TworzymyGłos Regionu

Poznaj swojego dzielnicowego

Poniedziałek, 09 maja 2016 o 09:50, autor: 6 3725
Poznaj swojego dzielnicowego

Rola dzielnicowego w życiu lokalnego społeczeństwa w kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa jest ogromna. To dzielnicowy powinien być tą osobą, z którą w pierwszej kolejności kontaktujemy się mając jakiś problem. Dlatego też każdy z nas powinien wiedzieć jak wygląda jego dzielnicowy, znać jego numer telefonu, aby w razie potrzeby móc zwrócić się

o pomoc. Wschowscy i sławscy policjanci tzw. pierwszego kontaktu rozpoczęli kolportaż plakatów i wizytówek na których zainteresowana osoba znajdzie informacje na temat swojego dzielnicowego. Na plakatach zamieszczone są: wizerunek dzielnicowego, jego imię, nazwisko, numery telefonów oraz rejon służbowy. Takie działanie ma pomóc mieszkańcom powiatu wschowskiego w szybkim odnalezieniu kontaktu ze swoim dzielnicowym w razie każdej potrzeby. Plakaty trafią na tablice informacyjne osiedlowych klatek schodowych, a także na tablice ogłoszeń w pobliskich mniejszych miejscowościach. Wszelkie informacje na temat dzielnicowych zamieszczone są w zakładce ”dzielnicowi” na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. opr. podkom. Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa  
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~wirtu.. dz...
09.05.2016 10:19

Spieszmy się poznać dzielnicowego, bo tak często ich zmieniają ! Mieszkam we Wschowie 30 lat i ani razu nie widziałem "tych, tak zapracowanych policjantów dzielnicowych na moim osiedlu"! Najwyraźniej naumieli się korzystania z komputera i widnieją jedynie WIRTUALNIE w internecie!. Co się takiego stało, że kierownictwo komisariatu policji we Wschowie przypomniało sobie o funkcji policjanta zwanego od 45 roku dzielnicowym? - chęć zaistnienia w mediach?

avatar
~wschowianin
10.05.2016 06:34

Poznaj swojego dzielnicowego przerabialiśmy to już wiele razy . W praktyce wygląda inaczej taka ściema dla naiwnych. Na osiedlu nie widziałem nigdy dzielnicowego. Parę lat temu widziałem tylko kilku młodych rekrutów parę osób w grupie przeszło między blokami od tej pory nikogo nie było. Pan Komendant zastępuje dzielnicowych kiedy idzie do teścia z rodzinką to penetruje wzrokiem wszystkie posesje. No właśnie może by zobaczył coś u (...) na podwórku . Zawsze u kogoś widzi się lepiej nieprawidłowości niż u siebie sprawdziłby auta czy sprawne albo coś innego.

avatar
~Adaś
10.05.2016 09:35

Panie komendancie , tak jak pisze wschowianin, więcej rozwagi, mniej pod publikę i dla prasy. Z tworzeniem posterunku w Szlichtyngowej dał Pan ludziom do zrozumienia że nie zawsze "czuje" Pan "blussa" . W czasach kryzysu , dla gminy o niskim wskażniku przestępczości robienie nam kosztów z podatków chyba nie jest roztropne ? Podobnie się ma z tzw. posterunkowym , wiele szumu a efekty znikome. Również chodząc (jeżdżąc) po bruku tego miasta tylko w latach 60 milicjant był na "ulicy" , teraz często stoi w "krzakach" , ....... może to jest tzw. nowoczesność prewencji ? .

avatar
~Itd. ...
10.05.2016 17:15

Tylko!, patrzeć jak komendant Kłosowski dla strzelenia sobie kolejnej fotki postanowi reaktywować posterunek policji w Lginiu, ormówkę w Wygnańczycach i posterunek rzeczny, itd. ... ? Tyle nowych inicjatyw przed naszym dzielnym komendantem !!!

avatar
~FWS
10.05.2016 22:26

Panie Komendancie to nie jest nagonka na pana osobę , wiadomo że policji nikt nie lubi jeżeli chodzi o moją osobę to traktuje was neutralnie. Policja nie przynosi żadnych zysków utrzymujecie się z naszych podatków. Dlatego w zamian oczekujemy coś od was. Prawie każdy z nas ma znajomego policjanta kolegę sąsiada wiemy jak to jest w waszej służbie nic nie da się ukryć kto jest w waszych kadrach. Co z tego że kartoteki mają czyste jakie afery wychodzą na światło dzienne z udziałem policjantów. Oczywiście wam wytykać nie można oraz księżą obywatelom potraficie na.....ć w papiery. Więc w odwrotną stronę to też działa. Najlepsze to obecnie media bez komunistycznej cenzury które zawsze coś wywloką na pierwszą stronę. Dobrze że jest taki portal w którym ludzie mogą wyrazić własną opinię. Moje zdanie jeżeli posiada pan dużo dzielnicowych którzy nie dają rady to czas odejść . Co nam z tego że obwieszony medalami pozuje pan do zdjęcia na przyklasztornym placu. Dzielnicowego jak nie było tak nie ma.

avatar
~kamil
11.05.2016 22:12

Dziwne, że tylko jedną fotkę dali. Tak bardzo lubią pozować...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl