TworzymyGłos Regionu

reklama

Sekrety miasta odkryte! W rolach przewodników uczniowie z Leszna, Głogowa i Wschowy

Wtorek, 16 kwietnia 2024 o 22:29, autor: 1
Sekrety miasta odkryte! W rolach przewodników uczniowie z Leszna, Głogowa i Wschowy

Wschowa zyskała nowych ambasadorów swojej historii. Grupa uczniów z liceów ogólnokształcących i techników z Leszna, Głogowa i Wschowy, podjęła się roli przewodników, by przybliżyć rówieśnikom bogatą przeszłość miasta. Inicjatywa ta, realizowana w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii", skupiła się na prezentacji najważniejszych zabytków Wschowy.

"Miasto Królewskie – Wschowa" — projekt edukacyjny

Zwiedzanie, które zorganizowali Tymoteusz Szymański i Kacper Kuźniak (I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie), Kacper Pytel (Zespoł Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie), Jan Makarowski (I Liceum Ogólnokształcące we Wschowie) oraz Maciej Plizga (Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie), okazało się nie tylko lekcją historii, ale także sposobem na aktywne spędzenie czasu. Uczestnicy projektu mieli okazję dokładnie poznać Kościół Farny oraz Klasztor OO. Franciszkanów, w tym tajemnicze krypty grobowe.

Zobacz: Historia Wschowy jest pasjonująca. Posłuchaj, jak mówi o niej Barbara Ratajewska (VIDEO)

Z dużym zainteresowaniem uczniowie przyglądali się także ratuszowi, zabytkowym kamienicom oraz zamkowi, którego mury obronne niegdyś chroniły miasto przed najeźdźcami. Każdy z przewodników wciągnął słuchaczy w opowieści o dawnych czasach, czyniąc historię bardziej przystępną i fascynującą.

Jak zapowiadają organizatorzy projekt będzie kontynuowany. Przewidziane są dodatkowe wydarzenia edukacyjne skierowane do uczniów szkół z Leszna oraz Głogowa.

Zobacz: Czy jesteś „smartfonowym zombie”? Projekt „Zwolnieni z Teorii” w I LO Wschowa

Foto: Tobiasz Kuczyński

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Pod wrażeniem
20.04.2024 18:50

Super chłopaki!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl