TworzymyGłos Regionu

reklama

„FAŁSZYWY POLICJANT” zatrzymany przez wschowskich mundurowych

Czwartek, 23 września 2021 o 12:28, aktualizacja Czwartek, 23 września 2021 o 13:33, autor: 1
„FAŁSZYWY POLICJANT” zatrzymany przez wschowskich mundurowych

Wschowscy mundurowi zatrzymali 32 - letniego mieszkańca Wrocławia, który brał udział w oszustwie „na policjanta”. Dzięki dociekliwości i czujności zgłaszającego 81- letniego mieszkańca Wschowy udało się zapobiec przekazaniu dużej sumy pieniędzy oszustowi, który zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonych jako policjant realizujący zadania zlecone przez prokuratora. Jak się okazało mężczyzna miał już na koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu, za które poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Przy zatrzymanym 32 - latku policjanci znaleźli telefony, pieniądze i amfetaminę.

Wczoraj (22 września) tuż po godzinie 15.00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy, gdzie pod wskazanym adresem miał pojawić się fałszywy policjant. Nie zwlekając ani minuty dłużej skierował pod wskazany adres wschowskich policjantów. Mundurowi po wejściu do mieszkania zastali młodego, zamaskowanego mężczyznę, który czekał na pieniądze. 32-letni mieszkaniec Wrocławia zaskoczony był obecnością funkcjonariuszy.

W trakcie sprawdzeń wyszło na jaw, że mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Przy zatrzymanym 32-latku policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, pieniądze oraz woreczek z amfetaminą.

Wczorajsze zdarzenie, zasada ograniczonego zaufania oraz szybka relacja wschowskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie wyłudzacza i udaremnienie próby oszustwa metodą na policjanta.

Pamiętajmy, że policjant nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności policyjnych. Z pewnością w takich przypadkach będzie się kontaktował osobiście, a nie telefonicznie.

W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gekon
23.09.2021 23:11

Ciekawe jak się gość czuje w policyjnym areszcie? Trochę jak u siebie w pracy! Zniewolony pracą!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl