TworzymyGłos Regionu

reklama

Seniorzy na celowniku policji! Chodzi o ich bezpieczeństwo

Wtorek, 12 grudnia 2023 o 13:47, autor: 1
Seniorzy na celowniku policji! Chodzi o ich bezpieczeństwo

Wschowska policja stawia na bezpieczeństwo osób starszych. W poniedziałek, w Domu Dziennym Senior +, odbyło się spotkanie wschowskich policjantów z grupą seniorów. Głównym celem była edukacja dotycząca zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych, szczególnie jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ostrzegają przed oszustwami

Podczas spotkania poruszono ważną kwestię oszustw. Uczestnicy zostali poinformowani o zagrożeniach związanych z fałszywymi wnuczkami, inkasentami, policjantami, czy pracownikami administracji. Ta wiedza ma pomóc seniorom w uniknięciu niebezpiecznych sytuacji. 

Zobacz również: Oszustwo na ponad 180 tysięcy złotych! Ofiarą seniorka z powiatu wschowskiego

Bezpieczeństwo na drodze i w domu

Kluczowym punktem spotkania były zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególny nacisk położono na obowiązek używania elementów odblaskowych po zmroku. Ponadto omówiono sposoby zabezpieczania domów przed włamaniem, szczególnie w okresie świątecznym.

Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa podkreśla: „Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym. Spotkania z seniorami mają na celu zwrócenie ich uwagi na zagrożenia, które czyhają na nich zarówno w rzeczywistości, jak i w sieci”.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe z hasłem: „Świadomość = Bezpieczeństwo”, które ma przypominać o różnych zagrożeniach.

Inicjatywy wspierające bezpieczeństwo

Spotkanie było częścią szerszych działań, takich jak „Stop włamaniom do domów”, „Bezpieczny Wypoczynek” oraz „Świadomy Senior to Bezpieczny Senior”. Inicjatywy te mają na celu podniesienie świadomości seniorów oraz poprawę ich bezpieczeństwa w różnych aspektach życia.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Tara
14.12.2023 16:56

Jakoś tak trochę spóznione te ostrzeżenia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl