TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci przeprowadzili „mocne uderzenie” na K-12 (FOTO)

Sobota, 08 kwietnia 2023 o 13:09, autor: 5
Policjanci przeprowadzili „mocne uderzenie” na K-12 (FOTO)

Lubuscy policjanci ruchu drogowego już kolejny raz przeprowadzili akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na krajowej „dwunastce”. W ostatnim czasie zanotowano tam wiele przypadków łamania drogowego prawa oraz wypadków ze skutkiem śmiertelnym, co skłoniło policję do podjęcia działań.

Policja wykorzystuje nowoczesne narzędzia

W ramach zmasowanych działań, policjanci wykorzystali najnowocześniejsze narzędzia, takie jak laserowe mierniki prędkości, radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wysokiej technologii motocykle oraz policyjne drony. Celem było skuteczne zwalczanie niebezpiecznych zachowań kierowców, które w ostatnim czasie prowadziły do licznych wypadków.

Alarmujący wzrost liczby wypadków na krajowej "dwunastce"

W ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowano tam aż pięć wypadków, w których życie straciły dwie osoby, a sześć odniosło obrażenia. Ponadto doszło do 38 kolizji oraz wielu przypadków przekraczania prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieprawidłowych przejazdów przez przejścia dla pieszych oraz innych drogowych przewinień.

Planowane cykliczne działania mają poprawić bezpieczeństwo

Akcje prowadzone przez lubuską drogówkę to inicjatywa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektora Jarosława Pasterskiego oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim młodszego inspektora Przemysława Muszyńskiego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa zmotoryzowanych i pieszych na krajowej „dwunastce”. Pierwsza ofensywa miała miejsce w piątek 24 marca na K-12 w powiatach żarskim, żagańskim oraz wschowskim, a akcja była kontynuowana 30 marca oraz 5 kwietnia.

Podobne działania przewiduje się także w innych miejscach regionu lubuskiego w przyszłości, w zależności od poziomu bezpieczeństwa. W ramach działań policjanci mają eliminować z dróg drogowych piratów, zapewniając kulturalnym kierowcom przestrzeń do bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem

Działania policji na krajowej „dwunastce” są dowodem na to, że bezpieczeństwo na drogach jest jednym z priorytetów władz. W ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowano tam wiele niebezpiecznych sytuacji i wypadków, które zagrażają życiu i zdrowiu ludzi. Dlatego ważne jest, aby policja konsekwentnie działała przeciwko piratom drogowym i eliminowała z dróg niebezpieczne zachowania kierowców.

Warto zauważyć, że działania policji w tym zakresie nie ograniczają się tylko do krajowej „dwunastki”. W całym regionie lubuskim odnotowano aż 87 wypadków, w których życie straciło 16 osób, a 108 zostało rannych. Dlatego tak ważne jest, aby policja działała skutecznie w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Źródło/foto: Lubuska Policja
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Codziennie użytkujący DK12 i S5
08.04.2023 14:28

DK12 jest obciążona ruchem samochodów ciężarowych bardziej niż S5 w tym rejonie, ale rządzący PiS woli ładować kasę na wschód Polski mając nas tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Oczywiście posłowie tej opcji i miejscowi przebierańcy uaktywnią się przed wyborami.

avatar
~MAREK
09.04.2023 08:59

W lubelskim cały czas budują S12 do granicy z Ukrainą. W zachodniej Polsce nic się nie dzieje. Kiedy Panie Ast weźmie się Pan do pracy i zrobi coś konkretnego oprócz gadania.

avatar
~PANIE MARKU
10.04.2023 07:12

Posłowie Ziemi Wschowskiej, którzy dla przypomnienia Nam, zostali wybrani dzięki naszym głosom i dzięki temu Naszemu poparciu żyją sobie ponad osiem lat jak te "pączki w maśle" przez cały ten czas bycia posłami to nie tylko NIC dla Naszej Ziemi nic nie zrobili to w dodatku bawili się na naszych corocznych spotkania dożynkowych,,,, ( pamiętamy te ich obiadki vipowskie...), stworzyli grupkę rekonstrukcyjną, która teraz ich "bawi" na ich tzw. " przedwyborczych ustawkach" !!!!!. I to jest ten ich ponda ośmioletni wkład za Nasze Poparcie !!!. A teraz w kolejnej kampanii przedwyborczej raczą nas nową pisowską propagandą i nowym ich kandydatem do wyborów - I O!!!!, dziwo też życiowym emerytem emerytem, który przez całe swoje zawodowe życie był na garnuszku Naszych Podatków !!!. Jak widać najlepiej im wychodzi żyć i działać na koszt Kasy Publicznej - Czyli Naszej !!!!.

avatar
~Gosc
08.04.2023 16:32

Co dzień jezdze 12 ale policji tam brak a świrów pelno

avatar
~Kierowca
10.04.2023 03:55

Również codziennie jeżdżę 12 i wyprzedzanie na trzeciego to tam norma a policji nie widać tam wcale.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl