TworzymyGłos Regionu

reklama

Program „Rehabilitacja 25 plus” przynajmniej do czerwca 2024 r.

Środa, 13 grudnia 2023 o 11:39, autor: 0
Program „Rehabilitacja 25 plus” przynajmniej do czerwca 2024 r.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Wschowie w roku szkolnym 2023/2024 kontynuuje pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus”. To kolejny krok w kierunku wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które opuściły mury SOSW. Rozpoczęcie programu zaplanowano na październik 2023, a zakończenie na czerwiec 2024.

Kluczowe postacie w realizacji programu

Projekt Planu Wsparcia w tym roku złożyła Wicedyrektor Karolina Jędrzychowska przy wsparciu i akceptacji Iwony Blask – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju. Umowa została zawarta pomiędzy Powiatem Wschowskim, reprezentowanym przez Starostę Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego i Wicestarostę Powiatu Waldemara Starostę a Dyrektorem Lubuskiego Oddziału PFRON w Zielonej Górze Andrzejem Gonią.

Komu pomoże "Rehabilitacja 25 plus"?

Program skupia się na ośmiorgu absolwentów ośrodka z orzeczeniem o niepełnosprawności. Celem jest przygotowanie ich do życia w społeczeństwie poprzez ciągłe oddziaływania terapeutyczne i rozwijanie codziennych umiejętności.

Jakie zajęcia czekają uczestników?

Plan wsparcia obejmuje różnorodne aktywności, od plastyczno-ceramicznych prowadzonych przez Joannę Lewandowską, przez techniczno-ogrodnicze z Piotrem Kwiecińskim, krawieckie z Mariolą Staniszewską-Skuriat, po muzyczno-taneczne z Joanną Pawłowską. Nie zabraknie też kulinarnych wyzwań z Moniką Balińską oraz treningu umiejętności społecznych i zajęć relaksacyjno-sportowych.

Finansowe zaplecze programu

Całkowita kwota dotacji wynosi 216.000 zł. Środki te pokryją koszty wsparcia dla beneficjentów, zgodnie z założeniami programu.

Organizacyjne serce projektu

Koordynacją programu zajmują się Lucyna Kowalczykowska, Dyrektor SOSW Wschowa oraz Justyna Górczak, terapeuta i nauczyciel. Wsparcie zapewniają także Aneta Bielecka, Główny Księgowy Edukacji, oraz Dorota Jurczak, Kierownik ds. Oświaty i Kadr.

Źródło: Powiat Wschowski, SOSW we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl