TworzymyGłos Regionu

reklama

Tak wyglądały tegoroczne spotkania opłatkowe (FOTO)

Środa, 21 grudnia 2022 o 11:54, aktualizacja Środa, 21 grudnia 2022 o 14:12, autor: 0
Tak wyglądały tegoroczne spotkania opłatkowe (FOTO)

W okresie bożonarodzeniowym organizowanych jest wiele spotkań opłatkowych instytucji, stowarzyszeń, czy klubów sportowych, które służą nie tylko integracji, ale również wymianie życzeń i podziękowań za wspólną pracę. Nie inaczej było w tym roku.

W uroczystości organizowanej przez członków Klubu Seniora we Wschowy uczestniczył burmistrz Konrad Antkowiak:

Spotykamy się często, dlatego cieszę się, że mogłem złożyć Państwu życzenia i połamać się opłatkiem. Dziękuję za każde dobre słowo i mam nadzieję, że spełni się, chociażby połowa z życzeń.


Tradycję wigilii klasowych kontynuują uczniowie okolicznych szkół. Tak wyglądała wigilia klasowa 6a w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie.

Swoją działalność w 2022 r. podsumował Związek Strzelecki "Strzelec" OSW JS 4047 Wschowa. Przy wigilijnym stole strzelcy podzielili się również opłatkiem.

Przy wigilijnym stole w restauracji Wschowianka zasiedli wspólnie seniorzy, seniorki, kadeci WSTK wraz z Prezesem i Vice Prezesem, Zarządem, trenerami i zaproszonymi gośćmi w osobach Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka oraz Radnego Rady Powiatu Krzysztofa Klibera.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski odwiedził również przedszkolaków. W Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbyło się V przedszkolne spotkanie „Tradycje Bożego Narodzenia”, w którym wzięli udział reprezentanci wschowskich następujących przedszkoli.

Spotkania opłatkowe odbywały się również na wsiach. W Olbrachcicach odbyło się trzecie spotkanie w ramach programu Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki. Tak wydarzenie relacjonują organizatorzy:

- Zaczęliśmy od życzeń świątecznych złożonych przez ks. proboszcza Dominika Kamińskiego i przełamania się opłatkiem. Był wspólny posiłek, wspólne zdjęcie i wspólne śpiewanie kolęd. W spotkaniu wzięły udział Jolanta Awsiukiewicz- fizykoterapeutka z pogadanką na temat zdrowego stylu życia i propozycją poprowadzenia zajęć ruchowych i Marta Szeroka- pełnomocnik burmistrza MiG Wschowa ds. seniorów z wnioskami o wydanie karty seniora.


Na kilka dni przed świętami odbyło się również spotkanie opłatkowe seniorów z Dziennego Domu „Senior+” we Wschowie. 

- Miło było także spotkać prócz uczestników zajęć Domu Dziennego Senior +, również członków Centrum Integracji Społecznej oraz przedstawicieli innych grup senioralnych - relacjonuje burmistrz Konrad Antkowiak. Spotkanie rozpoczął przepiękny wstęp przedszkolaków z Przedszkola nr 5, dzieciaki zaangażowały wszystkich w śpiew kolęd.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak, SP 2 we Wschowie, Związek Strzelecki Strzelec Wschowa, KGW Olbrachcice, Starostwo Powiatowe we Wschowie, WSTK Wschowa.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl