TworzymyGłos Regionu

Kontrola prawdopodobnie cię nie ominie. Policjanci prowadzą akcję „Trzeźwość” (FOTO)

Wtorek, 14 lutego 2023 o 12:20, aktualizacja Wtorek, 14 lutego 2023 o 12:34, autor: 9 1476
Kontrola prawdopodobnie cię nie ominie. Policjanci prowadzą akcję „Trzeźwość” (FOTO)

Policjanci ze Wschowy biorą udział w wojewódzkich działaniach kontrolno-prewencyjnych pod nazwą "Trzeźwość", które skupiają się na poprawie bezpieczeństwa na drogach. W wyznaczonych punktach na terenie całego woj. lubuskiego prowadzone są badania trzeźwości, które pozwolą na skontrolowanie setek, a nawet tysięcy kierowców.  

Policyjne działania są szczególnie ważne w kontekście liczby wypadków drogowych spowodowanych przez alkohol. Spożycie alkoholu przed wsiadaniem za kierownicę jest jednym z największych zagrożeń na drodze i może prowadzić do tragicznych skutków. Dlatego celem akcji jest eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych.

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzają szybkie testy, które nie powinny stanowić większych utrudnień dla podróżujących, a jednocześnie pozwolą na skontrolowanie tysięcy kierowców. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków.

Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypomina się, że jazda pod wpływem alkoholu jest nie tylko nieodpowiedzialna, ale również karalna. Każda osoba, która decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających, stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~??
14.02.2023 13:38

A jak to wygląda wg .przepisów prawa? Jeśli dobrze pamiętam kontrole trzeźwości przeprowadza się jeśli jest podejrzenie o kierowaniu pod wpływem?!

avatar
~Ape
14.02.2023 14:52

Może na wszystkich padło podejrzenie o kierowanie pod wpływem?

avatar
~Zorientowany
15.02.2023 16:04

Według przepisów wygląda to tak, że jesteś w błędzie. Polecam lekturę Ustawy Prawo o ruchu drogowym. W szczególności od art. 129

avatar
~Nieznajona
15.02.2023 05:03

Nie piję i nie palę to też będę mieć kontrolę. Budzi podziw dla państwa kontrolującego. Życie w ucisku i i . I obciążeniu. Z szacunkiem do wolności .

avatar
~do powyżej
15.02.2023 11:26

Aaa..ja...jaj... to na co Ty umrzesz ?

avatar
~Info
15.02.2023 07:07

Mam nadzieję, że podadzą informację ilu sprawdzono i ilu miało powyżej 0,5 promila....

avatar
~do powyżej
15.02.2023 10:16

A po co ci to wiedzieć ?

avatar
~do powyżej (akcja+)
15.02.2023 10:17

Dziwne, ze taka służba jak policja w Naszym Kraju potrzebuje "AKCJI" by normalnie, ustawowo wykonywać swoje zawodowe obowiązki???. Co by było jakby takie zakłady jak, np. mleczarnie, piekarnie , szpitale, straż pożarna , stacje benzynowe, itp. pracowały w Naszym Kraju w ramach tzw. "?AKCJI "???. Na przykładzie jednej z komend w kraju dokonano kontroli na trzeźwość ich funkcjonariuszkę i o dziwo była pod wpływem spożycia alkoholu ( inf. w mediach krajowych) - jakby było jakby Grupa Społeczników dokonywała takich "AKCJI" kontrolnych naszych policjantów ???? - Pytanie ; - jaki byłby tego wynik ???.

avatar
~ROŻA
15.02.2023 11:00

jak najwięcej takich kontroli ,należy wyeliminować z dróg potencjalnych zabójców.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl