TworzymyGłos Regionu

reklama

Szkoła w Szlichtyngowej z własnym kinem. Fotele trafiły tam z głogowskiego „Jubilata”

Czwartek, 08 lutego 2024 o 13:03, autor: 1
Szkoła w Szlichtyngowej z własnym kinem. Fotele trafiły tam z głogowskiego „Jubilata”

W Szlichtyngowej, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dnia 6 lutego otwarto tam Kino Szkolne, urządzoną na piętrze budynku B. Inicjatywa ta nie tylko wzbogaca ofertę edukacyjną placówki, ale i kontynuuje lokalną tradycję kinematografii.

Prawie jak prawdziwym kinie

Sala kinowa imponuje zarówno wyposażeniem, jak i atmosferą. Wygodne, prawdziwe fotele kinowe, które znalazły nowe życie po zamknięciu kina „Jubilat” w Głogowie, ekran kinowy i kotary wygłuszające tworzą prawdziwie filmowy klimat. Nie bez znaczenia jest tu współpraca szkoły z samorządem miasta Głogów, dzięki której udało się przenieść elementy historycznego kina do nowego obiektu.

Uroczyste otwarcie w obecności władz

Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło słów uznania i podziękowań. Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus oraz Wiceprezydent Głogowa Piotr Poznański wyrazili uznanie dla całej społeczności szkolnej za kreatywność i zaangażowanie w realizację projektu. Przedstawiciele UMiG Szlichtyngowa podkreślili również wkład osób dobrej woli, które wsparły inicjatywę, dodając: „Gratulujemy całej społeczności szkolnej tej wspaniałej inicjatywy. Gratulujemy kreatywności, pomysłowości i zaangażowania w realizacji zamierzonego celu.”

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~mieszkaniec
09.02.2024 13:28

Utylizacja kosztuje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl