TworzymyGłos Regionu

reklama

Więcej pieniędzy dla stowarzyszeń i klubów sportowych w Gminie Wschowa (VIDEO)

Środa, 26 października 2022 o 16:49, aktualizacja Środa, 26 października 2022 o 17:01, autor: 2
Więcej pieniędzy dla stowarzyszeń i klubów sportowych w Gminie Wschowa (VIDEO)

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podjął decyzję o zwiększeniu środków przeznaczonych na wsparcie działań stowarzyszeń i klubów sportowych. Wspólnie w dwóch programach będzie to kwota 450 000 zł.

Już na najbliższej sesji Rada Miejska we Wschowie rozpatrzy uchwałę o współpracy Gminy Wschowa z organizacjami pozarządowymi.

- Prace nad przygotowaniem programu trwały od czerwca tego roku, a przewodniczyła nim pełnomocnik burmistrza ds. stowarzyszeń pani Renata Chilarska. Odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami organizacji pozarządowych, którzy wnosili swoje uwagi i przedstawiali propozycje do współpracy. Cieszy mnie szczególnie fakt, że w trakcie tych spotkań pojawiły się organizacje, jakie do tej pory nie współpracowały z Gminą Wschowa – przedstawia Anna Wiśniewska, dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. – W toku prac burmistrz Konrad Antkowiak zdecydował zwiększyć się środki finansowe przeznaczone dla stowarzyszeń z poziomu 100 tys. złotych do 150 tysięcy złotych. Równie ważnym jest fakt, że rozszerzamy zakres współpracy, chociażby chcemy, aby to stowarzyszenia organizowały wydarzenia patriotyczne w gminie.

Bardzo ważną pracę w celu osiągnięcia porozumienia z organizacjami pozarządowymi wykonuje pełnomocnik burmistrza ds. organizacji pozarządowych Renata Chilarska.

- Moje kontakty z organizacjami nie zawężają się tylko do informacji publikowanych na stronach internetowych, ale niejednokrotnie spotkam się z prezesami, kontaktujemy się telefoniczne. Cieszę się, że w przyszłym roku Gmina Wschowa dysponować będzie większymi środkami. Chciałbym podziękować wszystkim stowarzyszeniom, również tym które nie korzystały ze środków finansowych gminy, za podejmowane w tym roku działania. Liczę, że dzięki zwiększonym kwotom więcej organizacji będzie mogło skorzystać ze wsparcia – mówi Renata Chilarska, pełnomocnik burmistrza ds. organizacji pozarządowych.

Od ubiegłego roku zmienił się sposób finansowania działalności klubów sportowych, które korzystają z dedykowanej uchwały i puli pieniędzy. Te środki także w przyszłym roku będą większe.

- Od nowego roku kluby sportowe mogą korzystać ze wsparcia w wysokości 300 tys. złotych. To wzrost o 100 tys. złotych względem tego roku i myślę, że to bardzo dobra wiadomość. Przypominam, że termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 30 listopada, tak by już w pierwszej połowie grudnia wnioski mogły zostać rozpatrzone, a kluby od początku nowego roku mogły korzystać ze wsparcia – informuje Artur Obuchowicz, pełnomocnik burmistrza ds. sportu.

Wartym uwagi jest fakt, że Gmina Wschowa wspiera organizacje także poprzez nieodpłatny wynajem hal sportowych czy udostępnienia budynku przy ul. Kopernika 7. Tylko w tym roku utrzymanie tego obiektu wyniosło ok. 250 tysięcy złotych, które w całości finansowane były ze środków Gminy Wschowa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Tomasz
26.10.2022 23:51

A stawy w parku 1000 lecia nadal zamulone

avatar
~Wędkarz
27.10.2022 13:56

Bo stawy nie pójdą głosować w wyborach :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl