TworzymyGłos Regionu

reklama

Wojewoda Lubuski ogłasza konkurs: 30 tys. zł na działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

Czwartek, 25 maja 2023 o 09:04, autor: 1
Wojewoda Lubuski ogłasza konkurs: 30 tys. zł na działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

Wojewoda Lubuski ogłosił otwarty konkurs na dofinansowanie zadania publicznego, które ma na celu ochronę i promocję zdrowia wśród dzieci i młodzieży. Program skupia się na podejmowaniu działań profilaktycznych ukierunkowanych na zapobieganie agresji i samookaleczeniu w tej grupie wiekowej.

Ochrona psychiczna młodzieży w trudnych czasach

Działania realizowane w ramach tego grantu mają na celu zaoferowanie wsparcia psychicznego i pomocy w odnajdywaniu sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Program jest odpowiedzią na trudności, jakie napotykają młodzi ludzie w wyniku epidemii koronawirusa, która znacząco wpłynęła na ich życie.

Profilaktyka agresji i samookaleczenia

Głównym celem programu jest skupienie się na profilaktyce agresji i samookaleczenia. Dzięki odpowiednim działaniom edukacyjnym dzieci i młodzież ma mieć możliwość nauczenia się umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach kryzysowych. Przygotowane warsztaty i zajęcia mają mieć na celu rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych uczestników, co wpłynie pozytywnie na ich zdrowie psychiczne.

Adresaci programu

Program jest skierowany do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych. Ta grupa wiekowa została wybrana ze względu na perspektywę egzaminów, która niesie ze sobą większą presję i obawy o przyszłość. Uczniowie z tych klas są bardziej podatni na stres i trudności emocjonalne. Brak odpowiedniego wsparcia psychicznego może prowadzić do poważnych zaburzeń, takich jak depresja, myśli samobójcze czy samookaleczanie.

Wpływ epidemii na młodzież

Epidemia koronawirusa miała znaczący wpływ na młodzież. Długotrwałe zamknięcie szkół, nauka zdalna i ograniczenie kontaktów społecznych spowodowały wzrost trudności emocjonalnych u dzieci i młodzieży. Brak stabilności, izolacja społeczna i obawy o przyszłość wywołują stres i lęki. Wsparcie psychiczne jest niezwykle istotne dla ich zdrowia i dobrej kondycji psychicznej.

Termin składania ofert i szczegółowe informacje

Wypełnioną ofertę wraz z załącznikami należy złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego lub przesłać za pośrednictwem ePUAP lub pocztą tradycyjną  (liczy się data stempla pocztowego) w terminie do dnia 5 czerwca 2023 r.

Realizacja zadania winna nastąpić w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2023 r. Szczegółowe informacje związane z projektem można znaleźć TUTAJ.

Źródło: LUW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Rychły RUCH+
28.05.2023 09:30

Za niespełna pół roku kończy się ta totalna kadencja a oni nam - dzieciom KONKUR proponują - dziwne co ?. Czy to mo że ma być d. kampanii wyborczej - Starej / nowej ???.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl