TworzymyGłos Regionu

reklama

Studenci z „Erasmusa” przyjechali do I LO. „W wydarzeniu uczestniczyło 160 uczniów”

Czwartek, 16 listopada 2023 o 10:21, aktualizacja Piątek, 17 listopada 2023 o 15:24, autor: 0
Studenci z „Erasmusa” przyjechali do I LO. „W wydarzeniu uczestniczyło 160 uczniów”

W ramach projektu Erasmus +, I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie gościło grupę 50 studentów z różnych krajów świata. Wśród nich znaleźli się studenci z Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Algierii, Gruzji, Chin, Grecji, Gambii i Rumunii.

Połączenie edukacji i kultury

Inicjatorem spotkania był absolwent szkoły, Mikołaj Misiorny, który nawiązał współpracę między Dyrektor I LO Agatą Karolczyk-Kozyrą a Profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego Markiem Smolukiem. Podczas wizyty, studenci mieli okazję poprowadzić zajęcia dla uczniów klas maturalnych i dwujęzycznych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Zwiedzanie i spotkania

Grupa odwiedziła także lokalne atrakcje, takie jak Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie oraz Klasztor oo. Franciszkanów. Spotkanie ze Starostą Wschowskim Andrzejem Bielawskim, było okazją do poznania zasad funkcjonowania polskiej administracji, szczególnie w zakresie samorządu powiatowego.

Wrażenia i podziękowania

"W wydarzeniu uczestniczyło 160 uczniów Liceum z klas maturalnych, dwujęzycznych I językowych. Najwięcej emocji wzbudziły rozmowy ze studentami z innych krajów. To była wspaniała i praktyczna lekcja języka angielskiego," powiedziała dyrektor szkoły, Agata Karolczyk-Kozyra. Wyraziła również podziękowania dla Piekarni i Cukierni Gierczak za słodki poczęstunek oraz Państwu Ratajczakom za upominki dla gości.

Czytaj również: I LO we Wschowie rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim i Stena Recycling

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl