TworzymyGłos Regionu

reklama

VI Wschowski Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych (ZAPOWIEDŹ)

Poniedziałek, 09 maja 2022 o 01:27, aktualizacja Poniedziałek, 09 maja 2022 o 09:29, autor: 0
VI Wschowski Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych (ZAPOWIEDŹ)

W najbliższy czwartek (12 maja) ulicami Wschowy przejdzie Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych. To już szósta edycja wydarzenia, którego orgnizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Nasz Ośrodek".

Tegoroczny tytuł marszu brzmi "Wszystkie dzieci nasze są" i nawiązuje do wspierania rozwoju każdego dziecka. Celem wydarzenia jest zebranie artykułów plastycznych dla dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie Powiatu Wschowskiego.

- Chcemy w ten sposób przyczynić się do zapewnienia im aktywnego i atrakcyjnego pobytu w świetlicy integracyjnej oraz ciekawego spędzenia czasu wolnego dzieciom w rodzinach objętych opieką Banku Spółdzielczego we Wschowie - tłumaczy pani Renata Rokicka ze Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek". 

W programie:

10.15-10.30 Zbiórka uczestników marszu przy Powiatowym Centrum Rehabilitacji (ul. T. Kościuszki 25)

10.30-11.00 Przemarsz ulicami miasta (trasa: ul. T. Kościuszki - ul. Niepodległości - ul. Westerplatte - ul. Powstańców Wielkopolskich - Rynek przed ratuszem).

11.00-12.30 Uroczystość na Rynku

Dodatkowo:

  • wypuszczanie balonów
  • zabawa integracyjna z animatorką - panią Idą Ochocką
  • występ mażoretek i grupy tanecznej SOSW "Wiercipięty"
  • darmowy poczęstunek dla każdego dziecka
  • wykonanie graffiti "Wszystkie dzieci nasze są"

Podczas marszu będą zbierane kreatywne artykuły plastyczne - plastelina, ciastolina, druciki kreatywne, arkusze filcowe, piankowe, kolorowanki itp. Dary zostaną przekazane dzieciom z Ukrainy, podopiecznym świetlicy integracyjnej i Banku Spółdzielczego we Wschowie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl