TworzymyGłos Regionu

reklama

I LO we Wschowie rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim i Stena Recycling

Czwartek, 15 czerwca 2023 o 13:14, aktualizacja Czwartek, 15 czerwca 2023 o 13:39, autor: 5
I LO we Wschowie rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim i Stena Recycling

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie rozpoczęło dwie znaczące współprace, które mają na celu wzbogacenie środowiska naukowego i edukacyjnego szkoły. Dzięki tym inicjatywom uczniowie zyskają nowe możliwości rozwoju i poszerzenia swoich zainteresowań. Współprace te obejmują umowy patronackie z firmą Stena Recycling oraz Uniwersytetem Zielonogórskim.

Współpraca ze Stena Recycling

Jedną z  inicjatyw jest umowa patronacka między I LO we Wschowie a renomowaną firmą Stena Recycling. Ta umowa obejmuje patronat nad klasą o profilu biologiczno-chemicznym, którego celem jest podniesienie jakości nauczania i efektywności procesu edukacyjnego. Firma Stena Recycling, reprezentowana przez dyrektora biznesu elektroniki, Krzysztofa Niedzielskiego, wcześniej już wspierała szkołę m.in. poprzez ufundowanie wyposażenia pracowni chemicznej oraz zakup nowoczesnych laptopów.

Dzięki porozumieniu ze Stena Recycling, uczniowie klasy o profilu biologiczno-chemicznym będą mieli możliwość uczestniczenia w praktykach oraz zdobywania ponadprogramowej wiedzy. Jednodniowe praktyki w każdym półroczu, organizowane w siedzibie firmy, umożliwią praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i rozwinięcie umiejętności.

"Stena Recycling od lat angażuje się we wsparcie naszej szkoły, a współpraca z lokalnymi instytucjami jest dla nas niezwykle istotna. Umowa patronacka pozwoli nam dalej podnosić jakość nauczania i rozwijać pasje i zainteresowania młodzieży" - mówi dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra.

Współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim

Kolejnym wartościowym partnerem I LO we Wschowie jest Uniwersytet Zielonogórski, który objął patronat naukowo-dydaktyczny nad całym liceum. Porozumienie o współpracy zostało podpisane podczas spotkania w siedzibie Uniwersytetu, z udziałem Prorektor ds. Współpracy z Gospodarką, Marii Mrówczyńskiej, oraz dyrektor szkoły, Agaty Karolczyk-Kozyry.

Dzięki patronatowi Uniwersytetu Zielonogórskiego, uczniowie I LO we Wschowie będą mieli dostęp do szeregu ciekawych inicjatyw naukowych. Planowane są warsztaty, wykłady oraz zajęcia otwarte, które pozwolą na zdobycie wiedzy z różnych dziedzin oraz rozwijanie pasji uczniów. Podczas wizyty dyrektor szkoły i wicedyrektor miały okazję zwiedzić Instytut Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu oraz omówić planowane wspólne działania na przyszły rok szkolny.

Dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra podkreśla, że współpraca z Uniwersytetem Zielonogórskim stanowi ważny krok w kierunku rozwoju środowiska naukowego w I LO we Wschowie. Spotkanie z wykładowcami i zwiedzanie uczelnianej pracowni były owocne i budują nadzieję na owocną współpracę.

Źródło/foto: I LO Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~obywatelska Wschowa
15.06.2023 13:53

Super sprawa. Rysuje się nowa ścieżka kariery, . Wschowskie LO, potem politologia albo polityka regionalna na Uniwersytecie Zielonogurskim i zwieńczenie; praca w Stenie w tych odblaskowych strojach.

avatar
~PARAWAN***
15.06.2023 16:13

Pytanie; - ilu z dotychczasowych absolwentów LO skorzystało ze studiów na Uniwerku Zielonogórskim ??.> Jaki ma sens taka papierkowa - medialna współpraca szkoły średniej z uczelnią wyższą JAK TO UCZEŃ, tak de facto sam decyduje o wyborze swojej uczelni i swojej przyszłości ???. Czy czasami takie ustawianie się kierownictwa szkoły średniej z kierownictwem uczelni wyższej nie jest USTAWIANIE i TO NA SIŁĘ kierunku wyboru przyszłych maturzystów ???. Tak więc zasadnym jest pytanie ; ilu absolwentów w przeszłości skorzystało z tej Zielonogórskie uczelni ???. Czy jest sens taki "parawan" ???.

avatar
~do powyżej
15.06.2023 16:11

Marzy Ci się. Zapamiętaj młody raz na jutro. Jak wygra "drużyna Tuska", to co najwyżej będziesz mógł pojechać na szparagi do "Niemca" lub na wycinkę tajgi do "Ruska".

avatar
~DO ( do powyżej)
15.06.2023 20:31

Po twoim tekście widać, że ty już jesteś z rodzina w Niemczech na szparagach, na zrywaniu truskawek, a jesienią pojedziesz na zrywanie jabłek i innych owoców --- bo tak się przez te ostatnie 40 lat setki Polaków dorobiła na nowy samochód, na mieszkanie czy nawet zakup domu !!!!. Do dzisiaj jeżdżą setki Polaków do Niemiec na roboty i żadna polityka twojej zgniłej hejterskiej propagandy tego nie zatrzyma !!!!. Czyli jak przez te ostatnie osiem lat pisowskich rządów setki Polaków jeździło i nadal jeździ do Niemiec na roboty by przeżyć politykę TOTALNEJ DROŻYZNY i UBUSTWA to znaczy - idąc tokiem twojego skostniałego myślenia - TO TO JEST " drużyna Kaczyńskiego" ?????. Kim kolwiek jesteś pisząc te hejterskie wypociny zapewne jesteś tym co to pierwszy jechał na roboty do tych Niemiec !!!!!! W myśl powiedzenia .... " złodziej pierwszy krzyczy łapać złodzieja " !!!!!. Jak widać przekaz dnia z Nowogrodzkiej ci nie wyszedł hejterku !!!!!!.

avatar
~@ <> do powyżej
15.06.2023 20:39

""""Marzy ci się"""""" ?. Tak piszesz jakbyś był już po takich marzeniach i teraz siedzisz skostniały z petem w domu i bawisz się w takiego " piszącego menela " o czym świadczy twoje menelskie słownictwo!!!. Tak się składa, że w naszym kraju jest setki dobrych uczelni i prawem indywidualnym jest gdzie kto pójdzie i jaką sobie uczelnie wybierze - czy pojmujesz wolność takiego wybory ?. I Nie zabieraj głosu jak masz tak niski zasób słów w komentowaniu czegoś czego totalnie nie znasz !!!!!. Radze ci wracaj na roboty do Niemiec bo tam twoje miejsce - pamiętaj tylko abyś zabrał swoich co tak myślą jak ty !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl