TworzymyGłos Regionu

reklama

Wzmożone kontrole przy przejściach dla pieszych

- od rana trwa policyjna akcja „Pieszy bezpieczny na przejściu”

Czwartek, 23 lutego 2023 o 10:26, autor: 3
Wzmożone kontrole przy przejściach dla pieszych

Kontrola ruchu drogowego to jedno z najważniejszych zadań Policji. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego - niezależnie od tego, czy jest to pieszy, rowerzysta, czy kierowca. Jednym z najbardziej zagrożonych na drodze są piesi, którzy zawsze są narażeni na największe niebezpieczeństwo w przypadku wypadków drogowych.

Dlatego też od wczesnych godzin porannych wschowska drogówka przeprowadza wojewódzkie działania pod hasłem "Pieszy bezpieczny na przejściu". Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w kwestii przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. W ramach akcji policjanci kontrolują także styl jazdy kierowców, którzy często nie dostosowują prędkości do warunków drogowych i tym samym narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Zdarzenia z udziałem pieszych są jednymi z najbardziej "dotkliwych", ponieważ w przypadku wypadków niechroniony pieszy jest najbardziej narażony na poważne skutki. W Polsce każdego dnia dochodzi do potrąceń pieszych, które często kończą się tragicznie. Sprawcami takich wypadków mogą być zarówno kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, jak i sami piesi, którzy nie stosują się do zasad bezpieczeństwa na drodze.

Aby zminimalizować ryzyko takich zdarzeń, policja prowadzi cyklicznie działania profilaktyczno-kontrolne, które polegają na monitorowaniu bezpieczeństwa w miejscach szczególnie narażonych na wypadki z udziałem pieszych. Warto jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni zachowywać ostrożność i przestrzegać przepisów, tak aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
23.02.2023 11:36

A przy klasztorze bez zmian. Samochodu stoją prawie na przejściu dla pieszych. Policja stoi przy optyki i nie reaguje. Czy naprawdę nie można zrobić z takim zachowaniem kierowców ??? Czy musi dojść do tragedii na tym przejściu???

avatar
~Jola
25.02.2023 18:05

Prawda jest taka, że to dla nich żniwo. Tylko czekają żeby mandat wlepić!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
01.03.2023 14:56

Skoro o przejściach dla pieszych mowa. Przed chwilą na portalu lokalnego radia, ukazała się informacja dot. konkursu w którym bierze udział Leszno, a ogłoszonego przez Orange, gdzie stawką jest możliwość wygrania inteligentnego przejścia dla pieszych. Nawet nie trzeba wysyłać [jak to najczęściej bywa] sms-ów premium - wystarczy głosować. Namawiam władze mego miasta [czyt. odpowiedzialnych pracowników] do zainteresowanie się wspomnianym konkursem. Wszak mamy doświadczenie w skutecznym zdobywaniu nagród w tego typu konkursach.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl