TworzymyGłos Regionu

reklama

Staszic: Warsztaty gastronomiczne slow food [ZDJĘCIA]

Czwartek, 01 lipca 2021 o 10:13, aktualizacja Czwartek, 01 lipca 2021 o 10:16, autor: 0
Staszic: Warsztaty gastronomiczne slow food [ZDJĘCIA]

Po długiej pandemicznej przerwie uczniowie I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie wzięli udział w „Warsztatach Gastronomicznych Slow Food” oraz szkoleniu poświęconemu „Podstawom systemów jakości w przemyśle spożywczym” organizowanych przez Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego w Kalsku.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Powiecie Wschowskim.

Przed przystąpieniem do warsztatów uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących: ”Żywienia człowieka – zapotrzebowaniu na składniki odżywcze” oraz „Systemów jakości w przemyśle spożywczym” prowadzonym przez dr Justynę Korycką – Korwek.

Kolejnym etapem były warsztaty praktyczne z organizacji miejsc pracy i utrzymania higieny a także przygotowanie dań zgodnie z filozofią Slow Food. Uczniowie przygotowali kotleciki z kurczaka i warzyw, pieczone warzywa z humusem, risotto dyniowe z kurczakiem, deser Tiramisu, sałatkę z kaszą bulgur i pieczoną dynią oraz przepyszne smoothie owocowo-warzywne.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl