TworzymyGłos Regionu

Sława: Przychodziła chora do pracy.

Doprowadzono ją do prokuratury!

Czwartek, 14 października 2021 o 12:33, aktualizacja Czwartek, 14 października 2021 o 12:46, autor: 8 4272
Sława: Przychodziła chora do pracy.

Wczoraj (13 października) doszło do zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury kierowniczki jednego z referatów sławskiego Urzędu Miejskiego, której przedstawiono zarzuty z art. 165 par. 1 pkt 1 KK.

W maju br. Prokuratura Rejonowa we Wschowie otrzymała anonimowe zgłoszenie, z treści którego wynikało, iż jedna z urzędniczek przychodzi do pracy mimo objawów COVID-19. 

- Informacje zostały zweryfikowane i potwierdzone, przesłuchano wielu świadków, w tym współpracowników urzędniczki, zabezpieczono dokumenty i po kilku miesiącach śledztwo zakończono - sprawę, w rozmowie z Radiem Elka, skomentował prokurator rejonowy we Wschowie Artur Dryjas -Sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiczne chorobą zakaźną COVID-19. Wiedziała, że jest chora i miała objawy zakażenia, a mimo to nie poddała się obowiązkowej kwarantannie, a stawiła w pracy.

Urzędniczka uniknęła aresztu, ponieważ zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Kobiecie przedstawiono zarzuty, sprawa trafi do sądu. 

Informacja opublikowana przez Urząd Miejski w Sławie:

W związku z zaistniałą wczoraj sytuacją w Urzędzie Miejskim w Sławie informujemy, że na podstawie anonimu prowadzone jest postępowanie prokuratorskie dot. art. 165 § 1 pkt 1 Kodeksu Karnego, który stanowi:

„Art. 165. Sprowadzenie stanów powszechnie niebezpiecznych dla życia lub zdrowia

  • 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:

1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej.”

Powyższe dotyczy zachorowania pracownicy tut. Urzędu na COVID -19 w ramach III fali w marcu 2021 r.

Źródło: elka.pl, Gmina Sława, slawa.pl

 

Przeczytaj również: Raport zakażeń w powiecie wschowskim.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~x
14.10.2021 13:28

Co za chore czasy nastały. A co będzie dalej? W jakim kierunku idziemy? Jeden na drugiego donosi i to jeszcze o takie coś. Tfu! Więcej prania mózgu przez telewizje!

avatar
~Wstyd
14.10.2021 17:49

Chory kraj w którym sądy zajmują się takimi sprawami....wstyd mi za ciebie Polsko.

avatar
~ROMAN
14.10.2021 21:13

Wreszcie biorą sie w tym UM za emerytów ,którzy już dawno powinni być na emeryturze i nie zajmować miejsca młodszemu pokoleniu .Ciekawe jak teraz odniosą się do tego faktu władze urzędu ,czy zatuszują całą sprawę czy zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje .

avatar
~do Romana
15.10.2021 18:10

No popatrz, a we Wschowie własnie odesłali jedną osobę na emeryturę a w zamian...przyjmują emerytkę ze Szlichtyngowej...taka ciekawostka...

avatar
~Wschowianin
15.10.2021 13:22

Jestem sceptykiem co do covid 19 . Nie namawiam do szczepień ani nie jestem przeciw ,ale z pierwszą falą która dotarła do Polski zobaczyłem na własnej skórze że chociaż zgłosiłem covid to i tak nie trafiłem na kwarantannę. Dzięki że mam wyrozumiałego szefa że odsunął mnie od ludzi na 2 tyg bo zostałem pozostawiony samemu sobie . Byłem ostatnio na rynku we Wschowie na ukoronowaniu obrazu .Będąc na powietrzu miałem maseczkę i tak jedną Pani kazała mi się odsunąć ? Widziałem w jej oczach przerażenie . Po cholerę przyszłaś skoro się boisz ? W sklepach mlodzi nie chodzą w maseczkach i chcą ukarać tą kobietę bo to urzędniczka ???? Śmiechu warte

avatar
~do powyżej
16.10.2021 23:05

Znaczy się zrobiłeś "szefa" w bambuko, bo "covida" się nie zgłasza tylko robi się test a reszta idzie w/g procedury z automatu. Oj nieładnie się bawisz leserze.

avatar
~www.hhh
24.10.2021 20:08

jasna sprawa jak budowa cepa. surowe restrykcje prawne zastosować. To Urząd, a urząd to Polityka Państwowa. nie mówimy o pieczarkarni. pani wiedziała gdzie jest i co należy się. Jeśli Boris Johnson machał z domu na zwolnieniu to nie należy udowadniać polskiego rekordu guinessa ! tyle w temacie i dowalić dla przykładu pchania się do politycznego koryta!@ a następnym razem można wybrać mniej wymagający zawód i zostać kasjerem w Dino

avatar
~fffff
26.10.2021 13:14

Słusznie. Niepotrzebnie i świadomie naraża innych . Wśród nas są osoby z chorobami przewlekłymi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl