TworzymyGłos Regionu

reklama

Zero tolerancji dla ataków na policjantów.

Agresywny 18-latek próbował ugodzić nożem funkcjonariusza

Środa, 03 sierpnia 2022 o 12:29, autor: 13
Zero tolerancji dla ataków na policjantów.

Młody mężczyzna obrzucił kamieniami, kostką brukową zaparkowane w centrum miasta pojazdy uszkadzając je. Później ruszył z nożem na interweniujących policjantów i groził pozbawieniem życia. Mundurowi szybko obezwładnili, a potem zatrzymali agresywnego 18- latka. Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku wschowskiej Prokuratury i zastosował wobec młodego 18-letniego mężczyzny trzymiesięczny areszt.

W niedzielę (31 lipca) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zachowania młodego mężczyzny, który kamieniami obrzucił zaparkowany w centrum miasta pojazd wybijając szybę oraz dokonując licznych wgnieceń. Po chwili oficer dyżurny otrzymał kolejną informację dotyczącą drugiego uszkodzonego w ten sam sposób pojazdu. Wschowscy policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazane miejsce, gdzie zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi sprawcy.

Mężczyzna nie reagował na polecenia do zatrzymania się i chcąc uniknąć odpowiedzialności za uszkodzone pojazdy podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu wbiegł do budynku, a następnie do mieszkania. 18 - letni agresor chwycił nóż kuchenny i zaatakował policjanta. Zwinność i szybkość w działaniu mundurowego uchroniły go przed ciosami zadanymi w okolice uda i klatki piersiowej. Agresor groził pozbawieniem życia funkcjonariuszowi. Obezwładniony trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wschowskiej Policji. 18-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności i kierowania gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. We wtorek (2 sierpnia) Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się od wniosku wschowskiej Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek izolacyjny w postaci trzymiesięcznego aresztu.

W policyjną służbę wpisane jest ryzyko. Mimo, to nie ma usprawiedliwienia dla ataku na policjanta. W takich przypadkach nie może być żadnej tolerancji i każdy, kto się zdecyduje na takie zachowanie musi być świadomy poważnych konsekwencji.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Taaa
03.08.2022 13:16

Wschowska policja i ten tekst: "niezwłocznie".....

avatar
~Mieszkanie
03.08.2022 14:04

Dożywocie i tyle ale zapewnić mu każdy dzień robotę żeby zarobił na swoje utrzymanie gratulację dla policjantów niech was Bóg chroni i strzeże pozdrawiam .

avatar
~pojemnik#.pl
03.08.2022 14:08

PYTANIE: - a kiedy była tolerancja na coś takiego ????. ZERO - określenie względne !. To jakby przy nadużyciu władzy - środków przymusu bezpośredniego przez policje wobec np. protestujących ( a było, bywało tak ...) NADANO PODOBNY TYTUŁ ;;;; cytat ..." ZERO TOLERANCJI WOBEC TAKICH POSTĘPOWAŃ PRZEZ POLICJANTÓW ......" - Koniec cytatu .

avatar
~Janowski
03.08.2022 14:33

Brawo Panowie Policjanci! Takie zachowania trzeba skracać. Ps: Długie nogi to podstawa. :)

avatar
~Gekon
03.08.2022 21:36

W USA policjanci by strzelali by zabić! A u nas grzecznie, ZERO tolerancji.

avatar
~#/@>"Bekon"
04.08.2022 07:32

A u ciebie z głową jest wszystko ok. ?. Jak widać głuchy, ślepy ale nie niemowa !!!. Przypomnij sobie ilu ludzi straciło zdrowie, a nawet życie przez nadużycie środków bezpośredniego przymusu w tym i broni przez obecną policję !!!!!!!.... . Malo ci tego ???-!. ZERO TOLERANCJI dla wszystkich przestępców, w tym i mundurowych ( ostatnio coraz częściej piszą o nich media) > tylko media i oni milczą< !!!!!. ZERO OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH !!!!!!.

avatar
~Gekon
04.08.2022 19:04

Przyjacielu, jestem wielkim zwolennikiem strzelania do przestępców! Niech policja strzela! I to celnie!

avatar
~"zero tolerancji"
04.08.2022 08:29

Dzisiaj jak na dłoni widać, że ryba psuje się od głowy !. Jeśli już, to zero tolerancji dla wszystkich przestępców i tych politycznych i tych w mundurach wszelkiej maści, bez dzielenia przestępców na Naszych i Waszych !!!! > bo dzisiaj coraz bardziej jak nigdy dotąd to widać !!!!. Przestępstwo czy przestępca w myśl prawa powinien być równy !!!!. Dla czego tak się dzieje, że tzw. "NASZ" jest niewspółmiernie chroniony, a ten tzw. "ICH" jest karany niezwłocznie nawet na poszlakach !!!!!> <. Co jest nie tak z egzekwowanie Polskiego Prawa wg litery Prawa ??????.

avatar
~do "zero ..."
04.08.2022 22:31

Pytasz - "Co jest nie tak z egzekwowanie Polskiego Prawa wg litery Prawa ??????.". Odpowiadam - bo wg "nadzwyczajnej kasty" obowiązuje tylko "Prawo Neumana". I to by było na tyle.

avatar
~Do Gekona
05.08.2022 10:00

Ironizujesz, że amerykańska policja strzela za dużo i do każdego a w drugim zdaniu jesteś za strzelaniem do przestępców w trybie natychmiastowym. Puknij się w ten siwy ł.. bo inaczej sam możesz polec w nieoczekiwany sposób ? Życie jest wartością nadrzędną więc durniu nie ironizuj.

avatar
~Gekon
05.08.2022 19:57

Nie ironizowałem w żadnym przypadku!

avatar
~Tomasz
05.08.2022 10:35

Brawo. Takie coś trzeba eliminować ze społeczeństwa

avatar
~Tara
05.08.2022 11:16

Nawet to ,że pewnie był nacpany nie usprawiedliwia takich czynów .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl