TworzymyGłos Regionu

W pożarze stracili dom.

Burmistrz Antkowiak spotkał się z rodziną z Łęgonia

Poniedziałek, 20 grudnia 2021 o 13:48, autor: 2 2465
W pożarze stracili dom.

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, wspólnie z Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wschowie Moniką Domeracką odwiedził rodzinę z Łęgonia, której na początku grudnia br. spłonął dom. 

- Wręczyliśmy przygotowane przez pracowników OPS najpotrzebniejsze aktualnie artykuły gospodarcze oraz specjalny zasiłek celowy, będący środkami przeznaczonymi wyłącznie na remont dachu - relacjonuje burmistrz Antkowiak. - Dziękuję wszystkim dobrym ludziom, którzy włączyli się w pomoc tej rodzinie, zachęcam do wsparcia zorganizowanej zbiórki.

LINK DO ZBIÓRKI

Przypomnijmy, że w nocy z 2 na 3 grudnia w Łęgoniu spłonęło poddasze budynku zamieszkałego przez ojca i syna. Dom nie nadaje się do użytku. Wystartowała zbiórka mająca na celu pomoc pogorzelcom, którzy stracili część dorobku swojego życia.

Pożar w Łęgoniu wybuchł około godz. 3:00. W akcji gaśniczej udział brało siedem zastępów straży pożarnej. Strażacy zakończyli akcję dopiero po 5 godzinach. Dom został wyłączony z użytku przez inspektora nadzoru budowlanego. Gmina Wschowa zapewniła pogorzelcom lokal zastępczy.

- Nie brakuje rąk chętnych do pomocy, brakuje nam pieniędzy na zakup materiałów niezbędnych do odbudowy domu - czytamy w opisie zbiórki. - Sami nie damy rady, prosimy o wsparcie.

Pan Błażej ratując się z płonącego domu wyskoczył przez okno łamiąc sobie nogę. Sytuacja ojca i syna jest trudna, dlatego w pomoc rodzinie zaangażowali się znajomi. Więcej o akcji Pani Jolanty Domagały - TUTAJ.

Źródło/foto: Konradantkowiakoficjalnie, OSP Siedlnica, OSP Siedlnica, OSP Osowa Sień, Jolanta Domagała

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~ewa
20.12.2021 23:34

Moze się przyda poszkodowanym :mam do oddania kuchenkę elektryczna z płyta gazową 4 palnikowa i pochłaniacz na wkład węglowy kolor inox do zabudowy w b.dobrym stanie

avatar
~ewa
22.12.2021 00:44

Informacja o sprzęcie do kuchni już nie aktualna dziękuję

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl