama

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w SOSW we Wschowie

Środa, 30 marca 2022 o 11:30, autor: 0
Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w SOSW we Wschowie

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych, które realizowane są w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie w ramach pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”, finansowanego ze środków PFRON, wyposażają uczestników w podstawowe umiejętności życiowe związane z relacjami z drugim człowiekiem.

Spotkania zawsze rozpoczynamy od powitania w kręgu, dbając o stworzenie dobrego, ciepłego klimatu i wzajemnej akceptacji. Każde zajęcia wspólnie planujemy np. wizytę w kawiarni, zakupy, urodziny.

Nasi absolwenci uczą się budowania prawidłowych relacji. W codziennych kontaktach poznają jakie zachowania są społecznie akceptowalne, a jakie nie, jakich granic nie należy przekraczać, uczą się odczytywania i nazywania emocji zarówno swoich, jak i innych osób, uczą się słuchania i rozmawiania z drugim człowiekiem. Umiejętności te ćwiczą podczas zabaw i gier, wspólnych rozmów, spacerów, wizyt i spotkań w miejscach publicznych( poczta, pizzernia, teatr, kawiarnia, sklep).

Podczas zajęć szczególnie pamiętamy o urodzinach wszystkich uczestników, o pielęgnowaniu tradycji świąt i innych uroczystości.

W życiu naszych uczestników często zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebują pomocy innych ludzi, doskonalimy więc umiejętność proszenia innych o pomoc.

Zajęcia są okazją, by uczyć się siebie poprzez budowanie relacji z drugim człowiekiem. Spotkania są ciekawym i ubogacającym doświadczeniem zarówno dla uczestników zajęć jak i dla terapeuty.

tekst i foto: SOSW we Wschowie

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl