TworzymyGłos Regionu

reklama

Rowerowa rewolucja w Lginiu. CKiR uruchamia wypożyczalnię MTB

Środa, 26 czerwca 2024 o 12:57, autor: 14
Rowerowa rewolucja w Lginiu. CKiR uruchamia wypożyczalnię MTB

Plaża Miejska w Lginiu wzbogaci się o nową atrakcję. Centrum Kultury i Rekreacji we współpracy z firmą Rowerland Wschowa uruchomi wypożyczalnię rowerów MTB. To świetna wiadomość dla miłośników aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej.

Rowery MTB na wyciągnięcie ręki

Wypożyczalnia zostanie zlokalizowana tuż przy plaży miejskiej. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji nowe rowery górskie, idealne do eksploracji okolicznych terenów. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas i odkryć piękno Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Inicjatywa ta wpisuje się w szerszy trend rozwoju infrastruktury rowerowej w regionie. Władze gminy Wschowa dostrzegają rosnące zainteresowanie turystyką rowerową i podejmują działania, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz turystów.

Rowerland

Zobacz: Rowerowa edukacja i zabawa. Uczniowie z Osowej Sieni na wycieczce

Ścieżka rowerowa Wschowa-Lgiń w budowie

Równolegle trwają intensywne prace nad budową ścieżki rowerowej łączącej Wschowę z Lginiem. Nowa trasa ma przebiegać w bezpiecznej odległości od jezdni, wśród malowniczych lasów. Zapewni to rowerzystom komfort i bezpieczeństwo podczas przejażdżek.

Obecnie prace koncentrują się na odcinku Wschowa-Hetmanice. W przyszłym roku planowane jest kontynuowanie budowy na dalszym odcinku trasy. Inwestycja ta stanowi istotny krok w rozwoju lokalnej infrastruktury rowerowej.

Rozwój turystyki i aktywności fizycznej

Budowa ścieżki rowerowej Wschowa-Lgiń to nie tylko poprawa infrastruktury, ale także impuls do rozwoju lokalnej turystyki i promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Inwestycja ta nabiera szczególnego znaczenia w kontekście niedawno zrealizowanych projektów w Lginiu.

Na plaży w Lginiu powstał nowy zespół pomostów oraz parking, na którym przewidziano specjalne miejsca dla rowerów. Te udogodnienia, w połączeniu z nową wypożyczalnią i budowaną ścieżką rowerową, tworzą spójną ofertę dla miłośników dwóch kółek.

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Rewolucja Czerwcowa
26.06.2024 17:21

..ja p...rewolucja...i z g...można zrobić...rewolucje

avatar
~Yossarian
27.06.2024 09:36

No właśnie, popieram kolegę, ja też tak sobie siedzę w domu przed telewizorem i tak wypoczywam. Żona czasem przyniesie trochę mielonego z promocji i jak przy sobocie takich smacznych klopsików nasmaży, to aż się chce żyć. Popije to człowiek "Karasiem" czy innym "Dzikiem" to niebo w gębie. Tylko to mielone czasami jakieś takie kolory dziwne dostaje i potem właśnie jest w kibelku rewolucja. No ale do rzeczy, to wymyślajo jakieś rowery, pomosty czy inne g..., a po co to komu, jak na balkonie czy przed wspomnianym telewizorem to się najlepiej wypoczywa. Do roboty by się wzięli, bo ja tu już 50 lat mieszkam, to mnie się należy.

avatar
~Hehe
26.06.2024 23:35

Jprd?w Sławie Klub Na Fali otwierają, a Lgin wypożyczalnie rowerów hehe

avatar
~Sławek
27.06.2024 06:19

Budowa ścieżki stoi od dawna,zostały tylko głupie 60 km/h.

avatar
~Ktos
02.07.2024 13:14

Sypią jakiś tłuczeń ostatnio, ale rzeczywiście, szybkość prac nie powala. Oby na tym tłuczniu się nie skończyło i żeby nierówne i wąskie chodniki w miejscowościach po drodze nie zostały zaliczone do ścieżki, bo to będzie skandal. Podobnie z leśnym odcinkiem do ronda. Chciałbym zobaczyć jakieś plany/projekty, bo obecnie można nie wiadomo, jak to ma ostatecznie wyglądać.

avatar
~Ktos
03.07.2024 09:25

Naszła mnie taka refleksja off-topic. Po co są te łapki w górę i w dół na portalu dla ludzi raczej dorosłych i myślących? Rozumiem, że gimbazie nic się nie chce (taki stereotyp), więc na portalach młodzieżowych mogą sobie chociaż kliknąć bez zbędnej fatygi. Tutaj jednak, jeśli ktoś chce wyrazić jakąś opinię, raczej powinien wyrazić to słowami, dodając coś do powstałej dyskusji. Ja na przykład nie wiem, czy ktoś dający łapkę w dół daje do zrozumienia, że nie zgadza się z treścią posta, nie podoba mu się czcionka, a może ma tylko zły humor. Podobnie łapka w górę. Gdyby jeden z drugim łapkujacym napisał choć ze trzy słowa, to i moja wypowiedź nabrałaby więcej sensu, nawet gdyby była to krytyka.

avatar
~Obserwator
27.06.2024 08:53

Ktoś jest chory będę jechał do Lginia by wypożyczyć rower Zacznijcie końcu coś robic

avatar
~poszły ogary...
27.06.2024 13:52

Do "Obserwator" - a ty się aby czujesz dobrze ?. A ty marny człowieczku, a la " obserwatorku szczujni lokalnej " co takiego dla Nas Mieszkańców Zrobiłeś ?. Odp. ; -Jeśli ktoś przyjedzie do Lginia i nie chce mu się taszczyć na samochodzie swoich rowerów, to ta wypożyczalnia rowerów JAK ZNALAZŁ, nawet dobre dla Nas Grzybiarzy ruszyć takim rowerem w pobliskie lasy !!!! - ALE - ty marny, bierny mały człowieczku tego nigdy nie zrozumiesz bo masz swoją szczujnię za skóra. Brawo Lgiń, Super wypożyczalnia . Super sprawa !!!.

avatar
~4427018074
27.06.2024 15:08

1. Nie musisz jechać do Lginia "by wypożyczyć rower" Możesz iść na piechotę. Najlepiej kup sobie rower we Wschowie, (...).

avatar
~Obserwator
27.06.2024 08:56

Gdzie są sznury oddzielające tory plywania

avatar
~ktooś
27.06.2024 19:01

zostały przerobione na łańcuchy do rowerów

avatar
~pixxxi...
27.06.2024 19:10

Jak widać tak zwana " totalna lokalna opozycja 13 grudnia pixxi" ciągle w natarciu - Hi....!. Co byś człowieku nie zrobił w tej naszej Gminie i mieście to oni jak te ogary ruszają do ataku !. Sami jak wiem maja obie ręce lew aby coś dla Nas zrobić. Tacy oni już są - tylko liczą na drapane - pamiętamy za ich czasów te " talony tekturowe wyimaginowanych kwot i pikniki na koszt suwerena " - Hi... !. Tacy to oni są.

avatar
~Daro
28.06.2024 04:19

A Głogów w czarnej dupie dwadzieścia lat ścieżkę rowerową do Sławy robią i zacząć nie potrafią tylko obiecanki przed wyborami. Zaorać tą zakorkowaną mieścinę

avatar
~Mieszkaniec
03.07.2024 09:07

Ale jazda rzucić hasło i woda na młyn -pakować się i na wakacje a nie pierdoły pisać

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl