TworzymyGłos Regionu

Potężny pożar w okolicy Sławy

Piątek, 24 czerwca 2022 o 22:47, aktualizacja Sobota, 25 czerwca 2022 o 15:11, autor: 2 2158
Potężny pożar w okolicy Sławy

Około godziny 16.30 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru stogu siana między miejscowością Przybyszów a Sławą. Na miejscu zastali płonący kilkunastometrowy stóg, który płonął doszczętnie w okolicy pól uprawnych. Podczas akcji gaśniczej druhom towarzyszą bardzo trudne warunki. Źródło ognia zlokalizowane jest pomiędzy hektarowymi powierzchniami upraw rolnych, a silny wiatr stwarza bardzo duże zagrożenie, roznosząc palące się skrawki słomy.

Strażacy przy użyciu armatury wodnej nieustannie wykonują działania obronne w postaci zraszania i odcinania źródła ognia, a ze względu na lokalizację pożaru wodę trzeba dowozić. Wysoka temperatura i silny wiatr tworzą duże utrudnienie dla Strażaków walczących z żywiołem, niemniej jednak walka trwa.
Możliwe są utrudnienia na trasie obwodnicy Sławy - Centrum Sławy, ze względu na ruch pojazdów gaśniczych dowożących wodę do miejsca pożaru.

Na miejscu działa 6 zastępów wozów gaśniczych oraz cysterna z OSP SŁAWA. Z pożarem walczy około 30 strażaków - ratowników OSP z terenu Gminy Sława oraz 3 strażaków - ratowników PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we Wschowie.

Sytuacja na miejscu jest opanowana, niemniej jednak działania Strażaków będą trwały do całkowitego wyeliminowania zagrożenia - najpewniej zakończą się one dopiero rano.

 

(OSP Sława)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~?
25.06.2022 09:10

jacy wy jesteście szybcy z informacjami no i dobrze ale gdy leżał w Łupicy trup w domu kilka tygodni to dalej cisza jak po śmierci organisty...........

avatar
~sci
26.06.2022 14:34

Też zauważyłam zależności ,takie wybiurczo podawane wiadomosci .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl