TworzymyGłos Regionu

W większej liczbie miejsc się to dzieje

Poniedziałek, 23 maja 2016 o 17:06, aktualizacja Środa, 25 maja 2016 o 17:39, autor: 27 6364
W większej liczbie miejsc się to dzieje

Dariusz Przybylski (na zdj.) naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych przygotował na najbliższą sesję Rady Miejskiej we Wschowie sprawozdanie z działalności promocyjnej w 2015 roku (dokument w załączniku). Dowiadujemy się z tego dokumentu, że wszystkie działania bez wyjątku, wszystkie imprezy kulturalne, wszystkie działania gospodarcze, społeczne, wszyscy mieszkańcy ze Wschowy i przyjezdni, wszystko i wszyscy różnią się od tego, co było do tej pory. Teraz jest dużo lepiej, dużo taniej, dużo więcej, a jak już jest jakiś plan, to przekracza się jego realizację o 100 procent.

Co do treści dokumentu, jaki przygotował Dariusz Przybylski trudno mieć zastrzeżenia. Nie od dzisiaj wiadomo, że nowe władze od samego początku były pod każdym względem wyjątkowe. Najpierw pojawił się największy komitet wyborczy w historii powiatu, potem zaczęli sadzić kwiaty we Wschowie, których od wielu lat na tym terenie nie było. Jak ktoś do Wschowy przyjedzie, to jest to prawdziwa gwiazda (często światowego formatu), jak organizują festiwal, to od razu trafia do pierwszej dziesiątki polskich festiwali i chyba tylko przez skromność nie dodano, że również do pierwszej dwudziestki europejskich wydarzeń. Czasami - i to już jest majstersztyk - robią coś takiego, że w efekcie nie tylko jest taniej, lepiej i więcej, to jeszcze wszystko trwa dłużej, jest rozciągnięte w czasie i dzieje się ,,w większej liczbie miejsc". Dlatego trzeba z ręką na sercu przyznać, że takich dokonań, to nie ma nikt.

Dokument ten, jak każde strategiczne opracowanie posiada nie tylko zapis tego, czego do tej pory dokonano, ale również kreśli przed czytelnikiem przyszłość. Przyszłość też będzie nie byle jaka. Jeżeli dzisiaj jest już lepiej, taniej i więcej, a realizację planów przekracza się o 100 procent, to ,,te działania, które się rozpoczęły będą wprowadzane coraz mocniej (...)". Można więc z pełną odpowiedzialnością napisać, że jest moc, a będzie moc(niej). Że o tej mocy już sam naczelnik nie napisał, tylko ja to sam z siebie napisałem, to zrzucam tę okoliczność na wrodzoną skromność Dariusza Przybylskiego, autora.

Czytając ten dokument odnosi się wrażenie, że czegoś takiego jeszcze nikt z mieszkańców tego miasta nie stworzył. Mało tego, Rada Miejska, która zapewne większością głosów przyjmie to sprawozdanie, również w swojej historii nie miała takiej okazji. Powiem więcej, lokalne media, takie jak na przykład nie przymierzając Zw.pl także będzie świadkiem tego wydarzenia i chociaż w dokumencie Dariusz Przybylski przebąkuje, że nie wszystkie media wszystko zrozumieć potrafią, co się dzieje i w ogóle, to zapewniam, że akurat doniosłości tego dokumentu nikt nie pominie. A jak jeszcze się to wydrukuje i każdemu kto przyjdzie na Królewski Festiwal Muzyki i Burning Sun Festiwal wręczy i każdego z osobna zachęci do lektury, to prawda tego dokumentu pójdzie w świat. I tego Dariuszowi Przybylskiemu życzę, żeby zawsze pisał dokumenty i sprawozdania, które mogą być inspiracją dla wszystkich, którzy chcą, żeby było taniej, lepiej, więcej i ,,w większej liczbie miejsc".

Rafał Klan

Pobierz załączony plik: Sprawozdanie_Promocja__2015.pdf

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

avatar

avatar
~Wschowianka
23.05.2016 17:24

Tekst sprawozdania promocji jest na str, gminy ijest obrzydliwy bez konkretów i z wielkim EGO tworcy wszystko lepiej taniej dłuzej wszerz i wzdluz ale takiego panegiryku nie umial stworzyc nawet kichcicki i za pracownika promocji stworzyl pobozny sluzacy do mszy Przybylski

avatar
~xyz
23.05.2016 17:27

Brawo! Ech, gdyby to miasto miało więcej takich specjalistów jak p. Dariusz i Przemek Kuchcicki:)

avatar
~Autor
23.05.2016 17:34

Przedsięwzięcie promowało Wschowę w najważniejszych amerykańskich czasopismach muzycznych zapowiadających duże wydarzenia muzyczne na świecie - wysokie loty pana Naczelnika sugerują nam, że jest jeszcze towar w mieście. Nie wierzę, że ktoś na trzeźwo mógł taki dokument napisać. Po prostu nie wierzę.

avatar
~Autor
23.05.2016 18:20

cyt: "Do tego celu znakomicie wykorzystano i zaadoptowano tor motocrossowy w Kaczych Dołach." Adoptować to można dziecko a nie tor motocrossowy Panie naczelniku :)))) - chociaż w wdzisiejszych czasach ludzie mają różne upodobania.

avatar
~anonim
23.05.2016 18:26

No proszę drugi pisarz co pisze " Ku pokrzepieniu serc " ale ten nasz z Głogowa nie umie pisać swoimi słowami lecz wyręcza się techniką komputerową " kopiuj wklej " . I to jest na tyle dobrych wiadomości reszta to jest pobożne życzenia jak to powinno być . Niestety panie Przybylski co jest dobre musi kosztować swoje a pan proponujesz gruszki na wierzbie . Pan doskonale wiesz że tanie mięso to psy jedzą . Bez pieniędzy to jedynie możesz się podrapać po tej łysej głowie i żadne plany i koncepcje na nic się nie zdadzą . Przewaliliście parę milionów w odszkodowania , kary i co tam jeszcze i po ptakach będziecie dalej snuć wielkie wizje przed mieszkańcami do końca swojego urzędowania . Ale czy wam jeszcze ktoś uwierzy w te bzdurne zapowiedzi i plany . Chyba tylko naiwny i nie doinformowany . Chcesz być pan uczciwym to napisz pan swoimi słowami to sprawozdanie i uwzględnij pan stan kasy miejskiej wtedy pan zobaczysz na co nas stać naprawdę .

avatar
~Autor
23.05.2016 18:29

Sprawozdanie w którym nie pada ani jedna liczba, ani jedno porównanie natomiast cały czas jest opis jak było źle a jak teraz jest dobrze... Po prostu staliśmy wtedy nad krawędziom przepaści, ale dzięki autorowi opracowania uczyniliśmy wielki krok naprzód.

avatar
~prawnik
23.05.2016 18:32

Wschowa i tak jest już dostatecznie promowana w kronikach kryminalnych i znana z sądów w Nowej Soli z przegranych wszystkich procesów . Mamy dosyć takich reklam .

avatar
~jo
23.05.2016 18:37

No to się uśmiałam. Kwiaty, kosze z wikliny, anioły na Boże Narodzenie były za Grabki, tak posadzono więcej kwiatków lecz nie podlewane wyglądają niestety marnie. Za to wycięto piękne drzewa. Dni Wschowy, Jarmark niczym się nie różni, ba tylko o imprezach mówiło kiedyś Radio Zachód i popisywała lubuska. Państwo promują się Elce, a akurat z Leszna tłumów nie będzie, bo mają lepsze dni miasta i targi śniadaniowe, ba ostatni nawet teatr. Zresztą jarmark nie był nawet promowany lokalnie, a co tam z wyjazdem poza powiat. Zdjęcia z CKiR są żenujące i czas zainwestować w lepszy aparat. Panowie z Domu Kultury w za małych koszulkach Burning Sun Festiwal wyglądali zabawnie. Mam nadzieję, że sprzedaż biletów idzie jak świeże bułeczki, bo szkoda będzie torebek, koszulek i innych " fajnych" gadżetów jeśli frekwencja będzie taka jak w zeszłym roku ( przypominam impreza bez biletów). Pan Dyrektor sam jeszcze nie wymyślił imprezy, która byłaby czymś innym, nowym, niż to co robił w Sławie. Tylko, że tam wszystko jest darmo, a u nas będzie biletowane. Promocja Burning Sun póki co jest nijaka, praktycznie jej nie ma. Szkoda bo festiwal był przygotowany dobrze i nawet miejsce się obroniło. O przepraszam zapomniałam o tej pierwszej dziesiątce w kraju na najlepszy festiwal, promocje w Stanach itd. rozumiem, że dane są z gazety Wschowa.pl. Pan Dariusz się chwali, w końcu jeśli nikt tego nie robi, to chociaż sam się doceni. Fakty mówią same za siebie szaleństwa nie ma i nie będzie, ponieważ łatwo obiecywać złote góry w wyborach , a potem w pracy zjeść swój własny ogon. Ostatecznie Pan Dariusz zawsze może zwalić na Grabkę, o i na zw.pl

avatar
~Autor
23.05.2016 18:45

Tak się zastanawiam czy pan jest bajkopisarz czy urzędnik ratusza . Gdzie są wyliczenia , gdzie przeprowadzone kalkulacje , gdzie wreszcie podana suma na te pańskie przechwałki . Zdziwił bym się żeby radni przyjęli to jako dokument . To są pobożne życzenia oderwane od rzeczywistości i stanu kasy miejskiej . A jak nie wiesz pan jak to się robi to zapytaj pan tych parę drzwi dalej w ratuszu co składają podanie o pożyczkę , oni panu powiedzą jak to się robi i dlaczego to tak długo trwa .

avatar
~Aurora
23.05.2016 18:46

Po pierwsze dla pracowników CKiR należy zamówić większe koszulki na Burning Sun lub poprosić trenerkę o ćwiczenia dla chłopaków. Po drugie ma nadzieje, że przygotowane na festiwal " zabawki" będzie miał kto kupić, bo bileciki trochę kosztują. Może Pan Dariusz zamiast się chwalić wskoczy w koszulkę i zacznie promować festiwal bo w zasadzie promocja tego wydarzenia nie istnieje, a kosztować to cacko będzie. Umówmy się, że od czasu zmiany władzy promocja nie istnie w ogóle i nawet top ten w rankingu festiwali ( ranking robiła chyba gazetka Wschowa.pl) czy promocja w Stanach nie pomaga. A takie cacuszka obiecali w wyborach. Podpowiadam n Panu Dariuszowi, odpowiedź na powyższe zarzuty : wszystko wina Grabki i zw.pl

avatar
~ppp
23.05.2016 18:55

Dostrzeżono choć jeszcze w nie wystarczającym stopniu mistrza świata w trójboju siłowym Macieja Wierzbickiego ....jakiego Macieja, Wierzbicki od urodzenia to Krzysztof to dowód na kolejne kłamstwo

avatar
~ppp
23.05.2016 18:59

... a przegranie sprawy w sądach... to dopiero promocja.... niech pan poda liczbę przegranych spraw!

avatar
~Autor
23.05.2016 19:11

Najlepsza promocja to była z pierdółkami http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/te-pierdolki-to-zadna-korupcja,170440.html Warty setki tysięcy złotych czas antenowy :) !

avatar
~jola
23.05.2016 19:59

Słyszałam że jest wydana Kronika Wschowy dlaczego Wschowa nie promuje tej publikacji wszędzie cisza proszę powiedzieć o co chodzi ?

avatar
~fanka
23.05.2016 22:08

Sprawozdanie za 2015 wykonane przez podpisanego jest płytkie , nie oddające rzeczywistego stanu rzeczy. Bardzo znane powiedzenie , że sukces ma wielu ojców dotyczy ubiegłorocznego festiwalu muzyki rege . Wiem jedno na 200 % , że gdyby nie jeden człowiek absolutnie zaangażowany w przygotowania w/w imprezy , na pewno dzisiaj nie mówilibyśmy o jakimkolwiek sukcesie . W sprawozdaniu "po łebkach" mówi się o wschowskim sporcie , od tak od niechcenia , a przecież nie tylko te dyscypliny królują w naszej gminie . Jest ich znacznie więcej i zawodnicy nie wspomniani nawet, są znani i szanowani w całej Polsce . Pozostaje jeszcze wiele do odrobienia .

avatar
~Kamil
23.05.2016 23:01

Co to za sprawozdanie, w którym nie ma żadnych konkretów, jest tylko lanie wody? Prawda jest taka, że pod żadnym względem nie jest lepiej niż za Grabki. Ale oczywiście to wina "Grabki" :). A najlepsze jest to, że są ludzie którzy wierzą w te bajki naszej "władzy"...

avatar
~anonim
24.05.2016 09:54

Zastanawiam się co oni robią w tym urzędzie . Przecież takie coś jak stworzył ten wybitny pisarz wschowski można ze średnim polotem pisarskim napisać w parę godzin .

avatar
~Poparzony władzą
24.05.2016 10:51

Co to jest? Przecież takiego lania wody dawno nie widziałem. Pan przybylski napisał sobie referat okolicznościowy na temat nieróbstwa w urzędzie. To się nie nadaje nawet do prasy satyrycznej. Dla mnie to cynizm cynizm i jeszcze raz cynizm. Śmieją się nam w twarz takimi właśnie potokami słów. Mają nas za idiotów. Dlatego idźmy na to referendum. Ja nie zasłuzyłem sobie na to aby traktowano mnie jak idiotę!

avatar
~przeczytałem te wypociny
24.05.2016 11:11

W sprawozdaniu pana Przybylskiego są błędy merytoryczne: Kacze Doły zostały zaadaptowane, anie zaadoptowane na potrzeby imprezy, a mistrz świata Wierzbicki ma na imię Krzysztof, a nie Maciej.

avatar
~Anonim
24.05.2016 14:50

Was wszystkich należy cofnąć do szkoły podstawowej . Widzę pański styl zarządzania do stylu tej ze S.K . Pana jak i tą ze S.K trudno zrozumieć o co tak naprawdę chodzi . Dużo krzyczy a tak naprawdę za cholerę nie mogę zrozumieć co ona ma na myśli . Ten stan rzeczy to jest stan chorobowy i nosi nazwę brak komunikatywności ze społeczeństwem .Wynika on bowiem z braku wykształcenia i ogłady . A to bardzo zła cecha ludzka .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl