TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Policja zatrzymała nielegalnych imigrantów (FOTO)

Środa, 24 maja 2023 o 08:19, aktualizacja Środa, 24 maja 2023 o 08:37, autor: 9
Wschowa. Policja zatrzymała nielegalnych imigrantów (FOTO)

Wschowscy policjanci przeprowadzili skuteczną kontrolę drogową w ramach akcji "Trzeźwość", podczas której zatrzymali dziewięciu nielegalnie przybywających na teren Polski obcokrajowców. Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek (22 maja) na krajowej drodze nr 12.

Szczegóły policyjnego zatrzymania

Wczesnym rankiem, wschowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę na krajowej drodze nr 12 w ramach akcji "Trzeźwość". Ich uwagę przyciągnął przejeżdżający ford, który poruszał się nietypowo po drodze. Postanowili sprawdzić, co było powodem nierównego toru jazdy pojazdu.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, a na tylnych fotelach znajdowało się ośmiu mężczyzn pochodzących z Afganistanu. Zachowanie podróżnych, ich ubiór, bagaże oraz namioty wskazywały na to, że nie była to zwykła podróż. Policjanci postanowili dokładniej zbadać sytuację.

Nielegalni imigranci jechali do Niemiec

W trakcie sprawdzeń okazało się, że nawigacja w pojeździe była ustawiona na przejście polsko-niemieckie, co sugerowało, że grupa podróżujących planowała przekroczenie granicy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Zatrzymanie nielegalnych imigrantów jest efektem skutecznej akcji "Trzeźwość", prowadzonej przez policję w celu zapobiegania różnym przestępstwom, w tym nielegalnej imigracji. Kontrole drogowe pozwalają na wychwycenie podejrzanych sytuacji i zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy.

Konsekwencje

Zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać za przekroczenie wschodniej granicy Polski wbrew przepisom ustawy o ochronie granic państwowych, a także za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy polsko-niemieckiej. Ich działania są surowo karane przez polskie prawo.

Źródło/foto: Lubuska Policja

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Jana
24.05.2023 09:21

Szkoda, że zostali zatrzymani. W Polsce brakuje rąk do pracy, nikomu by tu nie przeszkadzali :(

avatar
~Nowak
24.05.2023 11:09

Przyjmiesz ich do domu? Niech zgadnę głosujesz na lewice

avatar
~PLT
24.05.2023 10:13

Trzeba sie przyzwyczajac do multi kulti. Podobno po wyborach zaczna sie zjezdzac z Europy. , wkrotce sie okaze .

avatar
~A la (PLT + Nowak)
24.05.2023 11:41

Brrrrrrr, co za analfabetyzm w temacie !. Czy już zapomnieliście ilu nie legalnych Polaków przyjęła po 1990 roku i wcześniej EUROPA , USA i inne państwa w świecie !!!. Do dzisiaj jest w świecie miliony Polaków tzw. NIELEGALÓWQ, a wam przeszkadza, że w tym zgniłym świecie pragną sobie polepszyć własny but ??-!!!. A ilu już Polska przyjęła Ob. Ukraińskich co to jedni pracują i się uczą , a inni kombinują ile się da !!!!. Co wam przeszkadza, że ktoś aby dostać się dostać do Bogatej Zachodniej Europy musi przebyć drogę przez "zaścianek" Polski >????. Czy jesteście - WY - powiedzieć tak szczerze ilu członków waszych rodzin wyemigrowało do Zachodniej Europy i USA i są tam nadal nie legalnie ???- !!!!!. Brrrrrrrrrrrrrrrrr. co za cynizm !!!!!!.

avatar
~emeryt
24.05.2023 11:46

I czym wy się chwalicie ?/. Czy wy wiecie ilu nielegali z Polski jest na Świecie i nikt ich nie łapie i nie skuwa ?????. A gdzie tu Miłosierdzie do drugiego człowieka ????.

avatar
~Akcja trzeźwość
24.05.2023 11:53

A ilu zatrzymano nietrzeźwych, czyli tych mających powyżej 0,5 promila?

avatar
~AKCJA +
24.05.2023 12:54

Czy obecna policja jest w stanie pracować tak normalnie bez tych ich tak zwanych "AKCJI" ???.

avatar
~Nielegalni?
25.05.2023 07:06

"Gość w dom, Bóg w dom" Stare polskie powiedzenie. Chrześcijanie na pokaz!

avatar
~AS
25.05.2023 18:28

co ma piernik do wiatraka. nielegalnie to nielegalnie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl