TworzymyGłos Regionu

reklama

„Staszic” otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów

Piątek, 21 kwietnia 2023 o 14:00, aktualizacja Piątek, 21 kwietnia 2023 o 14:08, autor: 0
„Staszic” otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów

W dniu 20 kwietnia 2023 r. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie otworzył swoje drzwi dla tegorocznych ósmoklasistów oraz ich Rodziców. Było to wyjątkowe wydarzenie, które umożliwiło przyszłym uczniom zapoznanie się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny. Jednak nie tylko to było atrakcją spotkania.

I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Staszic to szkoła, która od lat kształci młodzież w trzech typach szkół: liceum, technikum i szkole branżowej. Placówka ta przygotowuje swoich uczniów zarówno do studiowania, jak i do podjęcia pracy zawodowej. Wszystkie kierunki oferowane przez szkołę są zoptymalizowane pod kątem wymagań rynku pracy, a jednocześnie zapewniają solidną i wszechstronną edukację.

Atrakcje dla uczestników Drzwi Otwartych

„Staszic” przygotował wiele atrakcji, które miały na celu przyciągnięcie uwagi przyszłych uczniów. Jedną z nich była możliwość skorzystania ze sprzętu wirtualnej strzelnicy. Ta atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a młodzież miała okazję przetestować swoje umiejętności strzeleckie. Co więcej, niedługo taka strzelnica powstanie w naszej szkole dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu "Strzelnica w powiecie 2023".

Klasy gastronomiczne przygotowały pyszne przekąski, które można było degustować w czasie spotkania. Ponadto wszyscy chętni mogli obejrzeć prezentacje ofert edukacyjnych na poszczególnych kierunkach i uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji.

Podziękowania dla zaproszonych gości

I ZS dziękuje zaproszonym Gościom i Pracodawcom ze Wschowy: Firmie Jedność Sp. z o.o., Bankowi Spółdzielczemu, Firmie Marmorin Sp. z o.o., Restauracji Wschowianka, a także Firmie VMI Poland z Leszna. Dziękujemy także Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie za ich obecność i wsparcie.

Źródło/foto: I ZS Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl