TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Kobieta na skraju tragedii - córka uratowała ją od utraty 100 tysięcy złotych!

Czwartek, 25 maja 2023 o 12:00, aktualizacja Czwartek, 25 maja 2023 o 12:26, autor: 6
Wschowa. Kobieta na skraju tragedii - córka uratowała ją od utraty 100 tysięcy złotych!

Do jednej z mieszkanek powiatu wschowskiego zadzwoniła osoba podszywająca się pod policjanta. Naiwność kobiety mogła kosztować ją duże pieniądze. Dzięki szybkiej reakcji i sprytowi jej córki, sytuacja została opanowana, a pieniądze bezpiecznie wróciły do właścicielki.

Telefon od oszusta

Całe zdarzenie miało miejsce 22 maja, kiedy to kobieta otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za funkcjonariusza policji. Kobieta usłyszała historię, jakoby jej córka potrąciła kobietę w ciąży na pasach. Oszust podawał, że jedynym sposobem na uniknięcie więzienia dla córki było przekazanie dużej sumy pieniędzy. W przypadku tej konkretnie sytuacji, oszust wymagał ponad 100 tysięcy złotych.

Wspominany oszust opowiedział kobiecie, żeby spakowała gotówkę i przekazała ją taksówkarzowi, którego wcześniej wynajął. Kobieta nie miała wątpliwości co do powagi sytuacji i natychmiast zebrała swoje oszczędności. Następnie wynajęty taksówkarz wyruszył w drogę do Opola.

Córka ratuje sytuację

Jednak los sprawił, że w tym samym czasie córka właścicielki mieszkania pojawiła się niespodziewanie w domu. Słysząc całą historię zdezorientowana i zaskoczona, nie tracąc jednak zimnej krwi, postanowiła działać. Zadzwoniła na policję we Wschowie i poinformowała ich o zaistniałej sytuacji. Funkcjonariusze nie tracąc czasu rozpoczęli śledztwo w celu zidentyfikowania taksówkarza i skontaktowania się z nim.

Niewiedzący o zaistniałej sytuacji kierowca zbliżał się do miejsca docelowego w Opolu. Nagle otrzymał telefon z informacją, że poszukuje go policja i pilnie chcą się z nim skontaktować. Rozmawiał jednak z prawdziwym policjantem, który ujawnił prawdziwą wersję wydarzeń. Po takim odkryciu taksówkarz niezwłocznie skierował się z powrotem do Wschowy, nie oddając oszustom przekazanej gotówki.

Walka z oszustami trwa

Obecnie trwają intensywne poszukiwania osób odpowiedzialnych za tę próbę wyłudzenia pieniędzy. Śledczy podejmują wszelkie możliwe działania, aby ścigać sprawców i zapobiegać podobnym oszustwom w przyszłości.

Policja zawsze przypomina, że jej przedstawiciele nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli otrzymasz telefon od osoby podającej się za policjanta, która próbuje nakłonić cię do przekazania oszczędności, możesz być pewien, że to oszustwo!

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~wschowa
25.05.2023 13:31

GAMONIE NADAL ŻYJĄ NA TYM ŚWIECIE

avatar
~Xxx
25.05.2023 14:38

Ta policja to naprawdę jest genialna zamiast złapać sprawcę to zawrócili taksówkę browo i medal

avatar
~Luk
25.05.2023 15:33

Kompromitacja dla policji ! Wiedzieli, że jedzie z pieniędzmi na spotkanie to "zawróćmy go a oszustów jakoś znajdziemy" ... Wystarczyło go śledzić i po sprawie...

avatar
~8 gwiazdek
25.05.2023 16:25

Tak na zdrowy rozum nie mogli się skontaktować z policja w Opolu i ująć szustow?

avatar
~Rys
26.05.2023 10:15

Artykuł ten pokazuje nieudolność policji jeżeli skontaktowali się z taksówkarzem to można było doprowadzić do kontrolowanego przekazania pieniędzy i ujęcie sprawców. Teraz to mogą sobie szukać. Po raz kolejny policja wykazała się brakiem profesjonalizmu.

avatar
~Czytelnik
27.05.2023 08:40

Nieudolnosc jest ale starszej pani ktora slucha radia maryja i tv trwam. Zamiast zadzwonic najpierw do córki to oddaje kase. Jestem za zeby je kradac jak sie daja wciągac w pułapke. Teraz polowe tej kasy powinna dac dla policji na szczytny cel

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl