TworzymyGłos Regionu

reklama

Rusza budowa ścieżki rowerowej do Lginia (VIDEO)

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 14:44, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 17:16, autor: 6
Rusza budowa ścieżki rowerowej do Lginia (VIDEO)

Za mniej więcej 12 miesięcy będziemy jechać ścieżką rowerową do samego Lginia - zapowiedział burmistrz Konrad Antkowiak. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap budowy 5 kilometrowej trasy łączącej miejscowość ze Wschową.

Pierwszy krok ku zmianie

Gmina Wschowa przekazała teren pod budowę już 4 kwietnia, co uroczyście zainaugurowało prace przy pierwszym etapie inwestycji. "Nasz wykonawca przygotował już zaplecze, trwają także prace związane z wycinką drzew. Już niedługo rozpoczniemy roboty ziemne" - zapewnia burmistrz Konrad Antkowiak. Pierwsze działania koncentrują się na odcinku między Nową Wsią a Hetmanicami, gdzie teren będzie odpowiednio przygotowany do dalszych etapów budowy.

Długo oczekiwana inwestycja

Sabina Brambor, sołtys Lginia, podkreśla, że inwestycja jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców Lginia, Hetmanic i Nowej Wsi. "Jesteśmy bardzo zadowoleni i myślę, że szybko pojedziemy tą ścieżką", mówi sołtys Brambor. Ścieżka rowerowa, która w pierwszym etapie zostanie poprowadzona wzdłuż drogi wojewódzkiej do Hetmanic, stanowi pierwszy krok do realizacji większego projektu, który finalnie połączy Wschowę z Lginiem.

Wsparcie finansowe

Projekt uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 4,5 miliona złotych, co stanowi 95% całkowitych kosztów. Pozostałe środki, w wysokości 240 000 złotych, pokryje budżet gminy Wschowa. Wykonawcą, firma Exalo Drilling Spółka Akcyjna z Piły, wybrano po przetargu publicznym, gdzie złożono trzy oferty.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Kaes
05.04.2024 21:07

Pan burmistrz chyba pominął się z powołaniem. Na pewno nie woli Pan kandydować na sołtysa Lginia?

avatar
~Mieszkaniec
06.04.2024 08:27

Witam a czy jest gdzieś do wglądu projekt tej ścieżki?

avatar
~Tomek
06.04.2024 22:07

Czy wiadomo może z jakiego materiału będzie wykonana nawierzchnia ścieżki?

avatar
~Wybroca
08.04.2024 07:19

Sabina żegnaj

avatar
~mieszkaniec Lginia
08.04.2024 12:14

Słyszę tu i ówdzie głosy niezadowolenia z powodu ostatnich inwestycji wiązanych z Lginiem, płynące ze strony mieszkańców Wschowy. Nie dajcie się Państwo zmylić nazwie Lgiń w opisach tych inwestycji. To są inwestycje głównie skierowane do mieszkańców Wschowy i okolic oraz turystów. Dzięki tym inwestycjom mieszkańcy Wschowy będą bezpiecznie mogli dojechać rowerami nad jezioro i do lasów otaczających. Będą mogli wygodnie zaparkować samochody przy jeziorze i nie martwić się o pieszych i rowerzystów kręcących się pod kołami w drodze do parkingu. Mieszkaniec Lginia nie będzie korzystał z parkingu w swojej miejscowości, rzadko, jeśli w ogóle, wybierze się rowerem do Wschowy. Korzyścią może być chodnik, na którym nikt nie połamie nogi i napływ turystów, jeśli ktoś lubi tłum i hałas, bo Lgiń na dzień dzisiejszy to nie miejscowość biznesmenów, którzy tylko czekają, aż ktoś ich łaskawie odwiedzi i pozbędzie się nadmiaru gotówki. Korzyścią dla mieszkańca Lginia może być również to, że nie będzie musiał napotykać na drodze Lgiń-Wschowa nieoświetlonych, nieoznakowanych rowerzystów ze Wschowy, choć biorąc pod uwagę możliwość uniknięcia przez Wschowian poważnych konsekwencji potencjalnych skutków wypadków na drodze, to znowu raczej korzyść dla Wschowy, nie dla Lginia. Reasumując, radziłbym więcej pozytywnego myślenia na temat inwestycji, które powstają, a nie tych, o których tylko się mówi, więcej wsparcia dla inwestycji, które mogą powstać we Wschowie i okolicy, mimo, że na pewno każdy znalazłby wiele innych pomysłów na wykorzystanie dostępnych funduszy. Poruszając się po gminie Wschowa i gminach okolicznych, można zobaczyć duży kontrast, gdyż Wschowa, poza ostatnim okresem, praktycznie inwestycyjnie cofała się, a okolice rozwijały. Myślę, że to między innymi podejście do takich inwestycji , jak opisane przeze mnie i nie tylko, różni gminę Wschowa od okolic. Oby to się zmieniło, bo wszyscy możemy na tym zyskać.

avatar
~mieszkaniec Lginia
08.04.2024 12:17

P.S Poprzedni post napisałem świadomie po wyborach , gdyż chciałem uniknąć wiązania mnie z jakąkolwiek agitacją wyborczą lub polityczną sympatią. Pozdrawiam

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl